Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért égek ki ilyen hamar...

Miért égek ki ilyen hamar minden egyes munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Bérszámfejtési területen dolgozom. 2017. Januárjában szereztem meg a diplomámat az Emberi Erőforrások szakon. Már a suli alatt gyakornokoskodtam egy cégnél, és a diploma után teljes állást ajánlottak. Csak hogy ez egy kis cég, én meg egy multiba vágytam, magasabb szintű feladatokra, nemzetközi területekre. Ez pedig egy unalmas langyos víz volt, így nem fogadtam el az állást. Szerencsére pár hét alatt találtam egyet, ahol ráadásul a spanyol nyelvtudásomat is hasznosíthattam, és továbbfejleszthettem. Eleinte imádtam, úgy éreztem, pont erre vágytam. A csapat is remek volt, jól is kerestem. Aztán kicsivel több mint egy év múlva 18 április környékén fásultnak kezdtem érezni magam, kedvetlennek. Nem éreztem semmi motivációt a munkámban. Nem értettem a pontos okát, egyszerűen meguntam a helyet, és a körülöttem lévő embereket. Így hát felmondtam. Az egy hónapos felmondási idő alatt kerestem új helyet. Itt már idegen nyelvet csak angolt kellett használnom. A munkaköröm jóval monotonabb volt, így itt fele ennyi ideig sem bírtam. Szerencsére találtam új lehetőséget, és Októberben elején felmondtam. A következő hely viszont egy nagy kisiklás volt. Rendezetlen, igénytelen munkakörülmények, rosszindulatú kollégák, és idegbeteg, lenéző főnökség. Három hét pokol után hagytam ott őket. Aztán megtaláltam a jelenlegi helyemet. Kereken egy éve vagyok itt. Itt is jól indult, érdekes feladataim vannak, fejlődtem is, a fizu is jó, de mégis meguntam ezt is. Olyan szinten, hogy most fogok visszamenni a szabadságomról, és egyszerűen hányingerem van a gondolattól is, hogy reggel be kell mennem. De nem értem miért, a világon semmi probléma nincs, valamiért mégis azt érzem, hogy nem bírok itt maradni már sokáig, elkezdett taszítani ez hely. Januárban egész biztos újra fogom indítani az álláskeresést.

Mi bajom lehet? Ez már pszichés probléma? Miért utálom meg az összes munkahelyemet konkrétan különösebb ok nélkül?



2019. dec. 2. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott vannak a válaszok a leírásodban:

-Kellemetlen kollégák

-unod


Mennyire neked való-e ez a munka?

Introvertált vagy extrovertáltabb vagy?

Monoton a munka, időbeosztás?


Ki az aki szívesen megy be olyan helyre, ahol tudja, hogy nem érzi jól magát?


Mondhatjuk, hogy pszichés gond is.


Szereted a munkád vagy csak "jó ez, jól fizet"?


Picit menj rá az önismeretre, nagyon rád fér.

Ha magadban megtalálod mi fusztrál, akkor könnyebben lépsz jobb irányba (pl munkahely váltásban is).


Kezdetnek:

[link]


Van magyarul is.


Sok sikert!

2019. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kokakólalájt ***** válasza:
22%
Na ez a kérdés teljesen jól leképezi a mai elcseszett fiatalságot. A Facebookon, és Instagramon szocializálódott céltalan senkiket, akiknek hiába adnak ajándékba mindenféle diplomát a kezükbe fogalmuk sincs, hogy kik is ők valójában. Nálunk a 40-es korosztályban lévők vannak itt a legrégebb óta. Van amelyik már 10 éve van a cégnél, és ugyanolyan lelkiismeretesen végzi a munkáját. Nem rinyál, meg hisztizik hogy de ki van égve csak mert neki dolgoznia kell. Ezek a huszonéves kis taknyászok meg jönnek-mennek. Jön nagy vehemensen, hogy mennyire örül, hogy egy ilyen helyen dolgozhat egy ilyen jó csapatban. Aztán 1-1,5 év múlva meg hozza a felmondási papírját, mert hogy ő megunta. Ilyenkor én meg csoportvezetőként mindig elgondolkodom, hogy mi lenne ha egyszer csak így random ennyit mondanék az egyiknek, hogy "figyelj meguntam a pofádat holnaptól nem dolgozol itt" Ezt vagyon hogy fogadná a kis érzékeny lelkivilága? Elvárásaik persze vannak. A seggük is ki van nyalva, meg van nekik a kényelmes környezet, a lehetőség az óránkénti kávészünetre, a trécselési szünetekre a kollégákkal. És nekik még ezekkel együtt is hányingerük van a munkahelytől. Nekem meg tőlük lesz lassan hányingerem, mert ilyen rotációval nem lehet normálisan csapatot működtetni. Csak annyit kéne észrevenni, hogy a munkahely nem egy focilabda amit gyorsan lecserélehtünk, ha kijátszottuk vele magunkat. A befektetett bizalmat meghálálni is illene.
2019. dec. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan érzek.

Utolsó, azért nem mindegy milyen munkáról van szó. Ha pl ugyanazt a monoton, számodra semmilyen munkát csinálod, amibe hamar beletanulsz, és nincs benne semmi kihívás, akkor mérlegelhetsz... Ha olyan helyen élsz, ahol rengeteg a munkalehetőség akkor váltasz, ha meg nem, akkor marad ez, amíg nincs jobb.

Nem mindenkinek a célja a kávészünetecske óránként, meg a monoton fs meló minden egyes nap. Pont ebbe unnak bele az emberek. És nem csak a fiatalok, nem tudom miért kell megint általánosítani.

Mindenki máshogy működik, nem mindenkinek ugyanaz a célja, vagy álmai munkája.

Meg ne csinálj úgy, mintha a munkáltató nem válogatna a munkások közül stbstb. Napestig lehetne taglalni. :D

2019. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt csinálod, amit szeretsz
2019. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. Szomorú, hogy így látod. Én is 2-3 évente váltok munkahelyet, ugyanis ha jön egy jobb lehetőség (több pénz, nagyobb kihívást jelentő munka, komolyabb feladatok), akkor hülye lenne az ember nem előrelépni. Ha még mindig az első munkahelyemen dolgoznék ahol a fél éves gyakornoki idő után maradhattam volna asszisztens akkor valószínűleg még mindig abban a pozícióban dolgoznék, talán évente kaptam volna egy kis fizetésemelést. Sajnos néhány nagyvállalaton kívül nem gondolkodnak a cégek karrierút felvázolásában, sőt ha megüresedik egy pozíció és valaki belülről megpályázná, még őt nézik ki amiért cégen belül át akar menni másik csapatba, másik munkakörbe. Arra nem is gondolnak, hogy a fiatal karriert akar építeni nem pedig 40 évig egy munkakörben ülni, elkávézgatni a melegben és várni, hogy leteljen a munkaidő. Arra nem gondolsz, hogy mindez pusztán egy pótcselekvés? Én is csináltam ilyet amikor már végképp elment a kedvem a munkától és elvesztettem minden motivációmat, ugyanis motonná és unalmassá vált a munka, amit míg a kezdetekben 8 óra alatt csináltam meg, addig a gyakorlat és rutin miatt a végére már 4 óra alatt kész voltam. Egy ideális vezető ekkor lép elő egy vezetői értékelő beszélgetés során azzal, hogy felméri milyen egyéb feladatok érdekelnék a dolgozót és ehhez mérten kínál neki új, kihívásokkal teli feladatot ehhez illeszkedő béremeléssel. És itt nem nevetséges, néhány %-os béremelésre gondolok. Ilyenben is volt már részem: 2 év után elmondták mennyire rátermett, megbízható és precíz vagyok, ezért hogy jobban kiélhessem magam a munkámban új feladatköröket és nagyobb felelősséget kaptam, mellé néhány ezer forintos béremelést. Utána csodálkoztak a felmondólevelemen. Ismeretlenül is azt mondom, hogy a te vezetői képességeiden is van még mit javítani, ugyanis amíg te azt hiszed tudod mire vágyik a munkavállaló (meleg, kávé, szünetekben trécselés), ugyanakkor nem méred fel hogy valójában mit szeretne (mit szeretne mindenki? nem unalmas, érdekes munkát, ami kihívásokat jelent, hisz ha valaki szereti amit csinál repül az idő), addig ne csodálkozz, hogy a kollégák jönnek-mennek.

Egyébként az idősebb korosztály ugyanúgy befásul a monoton munkába, ugyanúgy utálja, ugyanúgy csak melegedni és trécselni jár be és ugyanúgy várja a munkaidő végét hogy szabadulhasson. Mellette újságot olvasgatnak vagy neteznek hisz a rutinjuk miatt a 8 órás munkaidejüket átlag 4 óra alatt elvégzik. Egyszer meg is kérdeztem egy ~50 éves kollégát, hogyha ennyire unja a munkáját amit egész életében csinált (még azt a kis pár órás feladatot is olyan arccal végezte mint akit kínoznak) akkor miért nem mondott már rég fel vagy miért nem váltott munkakört? A válasz az volt, hogy régen nem volt szokás munkahelyet váltani, mert akkor kinézték az embert, utána mikor "divatba jött" már nem mert, mivel az idősek nehezebben találnak új munkát így ő már csak a nyugdíját várja. Úgyhogy azért, mert az idősek csendben szenvedtek/szenvednek a fiatalok pedig mernek lépni ne mutogassunk a fiatalokra.


Kérdező, neked is hasonló lehet a problémád. Belefásultál a munkába, rutinná vált. Szerintem érdemes lenne a végzettségedhez kapcsolódó továbbképzése részt venni, illetve szétnézni hogy ebből a munkakörből milyen munkakörbe vannak előrelépési lehetőségek. Viszont ha csak átmész másik vállalathoz, ahol kicsit több feladatod, nagyobb felelősséged lenne, esetleg másik vállalatirányítási rendszert használnak amit nem ismersz és megtanulhatnád, akkor már nem lennél unott, hiszent számodra új, ismeretlen dolgokba vághatnál bele.

2019. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te egy nagyon szerencsés természettel és hozzáállással megáldott ember vagy. Addig vagy egy helyen amíg jól érzed magad. Mi ezzel a.gond? A gond az lenne ha nem mernél váltani. Tudod hany ember ragad bele egy munakehelybe amit már utál mert biztos mert kenyelmes mert mit tudom én. Mert fél váltani. Köztük én is. Meg fiatal vagy miert ragadnál le valahol? Kipróbálsz sokfele dolgot, tanulsz mindenhol valami újat. Szerintem ez szuper. Majd ha lesz ilyan ahol jól érzed magad tovább ott maradsz tovább. Nem gondolod, hogy csak kíváncsi vagy és szereted a változatosságot? Ezzel nincs semmi gond hiszen mindig találsz új munkát. Az is lehet valami más szakma jobban lekötne. Ezt neked kell tudnod.
2020. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbantani de biztos nem azzal van a gond, hogy alapvetően a bérszámfejtés nem egy izgalmas dolog? Mondjuk lehet rendezvenyszervezőként kevésbé unatkoznál :) lehet, hogy tévedek.
2020. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

2, teljesen igazad van és ezt úgy írom, hogy nem a Te korosztályod vagyok.


Anno nekem édesanyám daganatos betegen, gyereknevelés közben, a háztartást vezetve és munka mellett csinálta a fősulit és ő is hiszti nélkül csinálta előtte, a kezelés közben, sőt utána is a munkát.


Most meg szinte ingyen a gyerekek fejéhez vágják a diplomát, ők meg hatezerrel nyávognak mindenért.


A GYIK is mutatja, hogy a mai fiatalok nem vágynak kihívásra, mert nem tudják mi az, csak álmodoztak róla, de, amint belekezdenek, kitántorognak belőle.


Pedig régen nem igazán volt ilyen, hogy felmond az ember, mert a kollégái csúnyán néznek rá.


Egyetemen se volt olyan, hogy nyávogott az ember a csoporttársai meg a vizsgái miatt, hanem összetette volna a két kezét, hogy járhat oda, főleg akkor, ha dolgoznia se kellett volna mellette.

2020. máj. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy más elhívásod van. Lehet, hogy szereted csinálni ezt, de lehet, hogy ki kellene próbálni egy teljesen más munkakört, akár csak mókából is. Fizikai munkakör is lehet akár. Lehet türelmesnek kell lenni egy helyen, ahol vagy, hogy előtörhess. Vannak utazó üzletemberek akik mindig máshol vannak, máshol laknak, üzleteket kötnek. Más az emberekkel, és a helyszínen, dolgoznak, esetleg az ország is más.
2022. jan. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!