Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztalatot, gyakorlatot...

Tapasztalatot, gyakorlatot kellene szereznem, de közben félek tőle és nem tudom magam eladni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok (BTK nyelvszak) és jövőre fogok majd végezni. Tudom, hogy jó vagy szinte kötelező lenne már az egyetem alatt dolgozni és ezáltal némi tapasztalatot szerezni, pláne bölcsészként. Félek attól, hogy ha majd egyszer kikerülök az egyetemről, akkor majd nem vesznek fel sehová és nem lesz normális munkám. Vidéken élek és így elég nehéz egyáltalán ilyen lehetőségeket találni, de azért néha akad egy-egy. Eddig csak két gyakornoki munkára jelentkeztem (Erasmus és külkapcsolati iroda), illetve az egyetemen belül jelentkeztem hallgatói mentornak és az egyetemi újságnál tulajdonképpen bármilyen pozícióra (tudom, hogy ez nem sok és erre sokan azt mondják, hogy az semmi, sokkal többre kell, de már az csoda volt, hogy egyáltalán ennyi lehetőség adódott errefelé). Sehová nem vettek fel, mindenhol kb. az volt az első kérdés, hogy milyen tapasztalatot vagy referenciát tudok felmutatni, dolgoztam-e már valamilyen közösségben/csapatban, éltem-e külföldön, mihez értek, mi miatt kellene engem választaniuk, mivel emelkedem ki a többi jelentkező közül stb. Én ezekre a kérdésekre nem tudtam jó választ adni, hiszen semmiféle tapasztalatom nincsen, nem tudok semmit, nem értek semmihez, még önkéntes vagy közösségi stb. szerepet sem vállaltam soha és alapvetően nem vagyok az a típus, aki fényezze magát, aki előadja magát, aki egyértelműen és magabiztosan tudjon válaszolni egy "mivel emelkedik ki a többiek közül" kérdésre. Ha esetleg meg is írok egy elfogadható önéletrajzot és/vagy motivációs levelet (bár ez is gyakorlatilag egy üres lap szinte), akkor tuti az interjún bukik el a dolog. Szeretnék magabiztosabb és határozottabb lenni, de tulajdonképpen nincsen mire, mert valóban nem értek semmihez és semmiféle olyan tudást, skillt nem tudok felmutatni, amire egy munkahelyen szükség lenne. Valamint a személyiségem is probléma, mert szinte mindenhová az kell, hogy legyél nagyon jó csapatjátékos, magabiztos, flexibilis, kommunikatív, fiatalos, pörgős stb. és én nem vagyok ilyen. Úgyhogy már eleve a jelentkezésnél gondban vagyok és félek tőle, mert úgy jelentkezek, hogy tudom, hogy egyszerűen nem passzolok bele abba a keretbe, amit a hirdetésben felvázolnak, hogy milyen jelentkezőre lenne szükség.
2021. máj. 19. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérlek ezt ne vedd sértésnek, mert átérzem a helyzetedet, de ha nem érzed magadénak azokat a lehetőségeket, amerre a szak elvégzése után el tudnál indulni, akkor miért ezt a szakot választottad? Én is BTK nyelvszakos vagyok, de én sem érzem magaménak ezeket lehetőségeket, rájöttem hogy nem is ezen a területen akarok elhelyezkedni. Már csak azért kínlódom el magam a diplomáig hogy ne legyen kárba ment idő amit eddig beleöltem. Az egyetlen amit fel tudok majd utána mutatni, az a megszerzett nyelvtudásom.
2021. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mikor a szakot választottam, akkor egyáltalán nem volt szempont számomra, hogy később milyen lehetőségeim lehetnek majd a munkaerő piacon. Egyáltalán nem foglalkoztam ezzel, mert úgy éreztem nincsen elég rálátásom erre (sőt, azt mondom még nagyon most sincsen) és addig még úgyis csomó minden változik, lehet találok valami mást és az jobban érdekel, lehet jön majd valami lehetőség, most már a legtöbb szak eleve nagyon rugalmas stb. Így a szakválasztásnál egyedül azt vettem figyelembe, hogy mi érdekel, mit tanulok szívesen, mivel foglalkozom szívesen és ennek a szak megfelelt. A szakot magát szeretném is és ezzel a részével igazából nincsen probléma. Maximum azt bántam meg, hogy ezt az egyetemet választottam (jobb lett volna Budapesten tanulni), illetve valahol csalódtam a képzésben, mert azt vártam, hogy több szakmai ismeretre tehetek majd szert (azt érzem, hogy tulajdonképpen semmit nem tanultam az eddigi félével alatt és most nem csak gyakorlatban is alkalmazható tudásra gondolok, hanem mindarra amit a szak egyáltalán hivatott lenne átadni... valamint úgy érzem a nyelvtudásom sem fejlődött). Viszont nem gondolom azt, hogy ez kizárólag a szakról szól. Nincsen olyan szak, ami ennél jobban érdekelne vagy jobban magaménak érezném és szerintem ezeknek a problémáknak a nagy része ugyanúgy fennállna akkor is, ha mást tanulnék.
2021. máj. 19. 12:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is feltétlenül arról van szó, hogy nem érzem magaménak a lehetőségeket, hanem nem érzem azt, hogy én ezekre egyáltalán képes lennék. Mit mondanak egy nyelvszakosnak? Menj el fordítónak (soha életemben nem fordítottam semmit, semmit nem tanultam a fordításról, ilyen programokat sem használtam soha), menj el tolmácsnak (szintén soha nem tolmácsoltam és soha nem tanultam ilyet), adj magán nyelvórákat (nem tanári szakos vagyok, soha nem tanultam ilyet, nincsenek pedagógiai és módszertani ismereteim, nincsenek saját módszereim és anyagaim, nincsen tanári tapasztalatom), menj el valami szövegírónak/újságírónak/szerkesztőnek stb. (csak irodalmi elemzéseket írtam az egyetemen és ennyi, ettől még nem értek a sajtóhoz, médiához).... Szóval ha még ezek közül bármi érdekelne is, nincsenek meg az ezekhez szükséges ismeretek, tapasztalatok, készségek.
2021. máj. 19. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!