Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatalként, támogatás nélkül...

Fiatalként, támogatás nélkül milyen lehetőségeim vannak a jobb életre? Külföld az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés

25 évesen egy albérletben tengődöm, 19 éves korom óta dolgozom megállás nélkül. Nem látom a lehetőségeimet, nagyon jól alkalmazkodom, sokféle munkám volt, értelmes vagyok de az eszem nem annyira jó, hogy bonyolult munkákhoz értsek. Külföld nekem egy hatalmas szívhasadás lenne. A családom, hátterem miatt (mivel nekem ez nem volt) nagyon fontos az életemben a biztonság, egy otthon, egy fix pont.

Akik kitörtek a szegénységből, hogy sikerült?



2021. aug. 23. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha színvonalasan akarsz keresni és élni, akkor tanulni kell. A 21. század kulcsa a tanulás és specializáció. Ha nem vagy olyan könnyen lecserélhető, alaposan megfizetnek.


Külföldön sem élnél jobban amíg nem szerzel jó szakmát és nem beszéled jól a nyelvet. Nincs kolbászból a kerítés, mondom ezt úgy hogy éltem és dolgoztam kanadától kínán át elég sok helyen.

2021. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Először azt találd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Ha itthon ez valamilyen okból nem lehetséges vagy nem éri meg, akkor gondolkodj földrajzi megoldásban.


Egyébként szerintem is a tanulás és specializálódás a megoldás. Legalábbis én ezt az utat ismerem.

2021. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Szintén jelen 26 évesen, én felköltöztem BP-re 7 hónap alatt 1,3 félre tudtam rakni ebből durván 1 m van jelenleg.


Vidéken durván 4 év alatt 1,7m gyűjtöttem össze. Szüleimnél laktam.


Később lett jogosítványom, autó, garázs és a pénz elfogyott...


De nem bánom, mert az autó nélkül nem tudtam volna feljönni ide dolgozni.



2x annyi a fizetésem mint otthon, de nem akarok örök életemre 3 műszakban dolgozni, mert 7 hónap alatt kikészített.



Tervezem, hogy hazaköltözöm és vállalkozó leszek, építőipar mindig pörög.



Voltak ilyen álmaim, hogy Gépészmérnök leszek... De munka mellett nagyon nehéz tanulni.

2021. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amíg otthon laktam, én is félre tudtam rakni, még kevés fizetésből is. Ez albérletben teljesen kivitelezhetetlen, elfolyik a pénz. Többet kéne keressek, hogy ugyan úgy tudjak félretenni.

Mivel nem tudom mi érdekel, sosem tudtam mivel akarok foglalkozni, ezért gondolkodtam külföldön, de ha ráfeküdnék a nyelvekre (mert szerencsére érzékem az lenne, csak eddig motivációm nem volt) esetleg itthon is tudnék vele keresni.

Képzem magam, most csinálom a jogsit, tapasztalatokat szerzek munka terén, nekimegyek mindennek amiről azt hiszem nem menne... Letettem a lottós vizsgát, dolgozom folyamatosan, emellett még a jogsit is nehezen fejezem be, egy szakmát esélytelen hogy el tudnék végezni mellett. Egyszerűen nem tehetem meg.

2021. aug. 23. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

És mit érdemes tanulni? Komolyan érdekelne mert már 20 helyre jelentkezem, úgy hogy olyan végzettségem van, de fel se hívtak.

Gyárban meg annyit mondtak, hogy még nem dolgoztam gyárban és azért azt nem mindenki tudja megszokni( pedig dolgoztam már gyárban, sőt csak ott dolgoztam szinte).

2021. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben keresnék egy olcsó albérletet Ausztriához közel, Szombathely körüli falvakban, és ingáznék dolgozni, sokan csinálják így, itthon vagy ,megvan a biztonságérzet, itthon költöd a pénzed, hazai kiadások mellé nyugati fizetés társul. Pár év alatt tudsz összeszedni szerintem eleget, ahhoz hogy merj nagyot álmodni, sok sikert.
2021. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

#6


A home office évtizedében elég okorsegnek tunik barhova is koltozni. Én a nagyszobámból dolgozok nyugati klienseknek, a barátnőm meg a másik szobából. A kulonbseg hogy gyakorlatilag egy napi meloert elkérem a magyar havi minimálbért. Ez a jovo, nem az ingázás.

2021. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Mit meloztok?

Havi 4 misit bruttóban megvan?

2021. aug. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Most hagyjuk a 7est kibontakozni, sok fejlett ausztriai cégnél nincs home office, sőt a java munkát el sem lehet így végezni, a kérdező nem programozó, nem is tudna az lenni, le is irta a kérdésben. Most azért irtál hogy verd magad ,hogy mennyit keresel? Ha ennyit keresnél régen nem itt pattognál.
2021. aug. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7


Gondolom IT-s vagy, a kérdező nem, és valószínűleg nem is alkalmas erre a munkakörre.


9-as leírta a lényeget.

2021. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!