Egy főnök elvárhatja az alkalmazottól, hogy ugyanannyi munkát fektessen bele mint ő, ugyanannyi stresszt viseljen el mint ő, pusztán azért mert ha ő megbírja ezt akkor az alkalmazottnak is meg kell bírnia?
4
Minden 3.-ik percben sms-t ír, hogy ezt meg azt megcsináltam-e (és mindenki másnak is), kiad 3 napra való munkát és 2 óra múlva jön és újabb munkákat ad.
Ha elmész szabadságra akkor 10 percenként üzeneteket küld, hogy ez hogy van meg amaz hogy van, meg elintéztem-e szabadság előtt azt meg amazt. Ugyanakkor bár szerződéses jogunk van szabadságra menni, panaszkodik, hogy miért megyünk amikor olyankor szenved az üzlet és mert ő sem vesz ki szabadságot.
Hétvégén is írogat és kér ezt meg azt, meg elvárja, hogy elintézz dolgokat neki.
Ennyi dióhéjban, de azt is odasorolhatnám, hogy folyton küldözget mindenhová meetingekre, gyakran maga helyett mivel ő "túl elfoglalt" gyakran.
Szóval lényegében majd ugyanannyit dolgozom mint ő, csak a jussom töredéke az övének.
#5
Ebből nem következik sem az, hogy ugyanannyit dolgozol, sem az, hogy egyforma lenne a felelősségetek.
Munkaidőn kívül pedig egyébként semmilyen jogi kötelezettsèged nincs reagálni az üzeneteire.
Minden alkalommal, amikor egy új feladatot ad a főnököd, rá kell kérdezni, hogy mi az új prioritás. És mindig csak azt a feladatot csinálni, ami őszerinte a legfontosabb. Evvel párhuzamosan egy kockás füzetbe beírni, hogy X hó Y napján ekkor-és-ekkor ezt a feladatot adta, és megmondta, hogy mi a sorrend. Ez persze fejetlenséghez és káoszhoz vezet, de téged, kedves Kérdező, megvéd a felelősségre vonástól a kis kockás füzeted. Mikor a főnök rákérdez, hogy valamely feladat miért nincs kész, hátra lapozol, megnézed, mikor adta ki, és hogy azóta a hány darab más feladatot kellett elvégezned, hogyan szorult le a fontossági dobogóról az a tennivaló. Erről beszámolsz neki.
Ha megvan az önfegyelmed, fog menni így a problémamegoldás. Ha nincs meg, akkor úszni fogsz a tennivalókba, és fuldokolni a fejed felett átcsapó tennivalók hullámaiban.
Elvárni bármit elvárhat a nyolc órán belül. Illetve ha fizeti a túlórát.
Érdemes kifejleszteni a "buta beosztott"-arcot is. Felvenni, mikor bemész dolgozni, és levenni, ha elhagyod a munkahelyedet. Ez utóbbi a magánvéleményem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!