Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet/érdemes megszabad...

Hogyan lehet/érdemes megszabadulni egy rossz munkahelytől úgy, hogy a jövőbeli karrierre nézve ez ne legyen hátrányos?

Figyelt kérdés
Hogy lehet azt elintézni, hogy a következő munkahelyen ne derüljön ki az, hogy nem nagyon szerettem az előző munkahelyemet és a főnökök se nagyon csíptek engem? Létezik olyan felmondási mód, amiből nem derül ki abszolút, hogy milyen körülmények között hagyta ott valaki az előző helyét?

2020. jan. 11. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre találták ki a felmondást.

AZ, hogy mennyire "szereted" a fönököket meg a munkahelyet, azt normális ember nem írja bele.

Egy normális felmodásból max. annyi derül ki, hogy nem akarsz tovább ott dolgozni.

Mellesleg a felmondást nem a következö munkahely kapja.

Azt, hogy konkrétan miért hagytad ott, csak akkor tudjak meg, ha te elmeséled!

Ha meg rákérdeznek, akkor egyszerüen annyi elég, hogy változtatni akartál, ezért keresel másik munkahelyet.

2020. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De én olyat is hallottam, hogy az új munkahely képes felhívni az előző munkahelyemet, hogy felőlem érdeklődjön... Vagy ez csak legenda?
2020. jan. 11. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A gdpr óta csak legenda, nem adhatnak ki rólad információt az engedélyed nélkül.
2020. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos nem legenda, egyre gyakoribb.

Felmondaskor nem kell megadnod indokot, vagy igen?


Mondd azt, hogy elkoltozol es hosszu lenne a bajarasi ido, vagy egy csaladtagra kell gondot viselned, vagy vmi, ami nem a munkahelyel kapcsolatos, vagy egy tavoktatasos/esti suliba kezdtel, szoval nem tudod ellatni a korabbi munkahelyeden a dolgokat.

Aztan nekik azt nem kell tudni, hogy mi a valosag.

2020. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a felmondás módjából derül ki, ha rákérdeznek, hogy miért váltottál, akkor lehet kitalálni jól hangzó indokokat (pld. nem láttál fejlődési lehetőséget). Ha kérnek referenciát, akkor olyat érdemes megadni, aki nem szidni fog.
2020. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A gdpr óta csak legenda,"


GDPR a személyes adatok védelméről szól (pl. születési dátum, anyja neve)

Ha azt mondja el az ex főnököd, hogy meg volt e elégedve a munkáddal, az az alaptörvényben leírt véleménynyilvánítás szabadsága. Emiatt nem is szerencsés csúnyán összeveszni a kollégákkal.


Teljesen nem kivédhető a leinformálás, hiszen lehet, hogy a két főnök régebbről ismeri egymást (évfolyamtársak, vagy régen munkatársak voltak)

2020. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mióta érdekel a gdpr egy főnököt egy céget ha infót akar adni /kapni?


Eleve te a munkaerő honnan tudod mit hazudott rólad a főnököd a hátad mögött?

Te csak annyit látsz majd hogy nem hívnak be még interjúra se. de hogy miért nem? Hát pl azért nem mert a régi főnöködet felhívta az új hely...

2020. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pl olyan nem lehetséges, hogy valahogy ne derüljön ki, hol dolgoztam eddig?
2020. jan. 11. 19:52
 9/9 anonim ***** válasza:

nem lehetséges. én se vennék fel olyan embert aki azt mondja nem dolgozott eddig sehol


mert

a) hazudik tehát nem kell

b) igazat mond akkor pláne nem kell

2020. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!