Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún megkérdezik, mi...

Állásinterjún megkérdezik, mi a rossz tulajdonságom, mi lehet a jó válasz?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, értékesítő állásra behívtak interjúra holnapután, műszaki cikkeket kellene eladjak a már meglévő partnereknek és újakat is fel kell keressek.

Soha nem voltam még interjún, olvastam, milyen kérdéseket tehetnek fel, ott találtam rá a "mit tart rossz tulajdonságának?"


Erre mit mondjon az ember, nem pont ezt az oldalát szeretné bemutatni. Mit tanácsoltok, tőletek kérdeztek már ilyet? Mit lehet erre válaszolni?



2021. nov. 28. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármit, ami alapvetően nincs kihatással a munkára. Persze vannak bullshit-válaszok is, amikor a jó tulajdonságot állítod be rossznak, mondjuk "maximalista vagyok", de ez azért nagyon átlátszó próbálkozás (plusz a "maximalista" alapvetően tényleg rossz tulajdonság, bár némely hr-es pozitívként értékeli).

Én általában majdnem őszintén válaszolok, de én már középvezetői pozíciókba szoktam jelentkezni. Azt szoktam mondani, hogy nem szeretek korán kelni, és ébredés után úgy kb. 1 órán keresztül nem érdemes hozzám szólni, mert nem reagálok jól. Ez ugye nincs kihatással a munkára.

Második rossz tulajdonságként azt szoktam mondani, hogy hajlamos vagyok túl sokat elvárni, főleg magamtól, de a beosztottaktól is, ilyenkor jól jön, ha valaki ad nekem egy virtuális pofont. Ez meg hajdenagyon őszintének tűnik, plusz külső megoldást is kínálok a problémára, szóval ezt értékelni szokták.


Amúgy meg ha ilyen kérdés elhangzik az interjún, akkor érdemes elgondolkodni, hogy tényleg kell-e neked ez az állás.

2021. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Általában valami olyasmit kell ilyenkor mondani, amire azt is tudod mondani hogy, de ezt tudod fejleszteni és biztos vagy benne, hogy a munkában töltött idő sokat fog segíteni abban, hogy fejlődj.


Ugyanúgy, amikor a hobbiról kérdeznek is úgy kell lejönnie, hogy a hobbid a munkád; olyan dolgokat csinálsz ami valahogy a munkával függ össze, esetleg segít fejlődni a munkádban is.

2021. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy az se rossz,a mit ír az első, hogy azt mondod, hogy túl sokat vársz el magadtól.
2021. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt szoktam válaszolni, hogy nem vállalok fizetetlen túlórát.

Nem szeretnék ott dolgozni ahol ezt rossz néven veszik és elköszönök ha nagyon nem tetszik interjúztatónak.

2021. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kérdezték, azt mondtam, hogy nem kedvelem annyira a gyerekeket, zavarnak,sose vállalnék (természetesen nem óvónő etc. munkakörbe megyek). Ennek örültek, hogy nem kell félni, hogy majd gyesre megyek (ezt sok helyen kérdezik szintén, hogy akarsz-e). Azt mondtam még, hogy rémesen főzök(szakács sem vagyok), nem szeretek tv-zni. Amikor rátértek, hogy munkával kapcsolatban gondolták, akkor azt mondtam, hogy nem szeretem én betanítani az újakat később, ezt elfogadták.
2021. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!