Ha valaki külföldre szeretne menni dolgozni és élni akkor Anglia a legrosszabb választás?
Inkább a lakhatás ami most ott nehézkesebb.
Ha a célország az unió tagja akkor kevesebb falba fogsz ütközni.
Nekem a járvány óta változott meg UK-ról a véleményem. Szeretem az angol akcentust, többször is voltam több helyen is kinnt, az időjárás se zavart és programozóként szerettem volna ki menni, szóval lett volna esélyem brexit előtt és után is. Saját ház az felejtős lett volna, de nem is érdekelt annyira, albérlet mellett is maradt volna sok pénzem.
Viszont amit itt leműveltek azon nagyon elszomorodtam. Azért azt hittem németekhez hasonló színvonalon kezelik majd ezt a helyzetet, nem full retardba tolják az elején. Mivel asztmás és crohn beteg vagyok, ez egy nagyon nagy mínusz pont nálam.
Németország nagyon jó hely, de nem beszélek németül és nem is szimpatikus ország (többször is voltam kinnt).
Nekem UK után hollandia a legszimpibb hely, de ők se kezelték olyan jól a járványt, meg ugye tenger szint alatti terület, viszont csodálatos hely hollandia.
Szerintem végzettség nélkül ausztria a legjobb hely alkalmi munkákra és talán spanyolország letelepedés ügyileg, bár arról nem tudok sokat, viszont írország nem annyira szimpatikus hely, legalábbis nekem nem,de az akcentusuk nagyon fun.
5
Igen, szerintem is felháborító volt, hogy az elején szabadjára akarták engedni a vírust, amivel egy csomó krónikus beteg meg idős ember meghalt volna. Nem is tudom minek köszönhető, hogy stratégiát váltottak, talán megijedtek, hogy milyen lesz a nemzetközi megítélése annak, hogy beáldoznak annyi embert.
De a kérdésem elsősorban arra vonatkozott, hogy élet, szórakozás, barátkozás szempontjából mennyire nyújt elegendőt? Vagy csak a munkáért és pénzért éri meg odaköltözni, más szempontból nem annyira?
Nekem is a járványkezelésük okozott csalódást, emiatt haza is költöztem. Egyébként ha csak a jó kereseti lehetőség miatt szeretne valaki külföldön dolgozni, akkor nem Anglia a legmegfelelőbb célpont. Hasonló arányok vannak, mint Magyarországon: nagyjából rá is megy a teljes fizetésed a lakhatásra és a kajára. Félretenni egyedül szinte lehetetlen (hacsak nem vállalja be valaki, hogy nyolcadmagával nyomorog évekig egy kis lyukban, idegenekkel közös fürdőszobával és konyhával). Normális körülmények között (értsd: elszeparált lakásban, kb. 25 nm-en) kettő fizetésre van szükség, hogy lehessen félre is tenni valamit. Amit meg félreszel (az egyikőtök fizetése) arra soha nem lesz elég, hogy kint ingatlanhoz juss (kivéve, ha 20-30 évre behitelezel egyet), de arra jó, hogy Magyarországon vegyél valamit pár éven belül. (kb. 2-5 év, attól függően, hogy mekkora igények vannak)
Ami miatt szerintem érdemes kint dolgozni, az nem a pénz, hanem az, hogy azzal foglalkozhatsz, amivel csak szeretnél. Itthon ugye mindenhez végzettség, papír kell, meg még lehetőleg x év tapasztalat, míg kint nem. Olyan munkakörökbe felvettek minket, ami itthon külön szakmának számít. Ott meg betanítanak, és azt is fizetik. Tehát, ha te azt mondod hogy szakács/tanár/banki ügyintéző/autószerelő/fodrász/ingatlanügynök/ápoló/pénztáros stb. vagy, és látják rajtad, hogy szeretnéd az állást, megadják a lehetőséget. Ráadásul évente szokásuk új pozíciót felajánlani, így nagyon könnyű lépkedni a ranglétrán. Fizetésemelés is évente van, de ahogy említettem, az nem számottevő, nem elég arra, hogy meggazdagodj. Viszont azt csinálhatod, amit szeretsz. Ha megunod, akkor pillanatok alatt találsz másikat, akár teljesen más területen is. Nincs az, mint itthon, hogy félévig munkanélkül tengődsz, vagy ennek tudatában ki se mersz lépni a munkahelyedről, ami már jó ideje csak teher számodra. 1-2 hét alatt találsz másikat. A nyelvtudás nem számít, engem alapszintű tudással is felvettek irodába. (Az első héten azt se tudtam, hogy van a tűzőgép angolul, amikor kérte a kollégám, hogy adjam oda, annyit sikerült kinyögnöm, hogy nem találom, pedig csak nem értettem miről beszél. :D )
8
Én is nagyjából ezeket hallom másoktól, hogy szinte képtelenség meggazdagodni, adózás, albérlet, autó fenntartása valami szörnyűség. Plusz szinte teljesen le kell mondani a társasági életről, hiszen az angolok erre teljesen alkalmatlanok, hacsak nem szeretsz mértéktelenül inni.
Saját tapasztalataid alapján mely országok a legalkamasabbak a pénz félretevésére illetve amelyekben még a társasági életedről sem kell teljesen lemondani?
Igen, az angoloknál a "social life" egyenlő a piálással sajnos. Kocsit viszont nevetségesen olcsón lehet venni. Az egészségügyi ellátás is ingyenes, alanyi jogon jár mindenkinek ha dolgozol, ha nem. Olyasmi mint itthon, viszont nincs kenőpénz az orvosnál.
Több ismerősöm Angliából Svájcba költözött, és nagyon gyorsan összeszedték magukat anyagilag. De ott meg kell ütni egy bizonyos szintet mind szakmailag mind nyelvtudásban, ahhoz hogy normális munkát kapj.
Németországról is csak másoktól vannak infóim: jól lehet keresni, de szinte lehetetlen feljebb lépni a ranglétrán.
Saját tapasztalat: franciáknál nincs bejelentett munka, mert azt a gyarmatországaikból érkezőknek (marokkói, kongói, stb.) tartogatják, feketén elég jól lehet keresni. De mivel mi lakást szerettünk volna vásárolni belátható időn belül, így kellett a bejelentett munka, ezért mentünk át Angliába. Láblógatásra, segélykunyerálásra, nyelvtanulásra nagyon jó hely, alig dolgozgatsz, mégis megvan az a szint, mint Magyarországon kemény munkával. Ha komolyabb terveid vannak, akkor azt sem ajánlom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!