Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyben dolgozók! Lesz...

Egészségügyben dolgozók! Lesz értelme a szakmában dolgozni az új törvények mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég sok hátrányos része van a törvénynek, ha jól értesültem. Szabadság kevesebb lesz, ha jól tudom. A fizetésünk pedig a munkahelyemen úgy tűnik csökkenni fog, ha a munkáltató határozza meg. A baj, hogy nem kicsit akar csökkenteni elmondása szerint. Felmondani nem lehet a járvány helyzet miatt az a másik. Fogalmam sincs mihez kezdjek, de ha ez tényleg így marad, akkor elhagyom a pályát, amint lehet.

Ti tudtok vmi konkrétat?


2020. dec. 23. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Menj! Jobb lesz egy gyárban? Vagy külföldön csicskáskodni egy hotelben?
2020. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Külföld?
2020. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Megértelek. Én fogorvos vagyok, minket egyelőre kihagytak ebből az új rendeletből, de abban a pillanatban mondanék fel, ha minket is bevonnának. Nem a hálapénzzel van a baj, azzal egyetértek, én magam is rühellem, és nem is szeretem, mikor dugdossák a zsebembe. De nézzük a többit: megszabják hány helyen dolgozhatok. Nem tudom kinek teszek szívességet, amikor a délelőttös műszakom után kimegyek falura is rendelni? Egyelőre nem állunk úgy semmilyen eü dolgozóból, hogy megengedhesse magának az állam azt a luxust, hogy korlátozza a munkahelyek számát. Így is majdnem 300 betöltetlen fogorvosi praxis van, majdnem még ennyi működik úgy, ahogy én is dolgozom: másodállást vállalva. Nem egy és nem két olyan orvost ismerek, akik 3 kórházban dolgoznak, mert nélkülük egyáltalán nem lenne az adott kórházban mondjuk kardiológiai szakrendelés, ők járnak el, ha csak heti 2x is, hogy vmilyen ellátás egyáltalán legyen. Még egyszer megkérdem: ki tesz szívességet kinek, amikor az ember a szabadidejét, családját feláldozva egyben lehúz 12 órákat 2 különböző helyen?


A másik a kirendelhetőség. Nem azért tanultam, hogy úgy mozgasson engem a kormány, mint egy bábut. Hogy hol fogok dolgozni, azt én határozom meg. Ha valaki ebbe bele akar szólni, akkor kenje hajára a fogorvosi diplomámat, mert nem engedem meg. Egyelőre ezzel a diplomával el lehet helyezkedni más országban is (nyilván te is el tudsz - reflektálva az első válaszolóra), nyelvtudásom megvan, de értelemszerűen egy orvosi diploma után nem egy nyelv elsajátítása fog gondot okozni, ha mégsem lenne meg. Emberi lény vagyok én is, nem holmi robot, hogy ide oda lehet ráncigálni, ha valakinek épp úgy viszketett meg.

Azon kellene inkább elgondolkodni, hogy vajon miért nem akar senki sem elmenni bizonyos régiókra dolgozni, vagy a mi helyzetünkben miért betöltetlen immáron 20. éve a BAZ megyei Putrisfalva praxisa, miközben tele pályakezdő fiatalokkal az összes budapesti, vagy osztrák határmenti franchise magánrendelő? Vajon miért?


Bizonyosan nem írnám alá, ha minket is ilyen helyzetbe hoznának, nagyon méltatlannak tartom, és nagyon megértem, ha lesznek emiatt akár pályaelhagyók is. Értem, hogy ez egy hivatás, de van egy olyan érzésem, hogy pont ezzel szeretnének visszaélni.

2020. dec. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rezidens vagyok Szolnokon. A barátnőm (szintén egészségügyben dolgozik) is itt lakik. Ha valaki azt mondja, hogy menjek Mucsajröcsögére háziorvosnak az ország keleti részébe, akkor inkább felmondok. Szeretném én eldönteni, hogy hol dolgozom és a családommal akarok élni.


Szerintem finomodni fog a törvény, mert ha nem változtatnak rajta akkor felmondanak az egészségügyi dolgozók.

2020. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem miért kell ezt egy az egyben lenyelni. Elég durva hogy bármit megtehetnek. Egy emberként kéne összezárni a szakmának és azt mondani hogy "NEM. Kapjátok be." - ehelyett rögtön mindenki pályát lehagy meg sopánkodik hogy mi lesz. Ezért tartunk itt ahol. Mert a magyarokkal tényleg bármit meg lehet tenni. 10 milliót ugráltat két tucat hülye.
2020. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz értelme.

Kérdés, hogy ezt mennyi ember veszi majd komolyan.

2020. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egészségügyi pályára akartam lépni férfiként, de elbizonytalanodtam (nővér, szociális gondozó)
2020. dec. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!