Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatalként, támogatás nélkül...

Fiatalként, támogatás nélkül milyen lehetőségeim vannak a jobb életre? Külföld az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés

25 évesen egy albérletben tengődöm, 19 éves korom óta dolgozom megállás nélkül. Nem látom a lehetőségeimet, nagyon jól alkalmazkodom, sokféle munkám volt, értelmes vagyok de az eszem nem annyira jó, hogy bonyolult munkákhoz értsek. Külföld nekem egy hatalmas szívhasadás lenne. A családom, hátterem miatt (mivel nekem ez nem volt) nagyon fontos az életemben a biztonság, egy otthon, egy fix pont.

Akik kitörtek a szegénységből, hogy sikerült?



2021. aug. 23. 10:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Olyanról hallottam (mint betekintés a jövőbe), hogy megfelelő kiépítettség után lehetősége lesz arra egy sebésznek, hogy Budapestről egy széles sávú internetre csatlakoztatott robot segítségével műtétet végezzen el Tokióban, majd miután végzett, New Yorkban is. Ez a jövő.


Nyilván van abban valami, amit 7-es mond, de ez ebben a környezetben inkább csak üres rongyrázás, nem is a kérdésre válaszolt. Még manapság is sok magyar dolgozik külföldön, volt az a régi vicc, hogy a második legnagyobb magyar város London.


Kérdező, a kérdésed alapján intelligensnek tartalak. Választékosan, érthetően fogalmazol, nincs benne helyesírási hiba sem. Én úgy gondolom, itt nem a képességek lehetnek a problémák, inkább az önbizalom, de ez csak a szerény véleményem.

2021. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#8 Ő webes felületeket tervez, én szaktanácsadással foglalkozok cégeknek, városoknak, EUs intézményeknek. Vállalkozóként nincs értelme bruttóra válaszolnom. Nettó 1 milla általában megvan nekem, többre nincs igényem, és KATA-sként évi 12 M felett bünti adó van, szóval nekem ez elég részmunkaidőért, a többi időben lustálkodok.:D


#9 #10 Nem IT, de nyilván számítógépet használunk... :D Nem rongyrázás volt, hanem tanács. Én biztosan nem mennék ki szolgának valahová, ha élhetek a saját hazámban, és van lehetőségem normálisan keresni. Egy tucat OKJ van amivel azonnal felszippant az ipar és a kliensek hada ha beszélsz nyelvet és képes vagy odatenni magad. Ez a legjobb kiút. A kérdező értelmes srácnak tűnik, képes lenne rá.

2021. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!