Van ahhoz jogom, hogy a kollégám telefonját kihúzzam vagy "félrerakjam" amíg ő szabadságon van?
Ketten ülünk egy kis irodában egy kollégámmal. Ő egy másik feladatot visz, ami miatt napi sok telefonhívás fut be hozzá. Ebbe a feladatba én nem vagyok bevonva, viszont van egy (fizikailag máshol dolgozó) kolléga aki helyettesíti a kapcsolattartásban, tehát lesz kit elérni. Asztali, vezetékes telefonjaink vannak.
Most elmegy a kollégám 2 hét szabira.
Szerintetek megtehetem, hogy addig kihúzom a telefonját, vagy félrerakom a kagylót? Aki keresi, az el tud érni helyette mást, én úgyse tudnék segíteni. Meg igazából felvenni se nagyon, sok online meetingem lesz az alatt. Viszont engem rettenetesen zavar az állandó telefoncsörgés. Arról nem tudok, hogy ezeket a készülékeket lehetne némítani...
Megoldhatom ezt saját hatáskörben a fent említett módon? Lehet ehhez jogom?
(A főnök is szabin van, őt nem tudom megkérdezni. De nem akarom hogy utólag baj legyen.)
Szerintem tuti lenémítható, de legalább halkítható. Ha már lehalkítod, berakod a szekrénybe, letakarod pár ruhával, az hatékony lehet.
Keress pöckölt az oldalán vagy alján!!!
Én nem kihúznám, hanem megkérném Őt, vagy a cégnél dolgozó illetékest (általában az informatikus vezetőt), vagy az adott konkrét munka helyettes végzőjét (mert a munkának mennie kell, csak - mivel most minden cég szegény,ezért inkább kiadják a szabit, mintsem - pláne egy magas vezető esetében - a sok-sok, rengeteg szabadságmegváltási pénzeket(súlyos tízezrek!) kifizessék - hogy vagy vigye át fizikailag a telefont (praktikusan az egyik irodában a csatlakozóból vezeték kihúz - unplug-gol -, a másik irodában meg bedug - és ennyi) a másik irodába.
Ha kihúzod, azzal ártasz szerintem, mert:
1. Azt gondolják, hogy megszűnt a cég
2. Azt gondolják, hogy befuccsolt, csődbe ment, tönkre ment a cég
3. Keresnek mást (mert - hacsak nem pl. a Paksi Atomerőműnél dolgozol), ahol nincs másik magyar konkurencia, azonnal lélekszakajtva rohannak a konkurenciához, aki ráér és tárt karokkal fogja őket fogadni.
Addig én felveszegetném a telefont, és közölném, hogy nem vagyok illetékes, az illetékes kolléga szabadságon van, keressék ekkor meg ekkor.
Ha van helyettese (másik ember, nem te), akkor meg az ő számát adnám meg.
#4
Országos közgyűjtemény vagyunk, nincs konkurencia és cég megszűnése, fix partnerségi kapcsolatok vannak, ez nem probléma.
Ha kihúzzuk és bedugjuk máshol, akkor működik az ilyen belső, mellékekkel tárcsázható vezetékes telefon? (Semmit nem tudok ennek a működéséről. :D)
Próbáld ki az átdugást!
Amúgy amikor én ilyen helyen dolgoztam (hajléktalanellátás, itt sincs konkurencia, mert minden nagyvárosban, sőt, szerintem leginkább csak megyeszékhelyeken egy ilyen cég van, és slussz-passz, kész,vége), akkor a megfelelő jogosultságokkal, illetékességgel, jogkörrel, hatáskörrel, kompetenciával rendelkező ember (nálunk az informatikus atyaúristen volt ez a személy, nálatok lehet más) beütött egy kódot (amit csak ő tudott, meg az ő két főnöke, egy ilyen, meg egy olyan igazgató) , és lám, már át is volt irányítva az ÖSSZES hívás arra a számra, amire épp át kellett, hogy legyen irányítva. Tádááááááám!
#7
A munkaszerződésünkben nincs szó telefonokról.
A főnök szabin van, a többiek meg nincsenek ott régebb óta, az egész csapatot egyidőben vették fel. Nyilván a főnököm kérdeztem volna, ha elérhető lett volna, sajnos későn jutott eszembe ez a dolog.
Amúgy tárgytalan mert lebetegedtem, nem leszek bent az irodában, úgyhogy csöröghet a telefon, ahogy jólesik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!