Manapság miért tartják "szent" dolognak, mindig jó döntésnek a tanulást?
Bizonyos mérték után elég kegyetlen tud lenni, egészségtelen is (rohanás, stressz, alváshiány, mozgáshiány miatt) és meggyőződésem, hogy az agynak sem jó, ha túlterhelik.
Mégis mindig megbecsült dolog a tanulás, mindig jó döntésnek tartják, sőt, nem is szabad leszólni.
Itt "huszadik" diplomákra, mesterképzésekre, "harmincadik" OKJ-kra gondolok főállású munka mellett, amiknek a hibájába sajnos én is beleestem, már nagyon-nagyon bánom.
A tanulás azért jó, mert nem kell gyárimunkás droidnak lenned, hanem helyette azzal foglalkozhatsz ami érdekel.
Ha olyan dolgokat tanulsz, amikre nincs szükséged a karrieredhez az tök felesleges.
Szóval nem a tanulással van a baj, hanem azzal, hogy fölöslegesen szívattad magad.
5-ös, pont azt írtam, hogy annak van értelme, ha olyat tanul, amit tud használni a karrierje során, de ehhez elég 1 esetleg 2 diploma, de ami ezen felül van, az már fölösleges.
Egy 2-3 éves egyetemi képzésbe mielőtt belekezd valaki, előbb át kell gondolni, hogy mit akar kezdeni vele. Főleg, ha már el is végzett egy vagy több egyetemet és tudja, hogy mire számíthat. (Az más amikor valaki érettségi után naívan elmegy valahova és utána rájön, hogy nem érdekli/nincs értelme annak amit tanul.)
4
Munka melletti egyetemezésre mióta lehet azt mondani, hogy azért, hogy ne kelljen dolgozni???
6
Olyasmire gondolok, amikor az embernek már van jó munkája, már gyűjti a szaktudást VAGY épp pályát módosítana, DE rövidebb képzéssel is megoldható lenne. Nos ilyen esetekben is szentnek tartják a tanulást.
Azért, mert sajnos sokan tévesen azt hiszik, hogy kemény munka = jobb esélyek az életben, pedig az élet kiszámíthatatlan, univerzális igazság pedig nem létezik, ami mindenáron biztosítaná, hogy a befektetett idő és energia megtérül. Láthatod, hogy egy sík hülye gázszerelő mire vitte az országban csak azért, mert jókor volt jó helyen. Mások meg egész életükben tanulnak, esetleg komolyan is próbálnak vállalkozni, de mielőtt életképes projektet hozhatna létre elkaszálják a befektetők a megvalósítást.
Hiába tanul valaki évekig, sokszor lutri, hogy megéri-e vagy nem. Az esetek többségében ha jó szakmát választ a személy, akkor általában igen, de kérdéses, hogy milyen áron.
Talán az is benne van, hogy régen nem volt "divat" a továbbtanulás és azt hiszik a szülők, hogyha a gyerekük majd egyetemet végez, akkor jobb élete lesz, mint nekik. Legalábbis ha szülői oldalról nézzük, akkor általában vagy toxikus elvárások vagy szülői gondoskodás van emögött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!