Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az iskolai rendszergazda...

Az iskolai rendszergazda állás milyen?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdezném akik általános- vagy középiskolai / gimnáziumi rendszergazdák.


Mennyire nagy a felelősség?

Mennyi a tényleges munka?

Mennyi a bruttó fizetés? (Mivel a nettó sok mindentől függ)

Szabadság hogy van?

Időbeosztás mennyire rugalmas?


Alapvetően azért kérdezem, mert azt mondják, hogy az iskolai rendszergazdaság milyen szuper, mert nem kell kb semmit sem melózni, van saját szoba, egész nap filmeznek, stb., és ha 8 helyett 10-re megy be, az sem gond, ha pedig éppen nincs a helyén akkor sem harapják le a fejét.


Szóval a kérdés: Mennyire igaz ez a pletyka? Persze tudom, hogy iskolája válogatja, mégis érdekel.



2021. okt. 5. 22:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy héten talán 2 órát dolgozol ténylegesen.
2021. okt. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Ha vannak szexi fiatal tanárnénik, akkor jó. De a végzős 18 éves diáklányokkal is kikezdhetsz. Cserébe szar fizetés, nulla perspektíva és fejlődési lehetőség. Egyáltalán nulla motivációra a fejlődésre. Minimális munkaterhelés.
2021. okt. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A tényleges munka szinte semmi, ami meg van az is nevetséges. Telepítsd a Windows-t, frissítsd a gépeket, ha kihúzódik a kábel a falból, akkor dugd vissza. Igazából ez az a meló, amit képzettség nélkül is bárki meg tud csinálni, aki már látott gépet.


Cserébe a fizetés is olyan.


Ha rendszergazda vagy, én inkább azt javaslom, hogy képezd magad tovább valamilyen irányba, mert nem mindegy, hogy 170 körül keresel vagy 500 körül.


Iskolába meg ilyen helyekre csak az megy el, aki leteszi az alaptanfolyamot, de annyira nem jó a szakmában és képtelen a fejlődésre.

2021. okt. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Értem szóval szakmai elvárás gyakorlatilag 0.


Felelősség mennyi van? Egy komoly helyen ha valami elmászik akkor a rendszergazdáé a felelősség.


A fizetés hol mozog bruttóban? Általános- illetve szakközépiskolában van különbség?


Szabadság, és munkaidő hogy van? Napi 8 óra, heti 5 nap fixen? Szabadság van, vagy csak a tavaszi/nyári/őszi/téli szünet?

2021. okt. 6. 20:21
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ott közalkalmazotti fizetést kapsz, ami (nem akarok hülyeséget mondani), de 160-170.000 között van.


Felelősség minden munkahelyen van, de ott annyira alapdolgok vannak, hogy hatalmas baj nem lehet. Néha levelezni kell a szolgáltatóval, ha nincs net újraindítani a routert, visszatenni a kicsúszott kábeleket stb.


A napi 8 óra heti 5 nap szokott lenni általában. Szünetek ha jól tudom ugyanúgy vannak mint a tanàroknak.

2021. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szóval iskolai rendszergazdaként nem lehet keresni mondjuk bruttó 330-at mondjuk? (Ami esetemben nettóban 220 kb.)
2021. okt. 9. 21:59
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

" Szünetek ha jól tudom ugyanúgy vannak mint a tanàroknak."


A nagy lóf***szt. Én ebben a munkakörben voltam évekig. Nme kaptam tanári szabit. Annyi szabim volt amit az Mt előírt 20 nap alap + pár nap pót. = az iskolai szünetekben is menni kellett, a nyár se volt üres.


Nyáron 3 hét + még pár nap elszórva itt-ott és el is fogyott a 20 nap szabi.


A 46 nap a TANÁROKNAK JÁR.

2021. okt. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Viszont nem kellett sokat dolgoznod cserébe nem?

Szóval az ember iskolai rendszergazdaként bedolgozhat más cégeknek távolról mást, inkább lazsálós saját szobával nem?

2021. okt. 18. 18:30
 9/22 anonim ***** válasza:
Végzettség nélkül lehetek rendszergazda? Ez tényleg érdekel :D figyelj ha igaz amit írnak vágj bele!!
2021. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A prohardveren keresd meg a rendszergazda fórumot, ott elég sokat el tudnak mondani.

Amúgy én dolgoztam iskolában (nem mint informatikus), és az IT-s csapat télen-nyáron bent volt, akkor is dolgozniuk kellett, ha se a gyerekek, se a tanárok nem voltak bent. Éves szabadság nekik is ugyanúgy 20~ nap, kortól függően. És ahogy elnéztem a workload eléggé fluktuált, főleg tanévkezdés körül volt sok melójuk.


Igaz ez nem állami intézmény volt, szerintem egy fizetős suliban a rendszergazdáknak több a melójuk, de a bérezésük is magasabb, mint egy mezei általánosban.

2021. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!