Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún miért kérdezik...

Állásinterjún miért kérdezik meg, hogy van-e barátnőm?

Figyelt kérdés
39/F vagyok. Vendéglátóipar, mosogatás 3 műszakban lenne a munkakör szálloda éttermében. Az interjúztató főszakács megkérdezte, hogy van-e barátnőm, mondom perpillanat nincs. Utána meg azt, hogy voltam-e már házas, van-e ex-feleség, esetleg gyerek tőle. Ezekre is nem a válasz. De ezek mégis miért fontosak? Mi közük van ahhoz, hogy alkalmas vagyok-e a posztra? Azt hittem, az a fő szempont, hogy mekkora tapasztalatom van mosogatói munkaterületen.

2021. szept. 22. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Lehet bejöttél neki
2021. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Navajonkivagyok ***** válasza:
100%
Vendéglátás... Tudni akarták mennyire vagy ráncigálható. Ha netán plussz 2órát bent kell maradni a 14órás műszak után akkor nem a 8gyerekes máricsujt fogják bent tartani hanem téged akinek "nincs senkije". Szimpla person marketing.
2021. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Véletlenül se jöttél be neki. Ezek a kérdések azért vannak, hogy kb-ra bele lássanak az életedbe, ha van barátnőd vagy feleséged akkor lehet tervezel gyereket így majd lehet később el kell rohangálnod ide oda vagy a feleséged miatt vagy a gyerek miatt, meglevő gyerek ugyan ez, így nem olyan rugalmas az ember, főleg ha otthon kell maradni a gyerekkel mert beteg. Ha látja hogy te ilyesmit tervezel akkor inkább azt veszi fel aki nem tervez és rugalmasabb.
2021. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Azt ugye tudod, hogy nem kérdezhetik meg?
2021. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
4 valószínű nem tudja mert ha tudná akkor azt is tudná miért kérdezték. De amúgy nem kérdezhetik meg de meg fogják, te meg ha azt mondod ilyet nem kérdezhet és nem válaszolsz élből buktad a melót. Kamuzni kell, azt kell mondani amit hallani akar
2021. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4: Nem Magyarország, hanem Hollandia a helyszín. De nem gondoltam, hogy ezen kérdés szempontjából ez fontos lenne. Bár ha ez Magyarországon elvileg tilos, akkor gondolom itt is.
2021. szept. 22. 21:00
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Diszkriminációra ad lehetőséget, ezért tiltott kérdés, ahogy az is, hogy tervezel-e gyereket.
2021. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
5: Egypár étteremben dolgoztam már, de eddig még sehol nem kérdezték ezt meg. A legintimebb kérdés, amit kaptam, az volt, hogy mik a kedvenc hobbijaim.
2021. szept. 22. 21:04
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Tőlem azt is, hogy miért nem tervezek még gyereket.

22/f ja meg szingli is xd

2021. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

"Azt ugye tudod, hogy nem kérdezhetik meg?" - Sok mindent nem kérdezhetnek, de egyrészt nem tudsz mit tenni ellene... feljelented, vagy mi? :)

Másrészt ha kiakadsz a kérdésen, akkor kb. felesleges is volt jelentkezned, mert nem fognak felvenni.


Tényleg a szabadidődre voltak kíváncsiak - talán nem is a túlóra miatt, inkább, hogy késhetsz-e, vagy jöhet-e valami ami miatt hirtelen le kell lépned... Pl. Nekem is volt alkalmazottam, aki sokszor késett, és egyszer le kellett lépnie 2 órával korábban, mert: "Nincs aki vigyázzon a kutyámra, és egyedül nem hagyhatom otthon!" (Amúgy egy 5 kilós tacskóról volt szó.)

2021. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!