Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem vagyok mások számára...

Miért nem vagyok mások számára értékes ember?

Figyelt kérdés

Jó embernek tartom magam, kedvesnek, izgalmasnak, viccesnek. Empatikus vagyok és másokat sokszor magam elé helyezem.

Mégis egyedül vagyok. Van családom, akik jófejek ugyan, de nem tudok nekik mindent elmondani, nem tudok velük lelkizni.


Az exeimnek sokszor mentsvár voltam, egy ugródeszka vagy valami ilyesmi, de nem az a lány, aki miatt felégetik az életüket. Már megbartákoztam a gondolattal, hogy egyedül maradok, de nem akarok. Már sokszor csak azért lógok valakivel, hogy legyen valaki, nem azért mert érdekel.

Szeretem az izgalmas, érdekes beszélgetéseket, a vitatásokat, érveléseket politikáról, gazdaságról, közügyekről, stb. Nekem nem megy a hajpakolásokról meg a diétákról szóló bájcseverészés.


Sokszor gondolkoztam, hogyha eltűnnék, akkor ki indulna a keresésemre. Nagyon egyedül érzem magam.


Mit tegyek, hogy fontos legyek?


2019. júl. 21. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Az alapján ítéltetsz meg, ahogy viselkedsz. Annyit kapsz vissza mint amennyit beleteszel általában.
2019. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Te figyu. Fözz egy teát, ülj le, nyugodjál meg, és nézd a felhőket. Nem kell félistenállatoknak lennünk, hogy jól érezzük magunkat. 😅
2019. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
26.
2019. júl. 21. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megérzik az emberek, hogy csak magány elkerülése miatt vagy velük. Én is megéreztem ezt valakinél... Írod, hogy ezt tették veled úgy érzed, de ezek szerint Te is hasonlóan cselekedtél másokkal.
2019. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A gond ott kezdődik, hogy "értékes" embernek akarod hogy lássanak a környezetedben lévők. Nyílván nincs baj azzal, hogy azt akarod hogy elismerjenek, viszont az, hogy te más értékitélete alapján pozícionálod az életed jónak vagy rossznak már gond, mert arra utal hogy nulla önbizalmad van, ez pedig meglátszik, bármennyire is próbálod eltitkolni. Ha pedig látszik hogy nincs önbizalmad, akkor azért leszel sikertelenebb a kapcsolatok tekintetében, mert ki akarna egy olyan emberrel együtt lenni, akinek önértékelési problémái vannak, amik súlyosabb mentális zavarokhoz is vezethetnek?


Megoldás az lenne hogy átrendezed a gondolkodásodat. Nem te leszel az a kedves, vicces, empatikus, sokszor másokat maga elé helyező ember aki eddig voltál, hanem megpróbász önzőbb lenni egy kicsit és nem megfelelni mások elvárásainak, hanem csak a sajátjaidnak. Szerintem legalábbis ez lenne az első lépés, de azért a helyedben mindenképp felkeresnék egy pszichológust, akinek nem csak ilyen vázlatosan, hanem részletekbe menően elmondanám a problémáidat.


Azért kitartást! ;)

2019. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"a vitatásokat, érveléseket politikáról, gazdaságról, közügyekről,"


számomra már érdekes, értékes ember vagy :)


"sokszor csak azért lógok valakivel, hogy legyen valaki, nem azért mert érdekel."

Így hogyan várod el, hogy bárki is ne érdekből legyen melletted, ha te is így viszonyulsz másokhoz ?


"Mit tegyek, hogy fontos legyek?"

Ez így már alapból egy hibás feltevés a részedről.

Nem aszerint kell tenni vagy nem tenni valamit, alakalmazkodni másokhoz, hogy X vagy Y előtt jó színben tűnj fel, hanem van egy belső iránytű, ami alapján az ember cselekszik, idővel a jó emberek sem maradnak el mellőled.

Válogasd meg, kikkel barátkozol, én is leépítettem jónéhány arcot magam körül.

Nem kell sok ember körülötted, elég pár, az ismerősök, haverok úgyis jönnek mennek....

Jó ember vagyok e ?

Ezt nem nekem kéne megválaszoolnom :DD nem csak nekem, azt hiszem.

Te jó ember vagy e ?

Ki tudja ? :D

ahogy írod, van empátia, akkor nagy baj már nem lehet :)


Szal mit tegyél ?

Légy önmagad, ne olyan, amilyennek másoknak akarsz látszani !!

Aki a hibáid ellenére kitart melletted, azok az igazi barátaid :)

2019. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez az azért lógok valakivel hogy... dolgot ne úgy képzeljétek, hogy az illető értelmes beszélgetést folytat. Inkább csak másokat szid, kibeszél, vagy csak egész egyszerűen a semmiről beszél, csacsog a letört körméről és narcisztikus jellem. Barátaim nem nagyon vannak, pár éve volt egy "leépítés" akik hátráltattak, lehúztak, kihasználtak. 2-3 ember maradt, de velük sem vagyok napi kapcsolatban.


Megpróbálom magamból kihozni a legtöbbet, mindig előítéletek nélkül kezdek meg egy beszélgetést, ismerkedést. Nincsenek nagy elvárásaim, csupán az értékrendbeli dolgok egyezzenek.

2019. júl. 21. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá :)
2019. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudom min mész át én sem szeretek beszélgetni úgy hogy nincs tartalma vagy mélysége, érdekessége a beszélgetésnek bàr szoktam amúgy is mert hát emberek vagyunk. Én arra jöttem rá hogy ebből nekünk kell engedni. Aki a párunk lesz úgy sem lesz olyan mint amit mi nem kedvelünk egyértelműen mert az a dolog hiányzik belőlünk.

Azt sajnálom hogy keveset olvasnak az emberek, pedig az élet sokkal több, érdekesebb és élvezetesebb mint amit az értelmünk fel tud fogni. Fel a fejjel. :) 22/F

2019. júl. 22. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!