Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A depresszióból ki lehet jönni?

A depresszióból ki lehet jönni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon haladok semerre az életemben és az időm nagy részét egyedül töltöm. Otthonról végezhető munkát végzek heti pár órában, egyetemre alig járok be, nem is érdekel. Járok pszichológushoz, de úgy érzem, nem segít. Nagyon nehezen veszem rá magam bármire. Úgy érzem, semminek nincs értelme, mert semmi nem tesz túlzottan boldoggá. Itthon alig törődik velem valaki, a szüleim nagyvállalkozók, sose volt idejük rám, de nincs bajuk azzal, hogy itthon élek (többgenerációs házban lakunk). Vannak barátaim, ismerőseim, de igazából senkit nem érdeklek túlzottan. Nincs egy olyan se, akivel napi szinten találkozhatnék, meg akire bármikor, bármilyen helyzetben számíthatok. Régi, iskolai barátok vagy szétszéledtek, vagy messze laknak, vagy eleve nem voltak. Minden nap órákat töltök videónézéssel és fél napokat képes vagyok átaludni. Nem tűnik fel nagyon senkinek. Azt csinálok, amit akarok, és nem tudok ezzel mit kezdeni. Úgy érzem, nem érdeklem a világot. Nem vagyok igazán semminek része, nincs egy olyan csapat, ami nagyon számít rám és ahol az emberek tényleg tudják, hogy ki vagyok és mikkel küzdök. Persze nem is szívesen beszélek erről, mert nem akarom, hogy sajnáljanak. Úgy érzem, csak lebegek a semmiben, és senkit nem érdekelne, ha eltűnnék.
2019. ápr. 2. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

❤❤❤

A Jóisten adjon Neked erőt hozzá!

2019. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de eddig nemigen adott. Sajnos nem is igazán hiszek benne.
2019. ápr. 2. 15:39
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:

1. A súlyosságtól függően baráti noszogatás/ösztönzés, pszichológus vagy pszichiáter segíthet. Ha nem vált be a terápia, akkor másik módszerrel másik terapeutával próbálkozz!

2. A kezdőlépéseket neked kell megtenni. Keress aktívabb tevékenységeket: tánc, csapatsport, küzdősport. Rendszeresen végezz ilyeneket!

2019. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy úgy érzem, hogy az egész teljesen banális dolgokon múlik. Hogy olyanok menthetnének meg öngyilkosokat, mint pl. napi 30 perc beszélgetés egy családtaggal vagy szórakozás egy baráttal.


Én úgy érzem, hogy nekem pl. életmentő lenne, ha találnék egy ilyen kórust:


https://www.youtube.com/watch?v=vD-tWNJ5Orc


De konkrétan ilyet, hogy sokan vagyunk, és ezt énekeljük, nem pedig mondjuk Rossini-t, meg ilyen elvont, dinamikátlan dalokat. Vagy egy fiatal színjátszókör. Ahol mindenki kezdő, és figyelünk egymásra, és egymásra vagyunk utalva. Ezek tényleg banális dolgok, de nem tudom, hol keressek ilyeneket (színjátszókör ügyben már körülnéztem, nem találok olyat sehol, ami fiatal amatőröknek szólna, akik már elmúltak 20 évesek.)

2019. ápr. 2. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek barátaim. Van egy párom, de ő meg visszafog, azoktól a tevékenységektől tiltana ha hagynám, ami igazán örömet okoz nekem. Már lassan én is a végét járom, de nem adom fel. Bár csak apró, rövid időkre, de tudok találni boldogságot. Még ha ezen nem is osztozhatok senkivel. Azzal se aki a legközelebb áll hozzám.
2019. ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A depresszió nem játék. Fordulj szakemberhez. Mindenkinek joga van a boldogsághoz, és amikor nem látod a napfényt a felhőktől, kell profi segítség, aki segít ezeket elkergetni.

Magánúton elég borsos ára van a pszichológusnak, de ha nem engedheted meg magadnak, elmehetsz TB alapon is (érdeklődj a háziorvosodnál, ő majd eligazít). Ott kicsit nehezebben kapsz időpontot, de rendszeresen járhatsz ingyen. Én magánba jártam éveket, egyik barátnőm TB alapon. Mindketten elégedettek voltunk. A terápia hihetetlenül hasznos dolog.

És a hobbi is sokat segít. Én is imádok énekelni (egy olyan kórus nekem is kedvemre való volna, mint amit linkeltél :D), bár most mindenféle okok miatt azt szüneteltetem. Helyette kvízjátékokra járok, élményfestésre, tánc órákra, társasjáték estekre. Nem tudom, hol laksz, de ha nagyobb város, biztos vannak kikapcsolódási lehetőségek.

Jobbulást neked!

2019. ápr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Igen, van olyan ismerősöm, aki egy ilyen 30 perccel tartott vissza valakit a vonat elé ugrástól.
2019. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Én úgy gondolom, hogy csakis egy jó társaság az ami kitudná robbantani az embert a depresszióból. Ez lehet egy jól működő párkapcsolat, vagy nagyon jó barátok, akik mindig ott vannak. Nekem egyik sincs, csak a magány. Családtagok pedig ezt nem tudják helyettesíteni, bármennyire is legyen jó kapcsolata az embernek a szülőkkel.


Nagyon klisés dolog, de a mozgás jót tud tenni, már csak a lustaságot is lehet valamilyen szinten kezelni, és egy szarabb napot is könnyebbé tudja tenni mondjuk egy futás. Számomra a D3 vitamin tudott még eredményeket hozni. De mivel nincsenek barátok, társaság így mindig visszazuhanok, jelenleg vagy 2 hete gyomorgörccsel ébredek és egész nap szorongok.

2019. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!