Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg be kéne fejeznem az...

Tényleg be kéne fejeznem az ebédszünetet, ha megjelenik a főnök?

Figyelt kérdés

Az étkezőben ültünk, én pont végeztem az ebédemmel, de a szünetből még volt idő, és maradtam beszélgetni a többiekkel. Amikor is lejött a főnök, és elkezdett nekem munkáról beszélni, hogy megvannak a papírok, azokat alá kellene írni, stb... Mondom, jó. Gondoltam, majd szünet után megyek. Ő meg elment. És akkor mondták a többiek, hogy szerintük úgy értette, most menj. De hát mondom, még tart a szünetem. Az nem baj, akkor is ha a főnök azt mondja, akkor van vége a szünetnek. Akkor fogtam magam, és utána mentem...

Ez tényleg így van? Hiába tart még a szünetem, ha a főnök megjelenik, akkor föl kell ugranom?


2020. okt. 6. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Mi áll a szerződésetekben?


Nálunk pl. tényleg így működik, nincs "hivatalos" szünetünk, bármikor jöhet bármi feladat, akkor félrerakjuk a kaját és megcsináljuk. (Cserébe meg a munkaadó/főnök is rugalmas, ha úgy van.)

2020. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Én sose stopperoltam, hogy hány percig ebédelek, de szerintem bőven negyed órán belül vagyok, úgy, hogy fél óra "jár".

Mondjuk nálunk amúgy is inkább ez a szokás, kevesen vannak, akkik kihasználják.

Szerintem a főnöknek nem kéne félbe szakítania az ebédedet, de ha már végeztél, akkor mért ne menj vele? Az lenne a sok, ha azt várná el, hogy ahogy megjelenik, dobd el a kést-villát.

2020. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sajnos vannak olyan helyzetek, amikor azonnal abba kell hagyni az ebédet ha olyan dolog történik. De cserébe rugalmasak és kb azt csinálsz amit akarsz.

Pl nálunk 1 óra az ebédszünet, én csak max fél órát töltök el belőle, de kb akkor nyomkodhatom a telefont amikor akarom (mint most is). De van olyan aki a 9 óra alatt 3-szor megy el enni 20-20 percre. Másik pedig tart 45 perces ebédet, de kimegy cigizni 4-szer 10 percet... szóval helye válogatja.

Dolgoztam anno tescoban, na ott meg volt adva a fél órás ebédszünet, és kártyát kellett lehúzni kezdéskor-befejezéskor, hogy ne lépd túl a fél órát. Na az sz.r volt.

2020. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tuti nem.
2020. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg meg kell határozni valamiféle szünetet, ami minimum 20 perc, maximum 60 perc lehet és minimum 3, maximum 6 ledolgozott munkaóra után adható ki. Úgy tudom ez fix, szóval ha rugalmasan kezelik, az akkor is fix papírok szerint. Tehát törvény szerint van egy idősáv, ami fix, az téged megillet, akkor pihenhetsz. Ezen gondolatmeneten elindulva én sem nagyon görcsölnék, ha így megjelenne a főnököm. Majd a szünet lejárta után megyek és megcsinálom amit mondott. Hülye lennék nem kihasználni a pihenőidőt.

Hogy a konkrét eseményre is reagáljak, én sem nagyon mozdultam volna meg. Ha akar valamit a főnök, akkor mondja meg, nem vagyok én jós, hogy kitaláljam mire célozgat. Ne célozgasson, mondja el amit akar.

2020. okt. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!