Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit egy munkahelyen...

Ha valakit egy munkahelyen egy munkakörébe nem igazán tartozó feladatra KÜLÖN felkérnek, akkor ő azt nyilván vissza is utasíthatja? Főleg hogy nem is munkaköri kötelessége

Figyelt kérdés

A felkérés épp azért történt meg külön mert még a cég is elismerte hogy a feladat nem munkakörbe tartozó.


De ha ez így van, akkor a felkérést simám visszautasítom és kész? Ahogy egy házibuliba a meghívást? Kösz hoigy meghívtatok és bár szívesen mennék de SAAAAJNOS nem tudok.


Ezért nem rúghatnak ki? Főleg hogy a feladathoz közöm semmi, ezt még a cég is elismeri.


2021. júl. 23. 09:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Készülj a távozásra is, benne van a pakliban."


Még mindig jobb ha kirúgnak mintha belerángatnának egy olyan pénzügyi feladatba amelyhez nem is értek de az anyagi felelősséget meg én vállalom.


Na nem. Akkor rúgjanak ki inkább.

2021. júl. 23. 12:50
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Cégfüggő is. Ha ott van az ember 5 éve már jól csinálja a munkáját akkor simán mondhatja azt, hogy ő ezt nem vállalja.

Én is volt mikor azt mondtam, hogy bocs gyerekek, sokszor a saját feladatom elvégzése is fárasztó nem hogy még mást is csináljak ingyen.

Utána jöttek azzal, hogy adnak érte egy kis plusz pénzt.

Kb 20-30%-al többet kellett volna papírmunkázni ami kb bele se fért volna a 8 órába és azért ajánlottak +20 ezret. Mondtam, hogy kösz nem.

Felvettek valakit arra a pozicióra, én meg maradtam a régi helyemen.



De mondjuk olyat is hallottam már más cégnél, hogy srác nem vállalta a plusz melót, ő kb 1 éve volt ott és elküldték azzal az indokkal, hogy nem képes megfelelően ellátni a feladatát.

Akit meg felvettek azt már eleve úgy vették fel, hogy ez a két dolog lenne a te feladatod. Pénzügyileg így a cég jobban járt valóban.


Úgyhogy ez munkahely/vezetőség függő.

2021. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed a saját munkádat, majd belekötnek abba, vagy csak olyan körülményeket teremtenek,hogy el akarj jönni.
2021. aug. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!