Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez azt jelenti, hogy kereshete...

Ez azt jelenti, hogy kereshetem az új munkát?

Figyelt kérdés

Kiszállítással foglalkozó kis cégnél dolgozok, emberhiánnyal küzdünk, 10 sofőrnek kéne lennie, 7-en vagyunk, és senki nem akar idejönni dolgozni.

Régóta itt vagyok, úgy ahogy szeretem is, de érezni a 3 ember hiányát a munkában, azaz rengeteg a cím.

A fizetés sem kiemelkedő, el van belőle az ember, de hasonló cégeknél többet fizetnek valamivel, csak nekem ez van közel meg megszokásból vagyok itt.

8 év alatt egyszer büntettek meg parkolásért, amit a főnök kifizetett (ez kb 8 éve volt).

Persze a kapott 3 pont az én jogosítványomra ment, de már elévült rég szóval nem izgat.

A cég minden ügyféllel úgy szerződik, hogy kötelező biztosítani a rakodási területet az üzlet előtt (ez benne van a szerződésben).

Nyilván ez a címek 80%-ánál nincs meg, vagy odaírja megjegyzésbe, hogy "a sofőr az üzlet előtti fizetős parkolóban tud parkolni".

Ezzel ő úgy gondolja, hogy teljesíti a szerződésben leírtakat. Amivel nincs is baj, mert céges telefonról fizetném a parkolást, a bökkenő, hogy kihalálos alapon lehet parkolóhelyet találni, magyarul nem tudsz megállni csak szabálytalanul már ha leakarod adni az árút, és nem reggeltől estig körözés a célod.

Ha 10 címem van akkor 8x fix hogy szabálytalanul kell leparkolnom.


Most emelt fizetést a főnök, de még így se lenne az igazi, viszont mutyizik is mert ilyen bullshit dumával senki nem annyit kapott mint amit ígért.


A kérdésem lényege, hogy engem 8 év után tegnap megint lefüleltek, most 30k-val, egy olyan címen ahol lehetetlen megállni.

Nem izgatott, ma odaadtam a főnöknek, hogy rendezni kéne a csekket. (pontot szerencsére nem kaptam)

Erre mondja, hogy ő kifizeti most, de egy vagy két részletben vonja majd le a fizetésemből?

Hát mondom, egybe is levonhatod, meg kettőbe is, de akkor attól a naptól ahogy levontad a felmondási időmet is számolhatod.

Erre azt válaszolta, hogy "úgy lesz ahogy szeretnéd".

Elmondtam neki, hogy nem gondolja, hogy én fogom ezeket is fizetni mikor nem lehet sehol sem normálisan leparkolni a városban, ráadásul én hajlandó vagyok akár 100-200 méterről is pakolni ha úgy szabályosan tudok állni, csak erre sokszor esélyem sincs.

Illetve hozzátettem, hogy 50k fizetésemelés volt, még 30-al többet se kaptam ehhez képest, és akkor ha napi 8x büntetnének meg még én fizetnék, hogy itt dolgozhatok.

Végighallgatott, azt mondta, hogy "köszönöm hogy elmondtad" és ezzel ment mindenki a dolgára, de persze érezni lehetett rajta a sértődöttséget.


Szerintem nem engedheti meg magának, hogy bárkit is "elengedjen" és ha mondhatok ilyet akkor főleg nem azt, hogy engem, vagy legalábbis nem 30 ezer forintért.

Meg a zsebében sem akarok turkálni, de tudom és látom rajta, hogy ő elképesztően jól keres, főleg hogy a 7 ember végzi a 10 munkáját, és ő a 10 után veszi fel a pénzt.

Senki nem akar idejönni dolgozni.

Viszont ebből én most nem tudom eldönteni, hogy mire gondolt?

"Úgy lesz ahogy szeretnéd".

Fizetéskor nyilván kiderül, de szerintetek?



2022. máj. 24. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Most tulajdonképpen bejelentetted hogy felmondassz, oszt nem érted, hogy felmondtál-e?
2022. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor mondok fel, ha levonja a pénzt.

Meglepődnék ha neki ez megérne 30 ezret, de legalább nem kéne örlődnöm rajta hogy váltsak e vagy ne mert akkor így megvan oldva :)

2022. máj. 24. 21:00
 3/10 ascelpius ***** válasza:
77%
De akkor most mi a kérdés? Ha eldöntötted, hogy felmondasz levonásnál akkor mire keresed a választ?
2022. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is biztosan felmondanék ha lemerné vonni a fizetésemből azt a büntit. Próbálja ki maga a kiszállítás minden sz*pását, azt amikor nincs parkolóhely és képtelenség szabályosan megállni, kénytelen vagy szabálytalanul leparkolni mert máskülönben elkőrözhetnél ott órákat helyet keresve és soha nem jutnál haza. Azt se felejtsük el megemlíteni hogy ritkán van büntid, alig volt eddig, elnézhetné ez a görény, hozzátartozik a munkához sajnos. Ha te innen lelépsz, már megint egy emberrel kevesebbel kell gazdálkodnia, előbb-utóbb lezárhatja a rolót ha tovább folytatja ezt a stílust.
2022. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Mit akarsz?
2022. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mit akarok?

Hogy hülyék ne válaszoljanak a kérdésemre, de már késő.

2022. máj. 25. 17:46
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem el vagy Te varázsolva.
2022. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most

mért a kérdező a hibás? 😀

Ne legyetek már ennyire idióták

Amúgy szerintem nem fog neked felmondani

2022. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Elég zsugori főnök lehet

inkább orulne h van ott egy ember fixen

várd meg a fizetést ha levonja akkor nem mész többet, majd akkor megtapasztalja ő ha nem marad ott senki vagy csődbe megy.

Te el tudsz majd helyezkedni máshol is, fuvarozókat keresnek sok helyre

2022. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem tudja levonni, milyen jogcímen? Készült róla jegyzőkönyv? Ha nem kapsz feketén pénzt, tehát minden hivatalos, a bérpapíron ott kell lennie a levonásnak, da ha jogszerűtlen, lehet menni a bíróságra. Majd ott eldöntik, hogy menyire volt jogos. Én a helyedben nem hagynám annyiban.
2022. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!