Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a jobb választás? Mi a...

Melyik a jobb választás? Mi a fontosabb?

Figyelt kérdés

"A" variáció: Maradni a munkahelyen


- ott vagyok 4 éve

- első munkahelyem

- a munkám során a hobbimat csinálom, nagyon szeretem

- viszonylag közel van, 20 perc kocsival

- mindenre betanultam, én vagyok jelenleg az egyetlen alkalmazott, aki mindent tud, mindenhez ért

- nem sok, de legalább fix jövedelem, év elején emeltek kicsit a béremen


DE:


- az utóbbi egy évben borzasztóan sok stressznek vagyok ott kitéve, aminek számos testi tünete is jelentkezik

- a kollégák elmentek, kicserélődtek, a jelenlegi csapatban túl kevesen vagyunk és senki nem is jelentkezik ide régóta

- a legtöbb feladat rám hárul, és nekem kell felügyelnem mindenkit, észben tartanom mindent

- az új kollégák egyáltalán nem értenek ehhez a munkához

- egyre bizonytalanabb a munkahely jövője, szinte rajtam múlik az egész

- hiába imádom a munkámat, olyan mérgező lett a környezet, hogy sosincs kedvem bemenni, mindig nagyon várom a végét


"B" variáció: Felmondani


- megszűnne a sok stressz, amit a munkahely okoz

- sokkal több időm, energiám lenne a teendőimre, régóta halogatott dolgokat tudnék végre megcsinálni

- nem kéne minden nap ingázni, így benzin költségem nem nagyon lenne


DE:


- nem tudom utána hol tudnék elhelyezkedni, mert mindenképp szeretnék szakmán belül maradni, de a környéken lévő összes ilyen hely elutasított vagy nem reagált

- nem lenne fix jövedelmem, bár otthonról dolgozva, akár vállalkozóként alkalmi munkákat vállalva tudnék pénzt keresni

- a jelenlegi munkahelyen szinte biztos, hogy megszűnne normális és hozzáértő munkaerő nélkül



2022. ápr. 26. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha rólam írtál volna. Keresek másik melót és lépek. Először másik meló, utána lépek.
2022. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb. egy éve próbálok ide-oda jelentkezni, de max 1 órát utaznék kocsival munkába. Sehova nem is hívtak még interjúra sem. Egy helyről kaptam visszajelzést, de ő is vállalkozásban csinálja ezt otthon, alkalmanként tudna nekem valamennyi munkát adni, ha neki éppen sok van, és adott is már, de azzal a pár ezer forinttal nem nagyon lennék kisegítve.
2022. ápr. 26. 07:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak a keresés marad. Nem értem, a főnökség ennyire ergya, hogy nem látja, mi van? Miért nem javít a környezeten és a fizetesen? A többiek miért kapnak fizetést, ha nem tudják, mit kell csinálni?

Elvállalnék más melót is, ha ennyire pocsék a helyzet, később lesz a szakmában is hely előbb - utóbb.

Az a vállalkozó ismerős nem fog téged eltartani, csak mellékesnek lenne jó.

2022. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én mindenkèpp a felmondást választanám, előbb utóbb súlyos következményei lehetnek gondolok itt betegsègekre hisz a stressz a legrosszabb dolog.ha úgy érzed nem vagy ott jól mindenkèpp mondj fel olyan pedig nincs hogy nem találsz munkát,mert biztosan lesz.
2022. ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A verzió
2022. ápr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem írtál, pedig egy komoly lehetőség:

- Előléptetést kérni (gyakorlatilag már így is előléptattődtél, csak titulus nélkül) szóval valami más formában is, pl. csoportvezető, vagy akármi, és egy NAGYOBB fizetésemelést kérni.


Átgondolod az elvárásaidat, stb., hogy miket szeretnél, és azt mondod, hogyha nem kapod meg, akkor felmondasz. Ebben az esetben ha te valóban olyan nélkülözhetetlen vagy, meg fogod kapni, amit kérsz, ha képesek megadni, ill. nem hülyék.


Kérések sora lehet pl. a

- NAGYOBB fizetésemelés

- Utazási költségtérítés (ez nekik is jobb a kp.-nál, mert adóból le tudják írni.)

- előléptetés (ami az önéletrajzban is jól mutat, és így talán ha kell, könnyebben vesznek fel máshol)

- munkakörülményed fejlesztése

- munkaköri leírás módosítása

- vezetőként több beleszólási lehetőség bizonyos dolgokba, amik segítik a munkakörülményeidet


Lehet, hogy ebből megkapsz valamit, lehet, hogy nem, erre a tárgyalásra úgy kell menni, hogy éreztesd velük, hogy határozott vagy, de nyitott, és az igényeid jogosak, ill. tudod, hogy mennyire értékes vagy.


Jelenleg ugyanis te vagy az üzemi balek. - És ez a válasz a 3-as kérdésére. Minek fizessenek, ha éhbérként is kidolgozza a belét, és elvégzi a középvezetői feladatokat "segédmunkás" státuszban?!


Lehet, hogy pont egy ilyen beszélgetés kell ahhoz, hogy tiszteljenek, és megváltozzon a munkakörülmény, fellendüljön az üzem, vagy mi.


Persze egy ilyen beszélgetés baromi nehéz lehet, ha alapjában a személyiséged nem olyan, de állj úgy hozzá, hogy nincs nagyon mit vesztened, ha nem változnak a dolgok, te tényleg eljönnél, és csak szólsz, hogy vagy változtassanak, vagy felmondasz, de tisztában vagy azzal, hogy akkor a cégre nézve annak súlyos következményei lesznek, és te azt szeretnéd, ha mindenkinek hosszútávon jó lenne.

Egy ilyen tárgyalás nehéz lehet, lehet, hogy előtte nem árt akár szakember segítségét is kérni a felkészüléshez, és neked is átgondolni, hogy mit is szeretnél pontosan, mivel lennél már elégedett, ill. mennyit lennél hajlandó abból engedni.

Na meg mi kell ahhoz, hogy kevesebb legyen a stressz, jobb legyen az eü-állapotod, mert erre is szükséged van hosszútávon, tehát több változtatást is kell kérned, és ezt mind alá is kell támasztanod egy tárgyalás során.


Ha meg nem kapod meg, akkor tényleg nem kell ottmaradnod a süllyedő hajón.

2022. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg akkora király vagy a mostani helyeden, mint mondod, akkor a valós felelősséghez kérj hatáskört is (formálisan is vezetői pozíciót), az azzal járó több pénzt, aztán rázd gatyába a céget és kérj még több pénzt.
2022. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!