Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért fele arányban azzal a...

Miért fele arányban azzal a postással fizetteti meg az elveszett levél árát a Magyar Posta, akinek lényegében köze nem volt hozzá, hogy elveszett?

Figyelt kérdés

Elveszett a küldemény, nem tudnak róla tértivevényes ajánlott, ezek után az a postás is fizet (felét) amelyik a feladónál visszadobja a kézbesítési igazolást a ládájába. De mit tehet arról hogy kézbesítési helyen elvesztették?


Tudom, hogy ez csak annak a postásnak számít aki fizet, és nem mozgat meg tömegeket, de valahol az igazságtalanság itt is kijön. Valakinek róla tapasztalata?



2022. jún. 27. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Mi van??? Visszadobja? Mármint be, nem???

Tehát a postás kiviszi a levelet, csenget, nincs otthon senki, bedob egy értesítőt. Aztán a körjárat végén visszaviszi a postára a levelet, másnap menne érte a delikvens, de nincs meg?


Így értetted?

2022. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Rébusz te postás vagy?
2022. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Elveszett levél ára?????


Tudod te, mit fizetnek egy elveszett tértivevényes levél után?

Én sajnos tudom, mert jártam már így!

A feladási díjat, semmi többet!

Mennyi az manapság? 500 Ft körül lehet egy normál levélre? Ezt a "hatalmas" összeget feleznék és fizettetnék ki a dolgozóval? Miközben egy kiló kenyér már 800 Ft körül van, és 450 Ft egy gombóc fagyi?

2022. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Kiaza rébusz?
2022. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 qkker1 ***** válasza:
67%
Megpróbálnád érthetőbben leírni?
2022. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%
A feladási díj 15x-ösét + a feladási díjat fizeti vissza ilyenkor a posta, és egy ajánlott tértivevényes levél messze nem 500 Ft..
2022. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
6-os, azt nem tudom, most mennyi egy tértivevényes levél, de annyit fizetnek vissza, amennyit feladáskor fizettél. Dehogy 15-szörösét!
2022. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#7, nem vitatom, lehet, hogy változott a postai szabályzat. (Nyilván nem a vevő javára.) Amikor legutóbb nekik ugrottam egy hivatalos (és eltűnt) levél miatt, akkor a 15-szörösét plusz a feladási díjat kaptam vissza. De tény, hogy az nem mostanában volt.
2022. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, hány évtizeddel ezelőtti tapasztalataid vannak, nekem 2010-ben a feladási díjat fizették vissza.
2022. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Tessék, ez egy 2016-os kérdés. És nem évtizedekkel előtti. Akkor még érvényben volt a szabály. És most megyek, és megnézem a posta.hu oldalt.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2022. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!