Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Öngyilkos gondolataim vannak,...

Öngyilkos gondolataim vannak, amiért elrontottam az életem?

Figyelt kérdés

Keresztülmentem már sok mindenen, akkor kezdett jobb irányba haladni az életem, amikor végre elkezdhettem az egyetemet. Sajnos hagytam magam rábeszélni egy olyan szakirányra, amit munka mellett nem bírtam végezni, és be kellett látnom egy év után, hogy sose tudok lediplomázni belőle.

Elmegyek dolgozni, majd jövőre beadom oda, ahová eredetileg is akartam, és már nem hagyom magam befolyásolni, legalábbis ez lenne a terv. Viszont ott a veszélye, hogy nem vesznek vissza, nem vesznek fel azonnal, vagy történik valami, és emiatt nem jutok el odáig, hogy megcsináljam.

25 évesen nem tudok felmutatni semmit, csak 3-4 év munkaviszonyt és egy megkezdett egyetemet. Rettenetesen szégyellem magam miatta, hogy csak ennyire futotta, pedig már gyerekkoromban is az motivált, hogy én majd máshogy fogok élni mint a szüleim.

Egyre inkább azt látom, hogy nem jött össze, és lassan kifutok az időből, hogy még bárminek nekifogjak.

Emiatt gyakran vannak öngyilkos gondolataim, néha pánikrohamaim.


-lány-


2019. jan. 13. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy kifutsz az időből? Minimum 80-ra vagy kalibrálva, soha semmivel nem vagy elkésve. Ha nem ma, akkor holnap. Műprobléma, ne keress ott problémát, ahol nincs. Egyszerűen nincs önbizalmad, mert a szüleid ezt gyerekkorodban (s tán később is) ezt nem adták meg neked. Majd szépen felvesznek, vagy most, vagy jövőre, vagy azután. És akkor mi van? Nem dolgod, hogy "felmutass valamit", az a dolgod, hogy élj.
2019. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne hasonlítsd magad túlságosan másokhoz, abból sosem jön ki semmi jó. Semmihez nincs késő, 25 évesen meg pláne nem, nem mintha csak pár éved lenne hátra élni, hogy elintézd a dolgokat. Előtted az élet. Az emberek nagyon ritkán csinálnak elsőre tökéletesen valamit, szóval ne nagyon neheztelj magadra amiatt, mert rosszul választottál.


Emiatt meg nem kéne öngyilkosságon gondolkodnod, nem rontottál el semmit amit nem lehetne helyrehozni.

2019. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%

Keress egy FÉRFIT magad mellé, aki támogat, nővé tesz, és növeli az egódat.


FÉRFIT és ne kismajmot, vagy csöves egyetemistát!

2019. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
#3-as egy nőnek nem kéne egy "férfira" támaszkodnia túlságosan, sőt, senkire sem. Egy felnőtt embernek fontos, hogy másoktól függetlenül is tudjon élni, mert ha esetleg olyan van, nem lesz belőle hajléktalan mert mondjuk kidobja a férje, ráadásul a kérdező nem hiszem, hogy a férje érdemeit akarná mutogatni, pont arról beszélt, hogy úgy érzi, nem tud semmit felmutatni.
2019. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 28 évesen találtam meg azt, ami érdekel.

Szeretem a munkám, jól keresek vele, és a legfontosabb, hogy nem élem meg munkának.

Javaslom, hogy keress fel egy pszichológust, kezd el azt csinálni amit szeretnél, élj....

Ne azon agyalj, higy mi lett volna ha... ne a múltban élj.

30/f

2019. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

pacsi :D dettó ugyanez :D

viszont azzal szoktam vígasztalni magam, hogy nem az számít, hogy milyen sulit végeztél, hogy milyen munkád van, mennyi pénzed van :) hanem, hogy milyen ember vagy, szeretnek-e, szeretsz-e másokat, de legfőképpen azt, AKI vay, papírok minden nélkül, a saját személyiséged szeresd :)

egyébként meg sosem késő új dolgoknak nekifogni, csak azt nehéz megtalálni amúgy, hogy mihez fogjon az ember, és ez teljesen normális, rengetegen vergődnek így

2019. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!