Mit gondolnátok egy ilyen kolléga-jelöltről?
Adott egy férfi, aki jelentkezett egy általunk meghirdetett pozícióra (csak önéletrajzot láttunk). 41 éves és eddig 12 munkahelye volt, mindenhol
2-3 évet töltött átlagosan és gyakorlatilag a megye összes olyan cégénél volt, ami a szakterületébe vág.
Bevallom, én szkeptikus vagyok, mivel ennyi munkahely sok, és gyanakszom, hogy személyiségi problémáról lehet szó, szerintetek?
Bár én egy 10essel fiatalabb vagyok, de hasonló. Itt vannak az okaim:
- első munkahely 3,5 év, előléptettek, de másik részlegen, ahol nagyon durva, törvénybe ütköző dolgok mentek rendszeresen, így miután lett elég tapasztalatom, leléptem
- második munkahely 7 hónap - külföldről kellett volna munkát átvenni, ezt szervezni, benézte az igazgatótanács, nem lett belőle semmi. Erőteljesen javasolta a főnököm hogy mondjak fel (fiatal voltam és hülye, meg kellett volna várnom az elbocsájtást de valamiért féltem ettől az opciótól)
- harmadik munkahely bő 2 év - ezt nagyon szerettem, sok utazás, felelősségteljes meló. Az utolsó hónapokban egy olyan főnököt tettek fölém aki konkrétan mindenbe belekötött az általam felépített dolgokban és minden sikeremet a magáénak állított be. Ez is betette a kertkaput illetve belsős infókból megtudtam hogy megindult a lejtőn lefele a cég
- negyedik munkahely szűk 2 év - kikészített a főnököm. Két évig keményen próbálkoztam megfelelni neki, jobbára kényszer miatt is mert lakást vásároltunk, újítottunk a végén, de nulla empátia, egy igazi pszichopata volt. Utána álláskeresésin voltam pár hónapot.
- ötödik munkahely 1 év - előzőek nemzetközi multik, ez magyar, de korábban végzett szakterületbe vág. Hát... szocialista tempó, üvöltözés, rendezetlenség, hatalmas felmondási hullámok. Megromlott az egészségem. Depressziós lettem. Szörnyű laborértékek, szemromlás, minden ami kell. 1 évet azért bírtam ki mert közben szerveztük az esküvőnket.
- hatodik munkahely, jelenleg 2 év - ezt a melóhelyet szeretem, magyar startup de előremutató nemzetközi hangulat, jó a fizu, érdekes a munka, úgyhogy itt egyelőre megmaradok.
Összefoglalva: 2-3 év alatt simán kiderülnek olyan dolgok, amik ismétlődve komolyan megkeserítik a munkát, vagy beállhatnak olyan változások, ami miatt váltani akar valaki. Lehet nyelni ideig-óráig, de én rájöttem, hogy tök fölösleges.
Inkább azt nézzétek, mit tett le az asztalra az egyes helyeken. Ha az meggyőző, akkor érdemes bele invesztálni.
Szerintem 2-3 évente váltani manapság inkább az ideális. Egyébként fizetési szempontból is: hiába van évente pár százalék emelés, az sosem akkora, mintha az ember váltana, így kb. ennyi idő alatt az ember kiárazódik a piacról, főleg ha közben nőtt is a tapasztalata.
A saját példámon: kb. két éve kezdtem a jelenlegi helyemen, akkor a piaci átlagnál olyan 20%-kal kerestem többet. Viszont azóta nőttek a fizetések is, nekem meg két évvel több tapasztalatom lett, így hiába emelkedett a fizetésem két év alatt 10%-kal, mégis most a "piaci értékemnél" kb. 15%-kal kevesebbet keresek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!