Miért élnek vissza a munkáltatók a munkavállalók kiszolgáltatott helyzetével?
Az hogy a munkavállalókra rakott teher és a munkavégzés mennyisége fordítottan arányos a bérezéssel, azt már megszoktuk.
De miért kell a munkavállalón kiélni magukat, felesleges diktatúrát csinálni, kikezdeni aki nem szimpatikus, éreztetni hogy ha véletlenül is egy kis dolog nem stimmel, az állásába kerülhet? Miért kell kényszeresen visszaélni aztal, hogy nem mer felmondani, mert munkaerő többlet lévén kérdéses hogy talál e mást?
Egy ilyen helyzetben undorító azt mondani, hogy el lehet menni, ha nem tetszik.
Pedig csak veled hitetik el,hogy munkaerő többlet van. Barátnőméknél 3 ból felmondott egy csaj, így az egyik boltot a főnök viszi, már 2 hónapja nemtalál embert.
Én fémiparban dolgozom. Cnc esztergára 1évig keresgéltek épkézláb embert sikertelenül, végül egy vállalkozó szellemü lakatost tanítottunk meg, utana ment iskolába.
Ne félj a szakemberekből felelmetes hiány van, már erős a munkaerő elvonzás is..
Rugjon csak ki,de nem közös megegyezéssel,hanem indokkal vegkielégítéssel.
Biztosíthatlak arról, hogy a meglátásaimat nem a karosszékből merítem a TV vagy az internet előtt ülve, tehát nem elhitetésből mondom. :)
A másik meg ami felháborít, hogy aki munkavállalónak nem tetszik a pofája, annak szabotáljuk a munkáját, stresszeljük jól fel, hogy aztán majd befeszülten elrontson mindent, aztán jól ráfogjuk, hogy alkalmatlan a munkavégzésre, vagy ami most divat duma: "Ha nagyobb lesz a hajtás, nem fogod bírni." Kreativitásunk mindig is volt hiába.
Ezekkel a "szabotálásokkal" az a baj, hogy minél többször kerül egy ilyen helyzetbe a munkavállaló, annál kevesebb helyre mer jelentkezni a továbbiakban, hisz ilyenkor elhitetik vele, hogy ehhez sem ért, ahhoz sem ért, pedig csak okot kreálnak, hogy megszabaduljanak tőle.
És ha az ilyenek miatt ez a munkavállaló tönkremegy (anyagilag is, lelkileg is), elveszíti a lakhelyét, leépül, depressziós lesz vagy ki tudja mi történik még, ki vállalja a felelősséget? Az ő magánügye és béna volt, így járt? Nem az ő magánügye. Más állásával való játszadozás -főleg egy ilyen helyzetben- olyan társadalmi bűn, amire nincs bocsánat.
Lehet azt mondani, hogy a munkáltatónak joga van eldönteni, hogy ki dolgozzon nála, és ki nem. Ahhoz viszont nincs joga, hogy elvegye a munkavállaló önbizalmát, önértékelését, olyan szinten, hogy a továbbiakban ne tudjon, ne merjen bármit elvállalni. Pláne azzal nem, ha ilyen általa rafináltnak gondolt szenny módon szabadul meg tőle, akár kényelmi szempontból, akár a munkatörvényen kiskaput keresve.
Nem, nem a törvényíró a felelős.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!