Miért mondják a gyerekeknek, hogy addig örülj míg tanulsz, és nem dolgoznod kell?
Minek voltál bent 8 órákat a suliban?
Általában 13:10-kor végeztem gimiben (12.-ben volt 2 nap, amikor 15-kor, de az is csak 7 óra, nem 8) és utána alig kellett otthon sulival foglalkozni (szünetben, meg unalmasabb órák alatt felkészültem a dolgozatokra). Magolni meg semmi értelme, azt nyugodtan ki lehet puskázni, ah amúgy érted a dolgokat.
Ha a dolgozatok miatt meg stresszes voltál, akkor alapból rossz volt a hozzáállásod (gondolom szüleid hibája, hogy ráderöltették, hogy mindenből kitűnőnek kell lenni, különben senki vagy, így a nagy nyomás, miatt és túl sok stressz miatt nem tudtad hatékonyan csinálni a dolgokat).
Illetve az edzés is kikapcsolódás kellett volna, hogy, nem pedig még egy kötelesség amivel megy az idő. Szóval azért nem élvezted az iskolás étet, mert rosszul csináltad az egészet.
Van aki a melóval is ilyen. Mindig stresszelnek, hogy jaj még több feladat, amit tökéletesen kell megcsinálni, úgyhogy túlóráznak, kialvatlanok és hosszú távon romlik a hatékonyságuk, ami miatt még többet stresszelnek. Ők nem szeretik a felnőtt életet sem. Szóval nézd a jó oldalát, legalább a felnőtt életedet jól éled.
Köszönöm a válaszokat!
Gimi utolsó két évében fakultációm volt kedd-csütörtöki 8. órában, hétfőnként pedig angol korrepet tartott a tanár ingyen, amit nem akartunk kihagyni. A szüleim semmit nem erőltettek rám - persze nem örültek az egyes-kettes jegynek, de ha közepes tanuló lettem volna, akkor se szólnak meg. Mindent magamért tettem, mert gyerekkorom óta tudtam, hogy egyetemre akarok menni. Furcsa, de így sem voltam kitűnő tanuló, általában 4,3 átlagú voltam. Persze ha előre tudom, hogy 3-as átlaggal is be lehet jutni arra a szakra, amire mentem, akkor nem veszem ennyire komolyan. Felesleges volt ennyit tanulni, mert nem érzem magam okosnak, ellenben elment az egész gyerekkorom. Köszönöm neked is a választ! :)
Egy tanulónak is van felelőssége, de nem annyi, mint pl.: egy darukezelőnek.
Remélem érthető a példa...
Én őszintén szólva azt nem értem, miért kellene jobban szeretni a felnőtt életet.
A munka a sulihoz képest olyan, mintha egy adott tantárgyad lenne folyamatosan és abból zömében dolgozatot írnál.
9 órát kell bent lenni és utána, ha nem tanulsz munka mellett valamit, nincs másodállásod és nem túlóráztál annyit, hogy inkább 10-11 óra az a 9, akkor is ott a házimunka, a gyerek, az ügyintézés, ha nem fizikai munka, akkor sportolni is kellene.
A 20 nap alap szabadság rettenetesen kevés, ennek egy része egyébként orvosra, ügyintézésre fog elmenni. Én 40-nel is ellennék, gyerekeseknek meg ennél jóval több kellene.
Számomra a munkában az a legmegterhelőbb, hogy ugyanazt kell csinálni heti 40+ órában. Ráadásul ugyanott, ugyanakkor.. A suliban nincs ez a fojtogató monotónia. Ha valamit szeretnék is, mások útmutatása, irányítása alapján már nem ugyanaz.
Anno gimiben kivoltam január és április között, mert nem volt szünet, esetleg a március 15-i hosszú hétvége, ha épp úgy esett.
Felnőttként az egész év ilyen jóformán.
#7
"munka a sulihoz képest olyan, mintha egy adott tantárgyad lenne folyamatosan és abból zömében dolgozatot írnál"
Nem minden munka. Az én munkám inkább olyan, mintha csak a néhány kedvenc tárgyam lenne megtartva, és féléves beadandót kellene írnom, imádom.
"9 órát kell bent lenni"
Van elég sok 8 órás állás. A munkaidőm 8-16-ig tart, egyetemen gyakran ültem este 6-8 óráig.
"utána, (...) ott a házimunka, a gyerek, az ügyintézés, ha nem fizikai munka, akkor sportolni is kellene"
Ezek közel se visznek el annyit a szabadidőből, mint a tanulás, magolás, jegyzetkészítés, beadandó-írás, könyvtárba mászkálás, még több tanulás. Ráadásul mivel az iskolába járásért kevés embernek fizetnek, suli mellett szinte kötelező pluszban dolgozni is, munka mellett nem "kötelező" a másodállás.
Nekem kb kétszer-háromszor annyi a szabadidőm.
"20 nap alap szabadság rettenetesen kevés, ennek egy része egyébként orvosra, ügyintézésre fog elmenni."
Az orvost nem teljesen értem, miért nem táppénzen vagy ha beteg vagy?
Ügyintézés miatt eddig szerencsére nem kellett szabit kivennem, de el tudom képzelni hogy kellhet pár ilyen nap... Viszont suliból meg nem hiányozhat az ember orvosi papír nélkül - egyetemen meg a kutyát nem érdekli hogy orvos vagy mi miatt vagy távol, buktad a félévet. Ennél még mindig jobb a 20 nap szabi.
Nekem pont az az egyik kedvencem a munkában, hogy végre kevésbé monoton mint a tanulás, bár ez szakmától függ.
"Nem minden munka. Az én munkám inkább olyan, mintha csak a néhány kedvenc tárgyam lenne megtartva, és féléves beadandót kellene írnom, imádom."
Én az IT-ben dolgozom és nem ilyennek érzékelem. Előtte a betanított irodai melót pláne nem.
"Van elég sok 8 órás állás. A munkaidőm 8-16-ig tart, egyetemen gyakran ültem este 6-8 óráig."
Én még csak elmondásból hallottam ilyet, de elmondásból is csak kevésszer. Nekem jelenleg 8 óra 40 percet kell bent lennem egy nap.
"Ezek közel se visznek el annyit a szabadidőből, mint a tanulás, magolás, jegyzetkészítés, beadandó-írás, könyvtárba mászkálás, még több tanulás. Ráadásul mivel az iskolába járásért kevés embernek fizetnek, suli mellett szinte kötelező pluszban dolgozni is, munka mellett nem "kötelező" a másodállás."
Egy bejárósnak miért lenne kötelező dolgoznia egyetem mellett? Nagyon sok nagyobb városunk van egyetemmel. Sokan kényszerülnek kolira, albérletre, de messze nem mindenki.
Nekem sohasem volt annyi szabadidőm és pénzem, mint az első, nappalis egyetem alatt. Pénzem remélem lesz még egyszer annyi, szabadidőm valszeg sohasem.
"Az orvost nem teljesen értem, miért nem táppénzen vagy ha beteg vagy?"
Orvosi vizsgálatokat és fogorvosi kezeléseket, főleg magánban nehéz táppénzre. Mellesleg a táppénz fájdalmas.
Igen, sokszor lehet munka előttre tenni a gyökérkezelést, a szívultrahangot vagy az endokrinológust, de nem mindig.
" Ügyintézés miatt eddig szerencsére nem kellett szabit kivennem, de el tudom képzelni hogy kellhet pár ilyen nap..."
Nekem rengeteget.
"Viszont suliból meg nem hiányozhat az ember orvosi papír nélkül - egyetemen meg a kutyát nem érdekli hogy orvos vagy mi miatt vagy távol, buktad a félévet. Ennél még mindig jobb a 20 nap szabi."
Egyetemen van nyári, őszi és tavaszi szünet. Ha nincs annyi vizsgád, téli is. Ez jóval több, mint 20 nap.
"Nekem pont az az egyik kedvencem a munkában, hogy végre kevésbé monoton mint a tanulás, bár ez szakmától függ."
Nekem nem.
Most, hogy dolgozom és tanulok is (igazából már hatodik éve), a tanulást érzem messze változatosabbnak. Előtte is úgy voltam vele.
#9
"Én az IT-ben dolgozom"
Én is. :)
"Nekem jelenleg 8 óra 40 percet kell bent lennem egy nap."
Az is kevesebb, mint a 10-12 óra.
"Egy bejárósnak miért lenne kötelező dolgoznia egyetem mellett"
Hogy érted? Bejárósnak sincs ingyen a bérlet, étel, laptop, könyvek, és akkor még szabadidőről nem volt szó.
"Egyetemen van nyári, őszi és tavaszi szünet. Ha nincs annyi vizsgád, téli is. Ez jóval több, mint 20 nap."
Igen, amit tanulással lehet tölteni, és eleve nem akkor veszed ki amikor akarod.
"Nekem nem."
Akkor neked nem jó a munkád, ez nem a tanulás vs. munka világok hibája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!