Az ebédidőt hogy vegyem ki hogy jo legyen?
Nem, így nem működik.
Még van adva, hogy a műszak mely részében kell kiadni a szünetet. A végén nem lehet, hogy annyival előbb elmész.
#4 itt nem számit bele és pénzt se kapok arra az 1orara. Ezert gondolnám azt h munka kozben egy rövid szunetet tartok csak. (Meg am is az az egy óra sok nekem)
#5 köszi en is erre gondoltam h megprobalom vele el imtezni. Elso nap am nem cink ezt igy megkérdezni ?
Egy barátnőmnek nemet mondtak az ilyen jellegű kérésre, irodai munka lett volna, 12-13-ig ebédszünettel. A gyerköcökért kellett volna odaérnie 5-ig az oviba, suliba, így ő nem tudta vállalni.
Nem is értem, minek 1 órás ebédszünetet tartani 🤔 , utána meg ücsöröghet bent az ember 5-ig ☹️
Több helyen is dolgoztam; fix műszakban is meg 24/7 is.
Helytől függő, hogy hogyan van az ebédidő.
Van, ahol pont félidőben kell kivenni. Ergo, dolgozol 4 órát, elmész 1 órácskát és dolgozol újabb 4 órát.
Ezt be is szokták jelölni, hogy kinek mikor esedékes kivenni. Van, ahol engedik, hogy ezt csúsztasd 15-30 perccel - pl, ha délben van az ebédidő, akkor kimehetsz 12:30-kor is meg 11:30-kor is és onnan indul az 1 óra. Van, ahol nem lehet csúsztatni.
Máshol kis tábla ki van téve, meg vannak jelölve az órák és 2-3 rublika mindegyik óra mellett (vagyis annyi ember mehet ki abban az időben enni). Ha pl Te 12:00-kor mennél ki, de látod, hogy már betelt, odamész valamelyik emberkéhez, hogy nem tudna e előbb/később kimenni, mert neked akkor kell kimenni.
Van, ahol "Beszéljétek meg egyás között" megy. Akármikor kimehettek (mint a táblás példánál), csak ne egyszerre menjen ki mindenki.
Általában ezt a kezdetekben el is szokták mondani, kb az első napon, hogy az ebéd kivétele az hogy működik.
***
Hogy meg lehet e bontani az ebédszünetet?
Kivételes alkalmakkor elfogadják, ha később tudsz bemenni vagy előbb el kell menned - de nem állandóra.
Hogy miért nem állandóra? Mert akkor az első vagy az utolsó munkaórában 1 ember minusz van.
Vannak olyan helyek amúgy, ahol azt is tiltják, hogy szünetet vegyél ki az első és az utolsó órára. Mondjuk, ha nagyon, de nagyon kell pisilned és nem tudtál 16:00 előtt kimenni, csak 16:23-kor jutottál el odáig, hogy fel tudsz állni, akkor a vezetőhöz mész oda, hogy sürgősen ki kell menned, mert ötig biztosan bepisilsz. Nem azért, mert az óvódában vagytopk, csak, hogy tudja a vezető, hogy milyen indokkal hagytad el a termet és kb meddig leszel távol. Tehát az SOS wc-t engedik, de csak úgy, ha szóltál a vezetőnek. Ha nem szóltál, utánad megy (nem viccelek, igaz példát tudok erre mondani). Ha nem SOS az indok, csak pl lemennél cigizni és odamész szólni, akkor nem engednek ki.
Ha valami nagyon, de nagyon komoly indokod van, hogy nem tudsz ott maradni ötig és cserébe 20 percet ebédelsz, TALÁN megengedik állandóra. De nem minden esetben. Ha a vezetők rábólintanak, akkor is tájékoztatni kell a kollégákat, megkérdezni őket, hogy beleegyeznek e, hiszen, gondolj bele, ők is szívesebben intéznék a dolgaikat ahelyett, hogy 1 órán át merednek ki a fejükből ebészünet alatt és cserábe ott rostokolnak ötig.
Volt egy ismerősöm, aki édesanya, akkor még pici volt a fia. Megkérdezte a vezetőt, amikor jött hozzánk, hogy megoldható lenne e, hogy az ebédszünetet megbontaná és így előbb elmehetne a fia miatt - azt mondta, nem.
Szóval tényleg nagyon, de nagyon komoly indokkal kell, hogy odaállíts a vezetőhöz, ha Te szeretnél minden napra megbontott ebédidőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!