Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan aki kigyógyult...

Úgysetudodkivagyok kérdése:

Van itt olyan aki kigyógyult az introvertációból?

Figyelt kérdés

Én mostanában többet járok emberekkel találkozni direkt ezért,és úgy érzem,mintha könnyebb lenne bezélni velük.

Aki sikeresen kigyógyult,az,hogy csnálta? Kívánci vagyok a tapasztalaitokra.



2018. júl. 24. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem betegség, így nem is lehet "gyógyulni". Tegyük hozzá, hogy nem attól vagy introvertált, ha nehéz emberekkel beszélni. Az csak félénkség. Valóban zárkózott, magába forduló ember számára a társaság nem kívánatos, megterhelő dolog. Nem "kigyógyulni" akar, hanem elkerülni az embereket, mert neki úgy jó.


Neked csak önbizalom, és gyakorlás kell.

2018. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minek dobálózol olyan szavakkal, amiről fogalmad sincs?


Miből kéne kigyógyulni? :D

2018. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Jól írják, te félénk vagy, nem introvertált.
2018. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan "vagyunk" ilyenek, hiszen az ember személyisége folyamatosan változik, főleg annak, akit az élet is helyzetbe hoz. Nem gyógyulásnak nevezném, hanem változásnak, fejlődésnek...stb.
2018. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti nekem sikerült de én ezt nem kigyógyulásnak nevezném hanem váltásnak. Régebben sokat voltam egyedül otthon és ami vicces, hogy élveztem is. Mostanában eszméltem fel rá, hogy ez nem jó így és nyitottabb lettem a világra. Nem vagyok még most se az a nagy party arc de már nagyon jó úton haladok :) Szeretek suli után csak úgy elmenni, vagy most, hogy itt a nyár csak úgy elmenni valahova, ha lenne kivel még jobb lenne :D De nem lehetetlen csak azt akartam mondani, inkább elhatározás kérdése. Ha te is ráeszmélsz, hogy valami nincs rendben és változtatni akarsz akkor simán lehetséges :)

18/F

2018. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem éreztem betegségnek, hogy introvertált vagyok, ezért nem is zavart. Az, hogy nehezen kommunikálok idegenekkel egy teljesen más dolog. Nekem is jobban ment a kommunikáció, mikor egy ideig olyan helyzetbe kerültem, hogy sok emberrel kellett beszélgetnem.
2018. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem betegség.

Csak arról szól, hogy ki honnan szerzi az energiáit. Egy introvertált a magával töltött időből, és a mély érzelmű-lelkitársi kapcsolataiból.

Az extrovertált pedig a társaságból, kicsapongásból, mennyiségi-felszínes ismertségekből.


Mivel neked itóbbi is hiányzik, ezért minden bizobnyal jócskán van benned extrovertáltség is. Ez nem egy feket-fehér dolog, hanem egy skálát kell elképzelni, ahol mindenki a két végpont közt van. Én pl 55%-ban introvertált vagyok, 45-ben extrovertált. Azbilyen kiegyensúlyozottakat ambivertáltnak is szokták hívni. Te is ehhez lehetsz közel. Egyszer innen-egyszer onnan kell energiát szereznem.


Valami társas szorongásod lehet, ami megakadályizza, hogy azon szükségleteidet is kielégítsd, így kb csak félemberként éltél eddig. Az introvertáltságból nem kell kigyógyulnod, az a személyiséged része. Ami neked kell, az az, hogy megtanuld használni az extrovertált feledet is.

2018. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!