Gyűlölök munkahelyen dolgozni. Mit tehetnék?
#1 "Na nekem volt ilyen, és van jópár végzettségem, mégis füvet akartak velem nyiratni."
Nem vagy köteles olyan feladatokat elvégezni, ami nincs a munkaköröd hivatalos leírásában. Akkor sem, ha a "munkaköri leírás" tartalmazza a közkedvelt jolly-jokert, hogy bármit köteles vagy megtenni, amit a felettes kíván.
Nos, ez nem azt jelenti, hogy ha főnök azt mondja, hogy most pedig sz*pd le, akkor meg kell tenned, mert azt mondta. Ha téged mondjuk gazdaságinformatikusnak vettek fel, akkor nem vagy köteles sem füvet nyírni, sem betonozni, sem takarítani. Megteheted szívességből, de onnantól, hogy elvállaltad, ha bármit rosszul csinálsz, a te felelősséged. És egyébként köteles vagy megtagadni a munkavégzést, ha az magad, vagy másnak a testi épségét kockáztatná. Azt megteheti a munkáltató, hogy átsorol más munkakörbe ideiglenesen, de ezt le kell papírozni, és teljes munkanapokra érvényes. Mondhatja, pl. nekem, rendszergazdának, hogy jövő hétfőn és kedden takarító leszek. De akkor aznap az eredeti munkakörömben egyetlen másodpercet sem lennék köteles dolgozni.
Rosszul közelíted meg a dolgokat. Az életed célja ne az legyen hogy több időd legyen a kertművelésre és a takarítasra. A kertet nem te választottad. A szüleid választása volt hogy ilyen nagy kertet teljesen bevetnek. Lehetne pl a felét is, annyit amennyit meg tudnak csinálni. Szép hogy nem húzod ki magad a munka alól, tudom hogy sokszor nem segítenek otthon a "gyerekek". Nem vagy lusta, egyszerűen jobban lefoglal az otthoni tennivalók mint a munkahelyed.
De abból keresed a pénzt. A haztartasbekisegből nem lesz pénzed. Ha találsz is egy férjét aki eltart akkor örökké függeni fogsz tőle. Ha megromlik a házasságot akkor bármilyen rossz nem fogsz tudni kilépni belőle mert a gyereked nem fogod tudni eltartani. Nagyon kockázatos. Hacsak nincs diplomád (még több esélyed a munka találásra) akkor tegyél le erről a tervről.
Kik azok a négyek, akik együtt laktok?
Ha összvissz három éve dolgozol első munkahelyen, akkor talán még nem gyerekeid vannak...
Ki tartana el? Férjed/párod van? Ő hajlandó lenne helyetted is dolgozni, hogy legyen elég lóvé?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!