Tanári pálya. Mi szól mellette, és mi ellene?
Elgondolkodtam rajta, ugyanis szeretnék tinikkel foglalkozni, átadni nekik valamit, hozzátenni a még csak éppen kialakuló személyiségükhöz.
De sokmindent hallani... a pénz, a kiégés veszélye a megfeszített munkatempó és teljesíthetetlen elvárások miatt, az egyre hülyébb szülők és gyerekek, és még sorolhatnám.
Ti mit gondoltok? Akinek van valamilyen tapasztalata, ajánlanátok vagy nem?
(Magániskolában is rossz a fizetés?)
20N
#10
Gondolom, most is és az előbb is csak vicceltél (márha a 8-as is te voltál).
mi szól mellette?
-az, hogy nem versenyszféra, ergo senkit nem érdekel, ha nincs látható eredménye a munkádnak, pl. 8 év alatt sem tudod megtanítani az osztályt alapfokon angolul
-átlagos képességekkel is lehetsz tanár
-nyavalyoghatsz folyamatosan, szidhatod a diákokat
-sajnáltathatod magad a kevés fizetés miatt
-dacára annak, hogy a magyar oktatási rendszer megbukott, nagyképűen kioktathatsz másokat, és természetesen minden baj forrása a lusta gyerekek és szülők
-nyugodtan oktathatsz úgy, mint a 90es években, nem baj, ha gőzöd nincs arról, hogy hogyan oktatnak ma egy svéd/finn/belga iskolában, az, hogy ezekben az országban beszélnek idegen nyelveket és mindenben jobban teljesítenek, természetesen a véletlen műve
-középfokú nyelvvizsgával, digitális analfabétáként is lehetsz tanár
Kedves 16-os!
mi szól mellette?
-az, hogy nem versenyszféra, ergo senkit nem érdekel, ha nincs látható eredménye a munkádnak, pl. 8 év alatt sem tudod megtanítani az osztályt alapfokon angolul.
Részben egyet értek, bár ennek van hátulütője. Akinek az ilyen a képére fér ne nevezze magát pedagógusnak.
-átlagos képességekkel is lehetsz tanár
-nyavalyoghatsz folyamatosan, szidhatod a diákokat
Már aki ebben leli örömét.
-sajnáltathatod magad a kevés fizetés miatt
Ha belegondolsz van is miért. Egy mindenféle diploma nélkül kikerülő pályakezdő többet keres mint egy főiskolát/egyetemet végzett tanár. Nézd meg külföldön mennyit keresnek ha már úgyis külfölddel példálózol.
-dacára annak, hogy a magyar oktatási rendszer megbukott, nagyképűen kioktathatsz másokat, és természetesen minden baj forrása a lusta gyerekek és szülők
Az oktatási rendszert nem egy ember fogja megváltoztatni és főleg nem alulról. Amíg olyanok ülnek odafent a párnás székeken akik iskolát legutóbb akkor láttak élőben amikor ők jártak oda, addig nincs miről beszélni. Amit ők elképzelnek az egy vágyálom, ezzel szemben a valóság egészen más.
-nyugodtan oktathatsz úgy, mint a 90es években, nem baj, ha gőzöd nincs arról, hogy hogyan oktatnak ma egy svéd/finn/belga iskolában, az, hogy ezekben az országban beszélnek idegen nyelveket és mindenben jobban teljesítenek, természetesen a véletlen műve.
Ehhez megfelelően képzett emberek, infrastruktúra is kellene. Amíg nincsenek eszközök addig mit akarsz finn vagy svéd modellt? Olyan ez mint a falusi disznóvágás ahol se böllér se kész, se disznó de a végén elvárják, hogy kész legyen a szalonna és a kolbász.
-középfokú nyelvvizsgával, digitális analfabétáként is lehetsz tanár.
Ez nettó, hülyeség, hiszen fel sem vesznek.
Helytelennek tartom azt a szót hogy "liberális nevelés", mert ez nem a liberalizmusról szól. Hanem arról, hogy a szülő átpasszolja a felelősséget az iskolára. "Majd az iskola megoldja" jeligére.
Régen azért volt tekintélye a tanároknak, mert eleve egy pártállami, tekintélyelvű világ volt. A tanárt egyfajta hivatalos személynek tartották. Tanárverésért akkoriban nem hogy javítóintézet, de a szülő munkahelyi előmenetelében is lettek volna komoly gondok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!