Kit választanátok kis főnöknek?
Képzeld el, hogy középvezető vagy egy munkahelyen. A feladataid listája csak növekszik és szükséged van egy emberre, akinek néhány vezetői feladatot átadhatsz. (Nevezhetjük csoportvezetőnek/ senior technikusnak) A leendő kisfőnöktől azt várnád, hogy a lényegi tevékenységnél legyen jelen, ahol a fizikai munkát végzi a csapatod, míg te foglalkozol minden mással. (Tehát egy irodában tespedő okostojásra semmi szükséged.)
Mindezek alapján a választottad a saját csapatodból is kikerülhet, hiszen a legjobb egy olyan ember, aki jól ismeri a területet. Három jelölt (kitalált karakterek) jöhet szóba, melyiküket választanád?
A) Egy idősebb úr/hölgy, aki évek óta a szakmában van.
Előnyei: Jól ismeri a területet, munkafolyamatokat. Meg van a kellő határozottsága.
Hátrányai: Nem ért szót a fiatal kollégákkal, rendszeres konfliktusai vannak. Elutasító a technikai újításokkal.
B) Olyan kolléga, akinek diplomája is van az okj bizonyítvány mellett. Az illető diplomája nagyon is releváns az adott szakterületen, de hozzátok csak munkásként került be. (Mert éppen arra kerestetek embert mikor felvettétek.)
Előnyei: A diplomára hivatkozva nem maradnak kérdések, hogy miért őt, és miért nem mást neveztél ki. Emellett rábízhatsz néhány komolyabb munkát, mint pl. szakmai angol szöveg fordítása.
Hátrányai: Bár van diplomája, nincs hozzá vezetői személyisége. Határozatlansága és önbizalomhiánya miatt vagy átverik vagy a fejére nőnek a dolgozók. Tanítgatnod kéne és állandóan résen lenni hogy ne szabaduljon el a káosz.
C) Egy fiatalabb kolléga, aki néhány éve van a pályán.
Előnyei: Meg van a határozottsága és a türelme is az emberekhez. Nyitott a technikai újításokra.
Hátrányai: Kinevezése konfliktust szül az idősebb és/vagy a diplomás kollégával. A többiekben is nem kívánt kérdéseket vethet fel. Bár a rendet megtartaná és a káosz nem fenyeget, szakmai dolgokban gyakran kérné a segítséged, amivel részben hátráltat téged.
D) Ebből a háromból egyik sem kell neked, inkább kérvényezed saját feletteseidtől egy új állás meghirdetését.
Bocsánat, kicsit sok dolgom volt. (Amúgy nem én vagyok az, aki a döntéshelyzetben volt, ezért írtam róla is E/3-ban)
Szóval, sajnos a diplomás kollégától azóta el kellett búcsúzni, mert az ügyetlensége sok kárt okozott, a feledékenysége pedig még több bosszúságot. Ettől függetlenül általánosságban egyetértek azzal hogy egy diplomást, még ha kezdő is, érdemes fejleszteni. Neki a személyisége miatt nem volt ez lehetséges. (Mikor kiírtam a kérdést, én személy szerint még nem láttam mekkora gondok vannak/lesznek vele.)
Közben adódott még egy tényező, amit a kérdésben nem írtam le. Két új kolléga és egy diákmunkás csatlakozott hozzánk nem rég. A betanításuk az idős kollégára lett bízva, így neki már nem volna kapacitása kisfőnöknek lenni. Végül a fiatal maradt a háromból, egyelőre ő van kinevezve. Magam részéről nem bánom. Övé a felelősség is meg az ezzel járó ingyen túlórák.
Az idős kolléga hogyan viseli hogy nem o lett a kis főnök, ráadásul plusz munkát is kapott?
Azt hogy érted hogy ‘ingyen túlóra?’
Nagyon érdekes ez a cég :D
kívülről nézve úgy látszik örül neki hogy taníthat.
Ha az ingyen túlórát magyarázni kell, akkor már csak a te munkahelyed nevét és címét akarom tudni :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!