Van-e valami ilyenre lehetőségem? Van egy munkatársam akit többen utálunk mert mindenben ott van a szája. Lehetséges ellene aláirást gyüjteni? Illetve ha ezt odaadom az igazgatónak lesz valami "pozitiv" hatása?
Esetleg beszéljetek vele...
Felnőtt emberek vagytok, de ez a viselkedés utoljára 5. osztályban volt elfogadható. Mi az, hogy a háta mögött szervezkedtek valaki ellen?? Te jó ég..
Aláírást gyűjteni, az, persze.
Úgy fog körberöhögni a cégvezetés, hogy csak na :D
Hát attól függ, hogy mit jelent az, hogy "mindenütt ott van a szája". Ez sem egy értelmes mondat.
Viszont igen, és munkahelye válogatja. Pl. én dolgoztam egy néhány fős postán, ahová jött egy narcisztikus vagy más személyiségzavaros pcsa dolgozni áthelyezéssel, vagyis nem volt próbaidő, és idővel mindenkit nyíltan fenyegetett, hogy ilyen, meg olyan ismerőse van a postán, és majd jelentést tesz rólunk, blabla, közben ő balhézott mindenkivel. Aztán egyszer bepöccentem, és mondtam, hogy jól van írjál, de mi is írunk, és azt nem egy személy fogja aláírni, hanem rajtad kívül mindenki más. Akkor meg lesett mint a hülye.
Amúgy meg a postavezető is hülye volt, gondolom a farkánál fogta meg a csaj, mert tisztában volt a helyzettel, és tehetett volna kemény lépéseket ellene, de nem tett.
Amúgy meg nyilván munkahelye válogatja. Lehet, hogy az kell neki, egyszer szépen együtt elmondani neki, hogy vegyen már vissza, és amikor mégis beugat akkor mindenki leugatja, vagy mintha meg se szólalt volna. Netán hozzá se szólni.
De ha nagyon súlyos a helyzet, akkor azt lehet lépni, hogy együtt a főnök elé álltok és mondjátok, hogy baromira rontja a munkamorált, aztán lesni, hogy a főnök hogy reagál. Akkor van pofáraesés, ha ő lesz a majdani főnök, és erre fel nagy a szája.
Nem biztos, hogy a kérdező a rossz.
Az én munkahelyemen is van sajnos egy ilyen ember, akinek mindenkihez van egy rossz szava, de jó csak nagyon-nagyon ritkán egyszer. Értsd úgy, hogy kb. féléve ismertem meg, és amikor először láttam a bunkó stílusát, még legyintettem is, hogy biztosan csak rossz napja van. Aztán félév alatt szinte minden nap kiosztott valakivel valamilyen rosszmájú megjegyzést, míg pozitívat kb. 2-szer. Az egyik pozitív ugyan nekem szólt, de ettől függetlenül még nem kedveltem meg az embert.
Hát, az aláírásgyűjtés talán túlzás lenne, de ha tényleg a többség úgy gondolja, hogy számára már nagyon zavaró a viselkedése, akkor csak szólni kell a vezetőségnek, megemlítve, hogy beszéltél a többiekkel és ők is így gondolják.
Nálunk volt egy srác, akinek a stílusa nagyon nem fért bele sokaknál, de szakmailag is voltak vele problémák (lehet pont emiatt is reagált sokszor idegesen). Többen jelezték a feletteseiknek, és kirúgták az illetőt próbaidő alatt.
Ez már rég volt, remélhetőleg már időközben megoldódott a helyzet. Kíváncsi is vagyok, hogy alakult.
Azt nem tartom helyesnek, hogy egy személy álljon oda a főnök elé, és az beszéljen a többség nevében, mert azt vagy elhiszi, vagy nem, ill. ha nem történik semmi, vagy tényleg a főnök lesz az illető, rajta áll bosszút, ill. a főnökség is hiheti szarkeverésnek az egészet.
Szerintem mindenkinek együtt az illető elé kell állnia, és megmondani, hogy változtasson a morálon, mert még egy dobása van, és kollektív írásbeli panaszt adtok be a főnöknek, HR-esnek.
Ekkor nincs az, hogy a háta mögött szervezkedtek, és abban az esetleges levélben is meg kell említeni majd, hogy szóltatok korábban többször is.
És igen, van olyan munkatárs, akivel egy kicsit sem lehet kijönni, az senkinek se jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!