Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Honnan tudhatom meg hogy mit...

Honnan tudhatom meg hogy mit érhetek el?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom, hogy megpróbálom elérni amit csak eltudok a legtöbbet karrier terén csak nem tudom hogy mi lehet a reális opció. Ezt hogy lehetne kb belőni.

2021. dec. 13. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy! Ember tervez, Isten végez!
2021. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs reális és átléphetetlen határ, bármi elérhető. Én is olyasmit csinálok, amit fél éve még álmodni sem mertem volna és soha nem gondoltam volna magamról, hogy meg tudom csinálni. Szerintem ez cél és kitartás kérdése főleg.
2021. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden azon múlik, hogy mennyire vagy nyitott az új dolgokra, tanulásra, mennyire vagy szorgalmas és keresed, megragadod-e a lehetőségeket.


Becsülni lehet, de biztosat tudni nem lehet. Nagyon sok tényezőn múlnak a lehetőségeid és maguk a képességeid is, mivel folyamatosan fejlődsz és a fejlődéseddel együtt a lehetőségeid is folyamatosan bővülnek. Mindig új helyekre és helyzetekbe kerülsz, amikben újabb és újabb döntéseket kell hoznod, ezek pedig újabb és újabb lehetőségeket nyitnak meg előtted, amikkel vagy élsz, vagy nem élsz és ezek ismét rengeteg további lehetőséget nyitnak meg - a hibás, téves, vagy kevésbé jó döntések is.


Az emberek, élethelyzetek és a szakmák is folyamatosan változnak. A karrier kulcsa, hogy minél jobban alkalmazkodj ezekhez a változásokhoz és minél jobban fordítsd a saját hasznodra. Minél több ismerettel rendelkezel, annál több esélyed van boldogulni. A gazdasági és informatikai tanulmányok, illetve a nyelvtanulás rengeteget tudnak segíteni, akár magukban is segíthetnek az elhelyezkedésben, de más szakmák kiegészítéseként is nagyon hasznosak.

Egy rakás szakma, amikben ma csomóan dolgoznak még csak nem is létezett, amikor azok az emberek tanulni kezdtek, akik ma művelik ezeket. Szinte minden másik szakma ugyanúgy átalakult ezeknek a hatásoknak a nyomán és egy rakás régi szakma teljesen eltűnt, mert már nincs rá szükség, vagy legalábbis olyan mértékű igény, hogy érdemes legyen csinálni.

Ma már a bolti pénztárosok, de még a raktárosok is számítógéppel dolgoznak a legtöbb helyen és még a vasúti és BKV ellenőrök is okostelefonnal kezelik/állítják ki a jegyeket/büntetéseket.

2021. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs végső határ. Mindig az éppen aktuális képességeid függvényében érdemes pillanatnyi célokat kitűzni, illetve a távlati célokat figyelembe véve megválasztani a jelenlegi hiányosságaid orvosolására, képességeid fejlesztésére szolgáló képzéseket, edzéseket, stb. A tudásod és képességeid folyamatos fejlesztésével a lehetőségeid is egyre jobban javulnak, így folyamatosan (vagy legalábbis időről időre) érdemes újra értékelni a helyzetedet.


A sportban nem rögtön maratoni távot fut az ember, hanem kisebb távokkal, módszeres edzéssel készül fel, fokozatosan növeli a távot és a terhelést, hogy egy idő után már akár maratoni, vagy még nagyobb távokat is képes legyen lefutni.

Ugyanígy a karrier építésnél is a pillanatnyi képességekből kell kiindulni, a pillanatnyi határokat feszegetve fokozatosan kell növelni a célokat.


Pl. ha egyáltalán nem beszélsz nyelveket, akkor most nem vagy alkalmas olyan állásra, sőt még képzésre sem, amihez nyelvtudás kell. Jelenleg olyan állások közt kell válogatnod, amikre most alkalmas vagy. Viszont ezzel együtt elkezdhetsz akár több nyelvet is megtanulni és ha ezt sikeresen kivitelezed, akkor akár exponenciálisan is megnőhetnek az előtted álló lehetőségek. A nyelvtudás nem csak önmagában más állásokra tesz alkalmassá, mintha nincs nyelvtudásod, hanem további tanulási lehetőségeket is megnyit előtted, amik még tovább növelik az elhelyezkedési lehetőségeidet. Viszont már a tanulás közben is gazdagodnak az ismereteid, az iskolákban, újabb munkahelyeken, újabb társaságokban, közegekben is megismersz új embereket, újabb lehetőségekről értesülhetsz, amik további ugródeszkaként szolgálhatnak a továbblépéshez.


Nagyon sokan vannak, akik akár több komplett karriert is bejárnak egymás után (vagy akár egymással párhuzamosan is). Kijárnak több féle iskolát, elhelyezkednek valamilyen munkahelyen, előre lépnek egyre magasabb pozíciókba, aztán rájönnek, hogy az a terület nem érdekli már őket, kitanulnak valami más szakmát és teljesen más területen kezdenek új dologba.


A korábbi életpálya és életre szóló tervezés fogalom ma már jócskán elavult. Korábban 30-40 éves korig éltek az emberek, ma meg a 80-90, de akár 100 év sem ritka. 2-3x annyi idő alatt akár 2-3x annyi mindent is csinálhat ma már az ember. Semmi nem indokolja, hogy ezt ugyanabban az egy szakmában, pláne munkakörben kellene csinálni.

2021. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!