Epilepsziával milyen munkák végezhetőek irodai munkán kívül?
Nagyon nem mindegy, mennyire súlyos a betegség és mennyire rohammentes az illető.
Pár naponta néhány kisroham, amit kívülállók szinte nem is észlelnek, vagy napi akár 2-3 nagyroham is...
Több, mint 30éve itthon rohadok, munkaadó még rámnézni sem mer, nemhogy pl. 4 órában alkalmazni. Még takinak sem, nemhogy vmi egyéb munkakörben.
Van, aki hosszan tartó rohammentesség után még a jogsit is megkapja. Nekem pl. még egy ház körül tett bringakör sem "ajánlott". Fizikai értelemben életem legtartalmasabb luxusa a napi 3 kutyasétáltatás.
Az sem mindegy, mihez ért a beteg, mert hiába tennék be pl. olyan irodai munkára, ahol számítógéptől idegen nyelveken át mittudomén, milyen tudás is szükséges, ha egyszer nincsen meg a végzettség. No, meg a munkaadó hozzáállása...tulajdonképpen sokkal több lehetőség adódik, mint arról "mi" tudhatunk, de azonos bérek mellett ha egy egészséges és egy epis jelentkezik, szted kit fognak alkalmazni?
Az meg a másik, hogy ha meg is békélne az illető a négy fal közötti rabléttel, az jót tesz-e neki!
Van, aki fizikai munka, állandó mozgás nélkül nemhogy előbb nyugissá válna, hanem attól tekeredik be igazán,
ha valami "hiperbiztonságos kalickában" őrzik, tehát a lehetőségekhez mérten még vigyáznak, figyelnek is rá,
jó szándékúlag "gondoskodnak" róla.
8 órákat egyhelyben ülni...az emberkínzás egyik legbrutálisabb verziója! (Én legalábbis ettől leszek síkideg kórházlakó)
Otthonról való "bedolgozás", bizonyos fokig kötetlen munkaidő ?
Mire érzi képesnek magát az illető? Milyen végzettség(e)i vannak. Testi-szellemi erőnléte, önállósága? Emberekhez való viszonyulás, beilleszkedés képessége? Ez csak néhány tétel, mégis láthatod, mekkora a szórás epis és epis között, úgyhogy próbáld összeszedettebben végiggondolni előbb azt, mire lenne valóban alkalmas az illető!
[link] Asszem, fácsén is jelen vannak: kérdezz mindenfelé, szerintem jó eséllyel előbb kapsz valaki olyantól használható tippet, aki nem "hivatalos" meg elméleti oldalról közelít, hanem a gyakorlatban tapasztalja meg a mindennapokat, a reális lehetőségeket, korlátokat!
Hát, biztonságosan szinte semmilyen...
Átérzem a helyzetet, sajnos nekem is részem van benne.
Egyébként ha gyógyszerrel tünetmentes, a jogszabályban tiltott és veszélyes(ebb) munkakörökön kívül mindenre IS alkalmas vagy.
Mondta ezt a szakorvosom.
Imádom hogy mindenki aki csak külső szemlélője az epilepsziának itt írja az okosságokat.
Igen, típustól és a rohamok gyakoriságától függ.
En továbbtanulás előtt olvastam hogy mégis mit lehet tanulni, szívem szerint testnevelő, vagy edző akartam lenni és mindenki nagy okosan írta hogy az biztos nem merthogy "túl veszélyes" , meg a bizonyos tévhit az úszásról hogy ha epilepsziád van akkor ne ússz (megjegyzem kb 6 éves korom óta sportolok és soha semmi bajom nem volt) Ki ismeri jobban a problémádat te vagy aki kulsőleg látja es esetleg olvas rola par sort?!?!? Azt is mondogatták hogy ha meg is próbálom akkor majd emiatt kizárnak a felvételiből, meg minden egyéb alaptalan hülyeség.
DE hála istennek senkire sem hallgattam, felvételiztem, fel is vettek, el is végeztem elég jó átlaggal és elég jó helyen dolgozok.
#8
Igen, egy jó szakorvost kell találni.
Érdemes a magánszférában is körülnézni, én találtam is egy évtizedek óta ezzel foglalkozó embert, de sajnos nem mindenki tudja ezt megoldani...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!