Ha jót teszek az életben akkor azt vissza is kapom?
Egy ideje fogalmazódik bennem ez a kérdés.
Vajon amit adok azt kapok? Vagy csak álomvilágban élek?
Nem azért cselekszek jót, hogy majd vissza kapjam, de azért érdekel, hogy mennyire is igaz ez az állítas.
Nem, mert csak kihasználnak miatta (főleg Mo.-n.). Tégy, amit tenned kell, de ne legyél mo.-i Teréz anya, mert azzal csak szívni fogsz!
Van egy sorozat: "A nevem Earl", érdemes végignézni, mert a Karma tv.-ét taglalja igaz, hogy humorosan, de azért érdekes.
Kedvelni fognak minden fele, de kb. ennyi...
41F
Nem.
Ha csak azért akarsz jót tenni az életben, hogy visszakapd, akkor inkább hagyd a fenébe. Ez nem adok-kapok játék, aki igazán jót tesz másokkal, nem viszonzásért teszi, hanem mert ilyen a lelkülete. Ez egy mentális szint, van, aki eljut oda, hogy önmagáért a jóságért tesz másokkal jót, és ez okoz számára örömet. Az ilyen ember nem számít viszonzásra, mert ez a része nem érdekli, eszébe sem jut.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!