Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most, amikor kezdenek lazítani...

Most, amikor kezdenek lazítani a korlátozásokon, a munkáltatók is visszatérnek majd a home office-ról a normál keretek közé?

Figyelt kérdés
Vagy fenntartják ezután is? Természetesen ott, ahol ez kivitelezhető és bevált. Ahol eddig is így működtek, vagy ez nem megoldható, azok értelemszerűen nem játszanak ebben a kérdésben.
2020. máj. 20. 18:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi IT-ban dolgozunk, az iden nyarra tervezett ujabb irodanyitast le is zartuk (70 ferohelyes lett volna), siman kijott, hogy nincs szukseg ra, heti ketszer bemenni boven eleg, arra pedig joval kevesebb hely eleg.


Igaz, nalunk nem visszaesest hozott a koronavirus, hanem ponthogy irtozatosan felporgott az uzlet, es kiderult, hogy meg ezt is siman lehet teljesen otthonrol tolni.

Szoval nalunk az eddigi heti 1 HO heti 3-4-re fog modosulni a legtobb munkakorben (HW-fejlesztok kivetelevel, nekik kellenek az eszkozok.)

2020. máj. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha van visszaesés a munkamorálban, az lehet azért is, mert a gyerekek is otthon vannak, sőt, az iskolásokkal adott esetben tanulni is kell, vagy legalábbis figyelni rájuk, rendben csinálják-e a dolgukat.



Lazsálni pedig bőven lehet az irodában is, sőt, szoktak is az emberek. Másfél órás ebédszünet, trécselések, kávézás, netezés kb ugyanígy, mint otthon.


Viszont a zaj önmagában hátráltató tud lenni.

2020. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%
Teljes mértékben visszatérnek, hisz munkaalapú társadalom van.
2020. máj. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hétfőtől fokozatosan elkezdik visszaállítani a normál munkarendet - szerencsére az a csapat amibe én is tartozok maradhat home office-ban, a mi munkánk 100%-ban elvégezhető itthonról, és végezzük is rendesen. A főnökünk és a vezetőség is elismerte hogy kifejezetten produktívak vagyunk így - sokkal jobban, mintha minden nap be kéne bumliznunk az irodába.

Igazából a vezetőségnek tetszett a home office, sikeresnek értékelték, de nálunk az alkalmazottak túlnyomó többségének nem kivitelezhető állandóan otthonról a munka, így nem maradhat mindenkinek. Az elmúlt időszakban ők is tudtak bőven mit csinálni, azonban ennél gyakorlatiasabb a munkájuk. Most igyekeznek úgy elosztani a munkákat, hogy minél kevesebben legyenek az irodákban - vannak akiket elküldenek terepre, külső helyszínre, laborba dolgozni.


Nem feltétlenül értek egyet azokkal, akik szerint a home office "szabadság" és lógásra való. Nálunk pl. mindenki korábban kezdi a munkát (mert nem kell utazni), és délután is tovább marad (mert nem kell utazni), közben sincs kávéparty az étkezőben, nem fut be valaki hogy segíts neki egy kicsit, nem kap el senki a folyosón "csak egy percre". A megbeszélések is sokkal lényegretörőbbek, gyorsan megbeszéljük videohívás segítségével amiket szeretnénk, aztán mindenki mehet a dolgára, élőben sokszor elterelődik a téma és hosszúra nyúlnak a csoportos meetingek, így könnyebb a fontos dolgokra korlátozódni. Ráadásul a home office-szal együtt központilag kötetlen munkaidőt is kaptunk, így mindenki jobban személyre szabhatja, hogy mikor dolgozzon, mikor érzi magát produktívabbnak. Nincs "kiugrok ebédet venni", a dohányos kollégák nem tünedeznek el, hanem kiülnek a teraszra laptoppal, stb.

Csomó előnye van ennek a rendszernek, ami segíti a produktivitást.

Aki meg lazulni akar és kibújni a munka alól, azt úgyse állítja meg az hogy fizikailag az irodában kell ülnie...

2020. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

9. Igazi őskövület a felfogásod, már ne is haragudj. A nyugdíjas korú kolégáimtól hallottam hasonlókat, azaz hogy aki otthonról dolgozik, az gyakorlatilag szabadságon van és kevésbé produktív. Viszont mindenki önmagából indul ki...

Az, hogy "költözz közelebb a munkahelyedre" sokszor nem opció. Én személy szerint nem akarnék a koszos belvárosban élni, de akinek a város egyik felén van lakása és a város másik végében talált számára ideális munkát, ő sem valószínű, hogy el tud/akar költözni, mikor a családja máshol van. Ugyanez igaz azokra, akik vidékről ingáznak. Lehet, hogy vidéken saját házban élnek, albérletből a fizetésükre nem futná és minek is fizetnék, sokszor vidékről vonattal előbb beérni egy pályaudvar közeli munkahelyre, mint városon belül bumlizni. Itt jön elő, hogy nem azért élsz, hogy dolgozz, hanem azért dolgozol, hogy élj. Tehát véleményem és tapasztalataim alapján egy ember nem fog azért elköltözni, hogy 30-40 perccel közelebb kerüljön a munkahelyéhez, ezért nagy segítség a home office. Sőt, ha rugalmatlan munkaadó vagy, akkor csak azt éred el, hogy amint talál egy hasonló lehetőséget, ami közelebb van, azonnal lelép tőled minden szívfájdalom nélkül.


Már több munkahelyen megfordultam, így tapasztalatból mondhatom, hogy az emberek a munkahelyükön jóval kevésbé produktívabbak. Sokszor azt nézik, várják mikor telik már le a munkaidő, neteznek, pletykálkodnak, kávézgatnak, teáznak és az ebédszünetet is megnyújtják. Otthon sokkal motiváltabbak - néhány kivételtől eltekintve - , hisz ha végeztek akkor kimehetnek pl. a kertbe kicsit meditálni vagy bármi.

Én személy szerint sokkal kipihentebb vagyok, mert nem kell reggel készülődni, utazni (hiába van 20 percre a munkahelyem, ez is idő..).

Szóval valamilyen szinten igen, szabadabbnak érzem magam, mert nyugodt környezetben lehetek (nem kell mások beszélgetését, zajongását, idegeskedését, stb. hallgatni), ha valakivel beszélni akarok nem kell a folyosón keresni, hogy épp kivel pletykál, majd megzavarni, hanem elég felhívnom telefonon és azonnal választ kapok a kérdésemre. Másrészről fél órával hamarabb elkezdek dolgozni, az ebédszünet sem 1 óra, hanem kb. 15 perc és nem kell a közeli éttermek menza minőségű kajáját enni, hanem amit előző este összeállítok azt fogyasztom. Sokszor befut este is egy-egy e-mail amire szívesen válaszolok, viszont napközben ha épp nincs semmi, akkor kimegyek pl. meglocsolni a virágokat. Ugyanígy a munkahelyen is előjönnek üres járatok, csak akkor semmi értelmessel nem lehet elütni az időt csupán az ostoba fecsegés vagy a netezés marad.

2020. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
26%

Nos, mivel beléptető rendszer van, ami percre pontosan felviszi egy online adatbázisba a kintlétet, ezért ha csak 1 perccel tovább is van kint az illető, mint a neki törvény szerint járó 20 perc, azt a rendszer ledolgozandó munkaidőként írja fel, de akár fizetéscsökkentés/fegyelmi is lehet, ha rendszeres az eset.

A munkamennyiség kitesz 8 órát, így bőven látszik, hogy ki az, aki csak pletyizne/kávézna, éppen ezért nem, itt nincs "üresjárat" és "felesleges időtöltés". Lelépni pedig nyugodtan le lehet, ez egy munkahely, nem az számít, ki vagy, hanem hogy elvégezd a munkát - Ha ezt Y jobban meg tudja tenni, mint X, akkor X-et nem fogom fájó szívvel elengedni, hiszen a munkahelyen a termelés és a profit az elsődleges - többet közt ebből kapják az alkalmazottak (is) a fizetésüket, amit megjegyzem, nem is rossz.

2020. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl. az irodakomplexum, ahol a mi irodánk volt, kinyitott már, mert voltak olyan bérlők, akik szerették volna. Szó volt róla nálunk, hogy mi még kivárunk, és aztán fokozatosan szoktatjuk vissza az embereket, igény szerint júniustól, kezdve azokkal, akik nem nagyon tudnak megülni a seggükön :). Olyan 60-an vagyunk az irodában, kiment egy szavazás arról, hogy ki szeretne még home office-ban maradni, amíg lehet, és ki menne vissza fokozatosan (tehát egyelőre nem a régi kerékvágás szerint, hanem pár napon, bizonyos óvintézkedésekkel)... hát egyelőre 26-an úgy voltunk vele, hogy most még inkább home office. Ilyen szempontból amúgy korrekt a menedzsment.


Apukám pl. a veszélyeztetett korcsoportba tartozik, de még dolgozik nyugdíj mellett. Neki meg sem engedték a kijárási korlátozás alatt sem, hogy végig home office-ban legyen a munkahelyén fontoskodó balf...ok, és olyan munkát végzett, ami simán mehetett volna home office-ban (tehát nem egészségügyis vagy bolti pénztáros).

2020. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a 9-esre reagálva: egyáltalán nem lazsáltunk a home office alatt, és nem is azért kérvényezzük, mert lusták vagyunk, hanem mert még nem érezzünk magunkat biztonságban a vírustól. Sokunknak van másodbetegsége, ami súlyosabbá teheti a helyzetünket, ha elkapjuk a vírust... nekem pl. kocsim sincs. Ablakról rálátok azért a tömegközlekedésre, hát sokan telibesz.ják a szabályokat, van, aki simán felszáll maszk nélkül, és a körmét csócsálja közben. Mások együtt élnek a nyugdíjas szüleikkel. Megértem, ha nem akarják megkockáztatni azt, hogy ráragasszák a kórt. Ugye nyilván attól is függ sok minden, hogy a gyerekelhelyezést meg tudják-e oldani...
2020. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a cégvezető látja, hogy milyen volt a produktivitás az otthoni munkavégzések elkezdése előtt és után. De ha a produktivitás visszaesett, biztos, hogy az teljesen a munkatársak hibája? Az otthoni munkavégzésnek is van módszertana, amit követni lehet és néha kell is. Főleg akkor, amikor nincs hozzászokva valaki. Például meg lehet egyezni, hogy minden nap elején, délben és munkanap végén tartotok egy közös rövid videohívásos megbeszélést, ZOOM-on vagy más konferenciaprogrammal. A reggeli videohívásos beszélgetéskor muszáj a munkatársaknak felöltözniük, elkészülniük ahhoz hasonlóan, mintha munkába mennének, ez is segíti a munkakezdést. A déli és nap végi egyeztetéskor látható, hogy ki hogy haladt, ez ösztönző, hogy ugyanúgy dolgozzanak a munkatársak, mint az irodában. A nap végi videobeszélgetés pedig zárja a munkanapot, így ugyanazt a "megkönnyebbülést" érezheti ,mintha bejárna, hogy aznapra leteheti a lantot és azt csinál amit akar. Ez azért is jó, mert előfordul családokban, hogy az egyik házastárs megkéri a másik otthon dolgozó házastársat, hogy ha már otthon dolgozik, akkor csináljon meg dolgokat napközben, holott neki is dolgoznia kéne, csak otthon, az előbbi módszer ebben is segít mert mondhatja, hogy a főnöke ellenőrzi.
2020. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert eddig kivitelezheto volt 9es valaszolo? Milyen szabadsag? Az ember otthonrol ugyanugy dolgozik mint az irodaba sőt otthonrol sokan produktívabbak. Ja hat persze kerdem en mi azon a szabadsag h otthonrol dolgozom sőt azon túl is sokak nem teszik le munkaido vegen a melot hanem az esti orakban is a megoldatlan ugyeket intezik ami amugy tulora lenne bent az irodaban. Tudom nehany vezetonek hianyzik az eleterzes h kakaskodhat parancsolgathat kontrollalhat a lógos trogerei veletlenul se erezzek szabadnak magukat hisz bérrabszolgák ugye evi kemeny 25 szabadnappal na jo vannak esetek ahol 30 azzal is a fonok rendelkezik. Szoval marhara nem szabadsag a home office lehet egyeseknek igen de a tobbseg ugyanugy lelkiismeretesen vegzi a munkajat. Az meg h kozelebb legyen a melo nem opcio ha egyszeruen tegyuk fel nincs a kozelben meg kinek mi a kozel mondjuk nekem 2km-en belul a kozel. Akkor is fel kell kelni keszulodni stb a lenyeg az h az alkalmazottnak penz h naponta bejar kaja pia utazas tehat koltseg valakinek igen 1 megallo utazas is sok mert hanyasa van az emberektol ennyi. Lazsalni max a diakok szoktak az iskolaban nem felnott becsuletes emberek vagy te ovodaba vagy főnök? Jol teszed ha januartol bevezeted.
2020. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!