Milyen a könyvtárosi állás?
Az a baj, hogy egyetemi képzésre nincs kapacitásom, hogy elvégezzem. Újra is kéne érettségiznem, hogy meglegyen a pontom. Anno sajnos nem vettem komolyan az érettségit, nem terveztem sose, hogy felsőoktatásra menjek.
A segédkönyvtárosit megcsinálhatnám, mert ahol lakok, itt a könyvtár minden évben indít ilyen képzést. Viszont nem tudom, hogy egyáltalán megérné-e, hisz egy egyetemen elvégzett szak többet ér.
Nagyon el van tévedve az első két válaszoló, rengetegen olvasnak ma is.
Mikor a szigorítások előtt ablakos rendszerben adott ki könyveket a központi könyvtár, nem egyszer voltak kígyózó sorok az utcán (pont mellette dolgozom, azért tudom).
Kérdező, ha szereted a könyveket és az embereket, jó választás lehet. De az újraérettségi sem ördögtől való, ha egyetemre vágysz. Benned most érett meg ennek a gondolata, ennyi.
Mondjuk, a könyvtárosság nem csak abból áll, hogy ül a könyvtáros, és kiadja, meg visszaveszi a könyveket. Új könyvek beszerzése, rendszerezés, katalogizálás, voltam egyszer egy könyvtár alagsorában, ott nem csak könyvek, de cdk, dvd, régi videók, fotók, stb is voltak.
Vannak pl akik családfát kutatnak, régi iratokban keresgélnek, mást térképek érdekelnek, hogyan változott a környékük, ahol laknak.
Aztán, itt, az én könyvtáramban vírus előtt voltak előadások, színdarabok, meghívott vendégek, pl krimiírók, történészek, aztán szoktak lenni gyerekprogramok, felnőtteknek is, pl ünnepekhez kapcsolódó kézműves foglalkozások, stb.
Aki szerint csak kiadják/visszaveszik a könyveket, mit hisznek, miért van egyetemi könyvtárszak?
Emberek. Valami senkit sem érdekel/zavar?
Mégpedig a BÉREZÉS? Mert taglaljátok milyen a könyvtárosi munka, de azt vajon tudja a sok nagyon tájékozott, mennyit fizet egy ilyen (alapvetően közalkalmazotti) állás?
Évekig voltam könyvtáros, az életem eluntam, és a hideg vízre valót kerestem meg.
Kár volt egy napot is rá vesztegetni, egy alkesz segédmunkás többet kap.
A bérezést tekintve nemrégiben voltak emelések, de általában mindenhol a mininálbért adják. Szerintem ez attól is függ hol dolgozik az ember. Általában ilyen 150-200 között van a fizu, persze ha valaki könyvtárvezető ez több. Egy fővárosi könyvtárban lehet többet adnak, továbbá az egyházi könyvtárakban úgy hallottam valamivel többet keresnek a könyvtárosok.
A feladatok attól függnek milyen típusú könyvtárban dolgozol. Ha egy nagyobb könyvtárban, akkor ott azért akad meló bőven, nem kell megszakadni azért persze. Vagy ha egy felsőoktatási könyvtárban dolgozik valaki, akkor ott vannak egyéb feladatok is. Egy kisebb városi könyvtárban már más a helyzet, ott azért nincsen olyan sok feladat. Szóval ez tényleg attól függ, hogy milyen könyvtárban helyezkedik el valaki.
Mint ahogy rengeteg más szakmában is, így a könyvtáros szakmában is ma már sokat dolgoznak számítógépeken, ezért sokat kell a gép előtt ülni, de nem csak ennyi és kész. Kell kisebb és nagyobb fizikai munkákat is végezni, továbbá a számítógépes feladatok között is vannak azért olykor bonyolultabbak és könnyebbek is. Aztán ugye ott van az, hogy ismerni kell az állományt, tudni kell merre induljon el az ember ha keres valamit na meg ott van az is, hogy ha valaki eléd áll hogy kéne ez az amaz akkor azért tudd nagyjából eligazítani vagy segíteni neki, hogy merre induljon el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!