Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért félek beszélni minden...

Miért félek beszélni minden emberrel akit nem ismerek?

Figyelt kérdés
Ha valakit megismerek nem tudok vele kapcsolatot tartani kérdésre egyszerű választ adok utána nem szolok vissza. Nem kérdezek senkit se meg milyen volt a napja nem bírom megkérdezni! Nem tudok egyszerűen beszélgetést kezdeményezni nem tudok társas beszélgetésben megszolalni csak vagyok némán és lesek.Ha valaki beszól bánt nem reagálok nem figyelek rá csak lesek némán.Nem birok egy lánnyal beszélgetni aki meg tetszik azzal meg főleg nem tudok.Eléggé önbizalom hiányos vagyok kösszönni se merek mert félek hogy nem tetszik másnak a hangom.Rohadtul irigykedő tipus vagyok.Ha valaki ismerőst látok elkezdek bujkálni mit gondoltok mi lehet az oka ennek miért lettem ilyen és hogyan tudnék fejlődni?

#társaság #etika #kommunikáció #ismerkedés. Önbizalomhiány
2018. ápr. 26. 01:41
 1/7 A kérdező kommentje:
17/f ja és még annyit akarok hozzá fűzni hogy mások is egy idő után már nem szolnak hozzam lekezelnek és ez is nagyon rosszul esik mar neha azon gondolkozom véget vetek az életemnek!
2018. ápr. 26. 01:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Durván önbizalomhiányos vagy, olvass ezt segítő könyveket, hajtsd végre a benne lévő utasításokat és idővel megjavulsz.
2018. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisebbségi komplexus, szociális szorongással. Félsz, hogy mit gondolnak rólad mások.

Igen, a személyiségfejlesztő könyvek segíthetnek, illetve az elsődleges cél (amit a könyvek is írnak valószínűleg) a saját magadnak való megfelelés. Dolgozz a hiányosságaidon, érj el sikereket azokon a területeken amiket erősségednek érzel - ha nincs ilyen, keress, próbálkozz új dolgokkal. Miután magadat elfogadod, büszkeséget szerzel a sikereiddel, gyakorlatilag automatikusan megszűnik a szorongásod is.

2018. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valahol megrekedt a hangod.Menjél ki egy erdőbe ,vagy aholsenki sem jár és ordítsál torka szakadtából! Ezt teljesen komolyan írtam neked,és azoknak is akik olvassák ezt.Lelki,és

fizikai gátakat lehet ezzel felszakítani.

2018. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. ápr. 26. 22:26
 6/7 anonim válasza:
Teljesen ugyanez van velem is, most megyek új suliba, rettegek, mi lesz ott velem. Javult azóta valamit? Ha igen hogy?
2018. aug. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
neveles. mergezo szulok hatasara konnyen valhatsz ilyenne. zsarolnak erzelmileg, elutasitoak veled, kritizalnak vagy kirekesztenek, ezek mind olyan dokgok amik tepazzak az onbecsulesed. legtobbszor tudatosan csinaljak. ezen az onsegito konyvek nem segitenek, tapasztalat. minden kapcsolatot meg kell veluk szakitani es utana szaksegitseget igenybe venni. a kognitiv viselkedes terapia nagyon hasznos, megmutatjak neked, h nem minden ember reagal olyan negativan rad, mint a szuleid, igy megvaltozik a nezopontod es nem fogsz felni beszelni. utana kezdhetsz magadon dolgozni, h elfogadd a tested es hasonlok, de a terapia utan nem lesz a fejedben az, h teged mindenki elutasit es igy sokkal felszabadultabb leszel. 18 vagyok, hasonlo a szitu, bar nem ennyire durva. evek kellettek mire rajottem, h mit is tettek velem a szuleim. a fizikai bantalmazas konnyen felismerheto, a lelki mar kevesbe. vagyis igen, mert a szemelyisegre torzan hat, es megjelennek a tunetek eleg hamar (alacsony onbecsules, depresszio), de maga az aldozat nem minsig erzekeli, h mitol is van ez. fel a fejjel, sok ember tudott mar valtozni, neked is menni fog. ha jonnek az ongyilkos gondolatok gondolj arra, h meg fog oldodni, amint sikerul elhagyni a szuleid, mar csak keveset kell kibirni. minnel elobb keress fel egy pszichologust, addig meg nekem is irhatsz, ha gondolod.
2018. aug. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!