Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emiatt levonhat a főnököm...

Emiatt levonhat a főnököm 80ezret?

Figyelt kérdés
Sofőrként dolgozom és tegnap egy 6órás út után mikor visszatértem már nem volt senki a cégnél. Leparkoltam az autót a garázsba, bezártam,majd hazamentem. Csakhogy elfelejtettem leállítani a motort és este 22órától másnap reggel 7ig alapjáraton a garázsban rotyogott. A füst átszállt egy irodába és egy picit szürke lett a plafon, meg állítólag ki kellett cserélni valami szűrőt ami eldugult a koromtól. Mindezért 80ezret akar levonni a fizetésemből, mert szerinte ki kell festeni.

2022. ápr. 26. 15:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
A 8-as vagyok, negyven éve vezetek naponta, még soha nem felejtettem el leállítani!
2022. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%

#11

Ebből nem következik hogy más se felejtheti el.


A logikád alapján pl az összes autóbalesetről szóló hír is kamu, hisz sokan évtizedeket vezetnek egy koccanás nélkül?

2022. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
3%

#11

És? Ők meg igen.

Én meg 30 éve NEM vezetek naponta, szerintem te is csak kamuzol hogy azt írod hogy te igen... (Remélem ezen a mondaton érzed az iróniát.)

2022. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

Látom, egyeseknek a szövegértelmezés nem megy. A válaszaim CSAK ANNYIT jelentenek, hogy aki napi szinten vezet (pl. mert ez a munkája), az nem felejti el leállítani a motort, mert ez teljesen automatikus.



AZ autóbalesetek más téma, elég hülyeség ide keverni, mert semmi összefüggésben sincs az esettel!

2022. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

"A válaszaim CSAK ANNYIT jelentenek, hogy aki napi szinten vezet (pl. mert ez a munkája), az nem felejti el leállítani a motort, mert ez teljesen automatikus."

Miért ne felejthetné el? Értjük hogy ezt mantrázod, de ettől még a valóságban semmi se zárja ki, hogy egy ember elfelejtsen valamit, például ha fáradt, akkor sem ha minden nap csinálja.

2022. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#14

De fogd már fel hogy bizony előfordulhat ilyen.

Vagy szerinted az autószerelők nem vezetnek autót? Vagy hazudott a polgárőrség mikor felhívást tett közzé hogy járó motorral maradt ott egy autó?

Mi oka lenne erről hazudnia bárkinek???

2022. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
32%
Például aki elkapta a covidot, az is utána kicsit feledékenyebbé válhat. Magamon is tapasztalom.
2022. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
59%
Én sem tudom honnan szeditek ezt a hülyeséget, hogy ha valaki sokat vezet, akkor nem felejthet el valamit.
2022. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

A szándékos vagy gondatlanságból elkövetet kár megtérítését simán kérheti a főnök. Lehet ott mindenről szó, benzin, festés, vagy akármi, amit tud bizonyítani.

Ami nem okés, a kárhaszon, vagyis az amúgy is ezeréves szűrő helyett elvárni, hogy vegyél vadi újat.


Itt is azonban lehetőséget kell adnia a kárcsökkentésre, pl. nem okés, hogy azt mondja, hogy csilliárdba kerül a festés, itt egy árajánlat, ha te olcsóbbat tudsz mutatni, ill. te megcsinálod magad, akkor el kell fogadnia azt.


De ha hosszútávon akarsz ott maradni, akkor 10 ezres tételen nem izmoznék, főleg, mert tényleg te voltál a hunyó, és ha én nem komálnálak, és ezt nálam követnéd el, és még okoskodsz is, akkor felmondanék, ha könnyen találok mást a helyedre.

2022. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok biztos benne, csak rémlik, hogy a munkavállaló átlagbérének másfélszeresét lehet levonni károkozás miatt.
2022. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!