Milyen összeget kérhetek állásinterjún?
Nemsokára lesz életem első állásinterjúja (online), és szeretném, hogy jól sikerüljön. Másodéves egyetemista vagyok, informatikusnak tanulok. Jelentkeztem egy céghez, és nem tudom, hogy mekkora az az összeg, amit még elkérhetek (heti 20 órában dolgoznék). A cég elég nagy, piacvezető, éves bevétele nettó 100M Ft.
Mivel eléggé stresszes típus vagyok, szívesen fogadok tanácsokat, mire érdemes figyelni, mit nem szabad csinálni.
Előre is nagyon köszönöm!
Bocsáss meg, de neked éves 100 milla sok?
Ha már megy a könyvelési f_szverés, akkor kérd az egy főre eső személyi jellegű ráfordításuk 60%-át, bruttóként.
Deal?
Kérdésekre készülj... és gondold végig, ki is akarsz lenni a szemükben.
Pontosan mi a munkakör, amit megpályáztál?
Nem tudom, nem vagyok mindig itt olvasóban, írj privit, ha gondolod!
Én ezt szoktam figyelembe venni:
Plusz a költségeimet, amiket mindenképpen fedezni kell, az alá nem megyek.
Ne görcsöld túl, első állásnál nincs sok jelentősége a pénznek, sokkal többet ér a gyakorlat. Ha keveset is kapsz pár év után gyorsan lépkedhetsz felfelé. Nagy különbség van a nulla gyakrolat és a 1-2 év gyakrolattal rendelkező között állás piacon. Az elején nekik is csak azzal fog elmenni az idejük, hogy tanítanak úgyis.
Szóval szerintem ne annyira a pénzre figyelj, mint inkább arra, hogy szakmailag milyen fejlődési lehetőséget kínálnak. Szóval ezekről kérdezd őket, amik fontosak neked.
Ez az első munkahelyed, teljesen nyilvánvaló, hogy fogalmad sincs, mennyi a korrekt bér. Ezt a munkáltató is tudja. Innentől kezdve ha rákérdeznek a bérigényre, nyugodtan megfordíthatod a kérdést. Persze ne úgy egyből a kérdést, hogy "miért, mennyit ajánlanak?". Hanem mondd nekik azt, amit itt leírtál, hogy "ahogy látják az önéletrajzomat, ez lenne az első munkahelyem, ezért sajnos nem tudom, hogy a piac mennyire árazta be ezt a munkát. Úgyhogy megfordítanám a kérdést: mennyi a keretük erre a pozícióra?"
Ezzel szerintem nem fogsz mellélőni.
(Aztán ha megkapod a munkát, jövőre nézz szét megint az álláspiacon.)
Pontosan ezért kellene támogatni azt, hogy kötelező legyen a cégeknek feltüntetni az álláshirdetésekben a fizetés összegét vagy legalább órabért bármit. Mint ahogy ez működik más normális országokban is.
Nem lenne ez, hogy a munkavállaló mondjon egy bérigényt.
Ha túl sokat mondasz pofátlan leszel ha túl keveset akkor meg hülye.
Nem jó az egész rendszer. Eleve el sem küldenén olyan helyre a jelentkezést ahol keveset fizetnek de így nem lehet kiszűrni aztán még a bért is én lőjjem be telejsen abszurdum.
Mondják meg mennyit hajlandóak fizetni oszt jónapot.
Erre alapból a legjobb válasz mindig az az összeg amennyiért neked megéri: hiába mondasz teszem azt 150 ezer nettót, ha annyiból éhen döglesz és/vagy nem motivál. A cég árbevétele sosem lehet tényező, a bérigény a saját érdekeidet nézi nem a munkáltatóét, ha elég közel van a kettő úgyis megegyeztek.
Ettől függetlenül pozíció/munkakör és földrajzi hely nélkül mi sem fogunk tudni számszerű tanácsot adni bér tekintetében: nem kérheti ugyanazt a pénzt egy kiskunhalasi IT support rep és egy budapesti front-end developer
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!