Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyek azok a munkahelyek...

Melyek azok a munkahelyek ahol nem termelői munkát kell végezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg csoportvezető vagyok (egy darabig).

Őszintén már elegem van az egészből. Minden nap azt hallgatni, hogy miért nem csinálnak több darabszámot az "embereid".

(motiválatlanok, nincs lóvé (ez több éve így megy))

Nekem 1 év alatt 3 főnököm volt. Jelenleg ahogy a legutolsót kinevezték fél hónapon belül több "emberemtől" munkatársamtól hallottam azt, hogy engem el akarnak küldeni, ha ezt- meg azt nem csinálom meg / nem állok vissza termelésbe, mert hogy nem kell csoportvezető, el tudja az én főnököm végezni az én munkámat is.

(Egészségügyi állapotom miatt nem állhatok vissza abba a termelői munkába amit a munkahelyemen végeznek a munkatársaim)

Továbbá nem is igazán állnék vissza a termelésbe mivel mondhatni ott nyírtam ki magam.

Elegem lett az egészből. Egész nap így nem lehet dolgozni, a munkára figyelni megszervezni a munkát.

Munkahelyet kellene váltani, és azt tervezem, hogy nem megyek termelői helyre. (A jelenlegi munkahelyemen a bérezés teljesítmény illetve fix órabérből van kikutyulva)

Olyan helyre szándékozok/szeretnék menni ahol fix bér van adott napi munkaóra mellett ami 8 vagy 12 óra és akkor vagy heti 5 napot dolgozok vagy 2x 12 óra 1 nap pihenő.

Biztos nem vagyok egyedül aki tapasztalt már ilyet.


2020. dec. 28. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettséged van, milyen szakmában akarsz dolgozni?
2020. dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megbecsüléssel hogy állnak? Kikre terjed ki?
2020. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, dettó amit érzek. Buszsofőr leszek februártól. 21 éves koromban rájöttem arra, hogy a gyár nem nekem való, baxtatnak a kollégák, hogy gyorsabban, kérdeztem, hogy "miért?" Miért kell első napomon már a normát hozni? Miért kell többet dolgozni ? Ha 12 órázol 8 helyett akkor nem 111 ezer lesz a fizu hanem 120 mert heti egyszer lehet csak túlórázni és a +4 óra csak 2 óra mert a kajaszünetet kell ledolgozni, nekem is aki nem kajált csak ivott meg 2 perc wc-re mentem.


Aztán még anyáztak is mert 2 géptől arréb hoztam el a dobozt amibe csomagolni kellett.


Busznál csak beülök, tachográf amit enged annyit lehet menni, visszajárót kell adni meg persze csomó emberre figyelni, mert a legértékesebb rakományt viszi az ember még akkor is ha az az érték egy xar bűnöző.

2020. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Keményen lesz élő állatozni,ezek aztán vissza szólnak majd főleg a testvérek ha többen vannak de szerencsére vannak kivételek akik rendesek.

Sok sikert,kitartás

2020. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Jelenleg munka mellett suliba is járok. Nem írom, le hogy hova és hogy mit tanulok. (Ezt bocsánat, de biztonsági okokból teszem)

Hol szeretnék dolgozni? Őszintén mondom, hogy legszívesebben motorkerékpárokat javítanék, de 1 olyan végzettség hogy motorkerékpár javító/szerelő olyan nincs. 2 nem autószerelő a végzettségem ami kicsit közel állna hozzá. Illetve nem tudom, hogy olyan helyre felvennének-e egészségügyi állapotom miatt. (Ezt sem részletezem bocsánat.)

Jelenleg olyan munkahelyre lenne szükségem ahol maximum a munkaidő 14:00-ig tart mert utána suliba kell mennem.


2. Válaszoló:

Megbecsüléssel?

Pofádba hazudnak (elnézést)(Én úgy gondolom, hogy rám nem terjed ki, eddig nem tapasztaltam). Egyik nap jópofiznak, a másik nap meg az van amit leírtam hogy a hátad mögött meg tervezik az elküldésed.


3. Válaszoló:

Nekem sajnos nem sajnos nincs D jogosítványom.

Buszsofőr sem lennék, mert a bunkókat nem igazán viselem el.

Gondolom milyen meló lehet így ez egyelőre nem cél.

2020. dec. 28. 18:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem lenne rossz ha lenne rá jogsid.


[link]


Esetleg targoncás meló?

2020. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Targoncás jogosítványom nincs, B kategóriával és T kategóriával rendelkezem.

Targoncás melón még nem gondolkodtam

2020. dec. 28. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké, most elrúgták nálad a pöttyöst, más munkahelyen is előfordul, de biztos menekülni kell ettől?

Mi rossz van abban, ha megtervezik a "menesztésed"? Rúgjanak ki, kapd meg a végkielégítésedet és vidáman távozol. Ha közös megegyezésre hajaznak, vagy azonnalira, akkor pedig felkeresel egy munkajogászt és kihajtod az igazad. :)

A pletykákat le kell tojni. Ha valaki szemtől szembe eléd áll és közli, hogy nem tudnak tovább foglalkoztatni csoportvezetőként, akkor kezdődik a buli (jogász és menni az érdekeid után)...

Amíg be nem fejezed a sulit, addig én kihúznám. Ha szükség van rá, akkor védeném az érdekeimet. Majd ha kész a suli és addig nem rúgtak ki (egyoldalúan, végkielégítéssel), akkor magamtól keresnék a végzettségemnek és érdeklődésemnek megfelelő munkát.

Egyébként ha termelés nincs is, minden munkahelynek és felelősségi körnek megvan a maga stressz forrása.

2020. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!