Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Attól automatikusan rossz...

Attól automatikusan rossz ember valaki ha nem szeret dolgozni ?

Figyelt kérdés
Mondjuk kisebb-nagyobb kihagyásokkal vállal munkákat ?
2020. dec. 9. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem, de ez kultúra függő is. Dániában például ez egy nagyon ciki dolog, itthon szerintem nem az.


(Szerintem inkább az a ciki, ha a cégnél nem foglalkoznak a munkavállalói kiégéssel, de ez egy mellékes dolog.)

2020. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
És akkor miből él?
2020. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

#2, Pasziv jovedelem, megtakaritas, valaki onkent eltartja, stb.

Ettol nem lesz az.

A gond akkor van ha egyaltalan nem akar semmit csinalni, de masokon szivesen elosodne.

2020. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Hát apám generációja szerint eléggé. Szerintem meg normális.
2020. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lenne annyi pénzem hogy ne kelljen soha többé nem dolgoznék. Fütyülnék a világra. Dolgoztam annyit rohadt rákkeltő helyen, hogy túl sok úgyse lehet hátra a sztoriból, így szarnék a munkára, utazgatnék, móka - kacagás lenne a maradék idő. Nem munka. Így viszont akkor tudom abbahagyni, ha betesznek a föld alá.
2020. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
3: ezért kérdeztem. Nem mindegy hogy azért nem dolgozik, mert nem kell dolgoznia, vagy pedig élősködik valakin. De úgy látszik, nem árulja el 😁
2020. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem normális dolog. A kapitalizmusban Minden bérmunka egyenlö a kizsákmányolással. Az ember többre lenne hivatott, hogy a melohelyen öregedjen Meg. De a Munka alatt érthetjük az értelmes emberi tevékenységeket, innen nézve ha valakinek egyáltalán semmihez sincs kedve és Pl. naphosszat csak fekszik hosszú távon akkor lehet valami pszichés gondja is.
2020. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem kevés ember "szeret dolgozni", de a legtöbbet motiválja az, amit el szeretne érni az életben. Mondjuk gyűjt kocsira, házra, vagy csak független szeretne lenni (nem akarja, hogy mások tartsák el, saját keresetet akar), de vannak olyanok is, akik a munkával foglalják el magukat, mert másképp olyan dolgokon kattog az agya, amin nem kéne.

Nem rossz ember, aki nem szeret dolgozni, mert ki az, aki szeret, viszont valamit csinálni kell, nem egészséges, ha mások tartanak el, mi meg nem is akarunk dolgozni. Mert megeshet, hogy jelenleg nincs munkánk, de a keresés is félsiker. Szóval megéri dolgozni már csak azért is, hogy függetlennek érezd magad, és kielégítsd a szükségleteidet.

2020. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Amióta a vírus van, én nem dolgozom, segélyen vagyok. (Külföldön élek). És ha egy mód van rá, addig nem is akarok, amíg maszkviselést várnak el.

Ugyanakkor sose értettem azokat, akik azért pampognak, hogy az ő befizetett adójából megy másoknak a segély. Most nem mindegy neki? Ha az adójának az a része máshova megy, attól neki jobb lesz? Ugyanúgy ki kell fizetnie a lakhatást, a számlákat, meg az élelmezést.

2020. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

Másfelől meg azokat se értem, akiknek azért megromlik a viszonyuk valakivel, mert munka helyett segélyből vagy másból él. Mi közük hozzá? Amíg nem pumpolja őket, hogy adjanak kölcsön pénzt, addig mit számít miből tartja el magát? Az ő dolga. Nekem attól még ugyanúgy haver vagy barát.

Az természetesen más eset, ha bűnözéssel, alvilági dolgokkal tartja fent magát. Az olyantól én is eltávolodnék.

2020. dec. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!