Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meddig fogok így maradni?

Meddig fogok így maradni?

Figyelt kérdés
Kb. 15 éves koromban depressziós lettem, de aztán úgy 3-4 hónap múlva elmúlt. De azóta vissza-vissza esek folyamatosan, pár hónapig jó minden, aztán hirtelen, igazából minden előzmény nélkül, megint teljesen kilátástalannak látom az egész életemet, és hetekig olyan vagyok mint egy zombi szó szerint. Most vagyok 18 éves, de nem igazán látom, hogy változna bármit is az egész. Ez szerintetek idővel el fog múlni, vagy nekem egyszerűen ilyen a személyiségem, és ilyen maradok örökre?
2015. szept. 24. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden előzmény nélkül?

Ezt nehezen hiszem.

Ezeket az okokat kell megkeresni, megtudni,és kiiktatni az életedből.

Esetleg valami gyerekkori trauma,traumák voltak?

Az még nagy szerepet játszhat a későbbi labilis idegállaptban.

Nos?

Szerinted mi lehet a gond?

2015. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De mégis mitől lettél depis???
2015. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát rengeteg ilyen van, apa nélkül nőttem fel, utáltam a gyerekkorom, a suliban végig ki voltam közösítve, nevelőapám egy agresszív állat volt, és elég valószínű, hogy egyedül fogom leélni az életemet, mert nem is igazán tudok vonzódni emberekhez érzelmileg, illetve külsőleg is alig-alig tetszik pár lány, kb. minden 500-adik. Illetve nem is vagyok túl jóképű, bár figyelek a megjelenésemre, az arcszerkezetemet nem tudom megváltoztatni. Egyszer voltam pszichológusnál, ő azt mondta, hogy sürgősen terápiára lenne szükségem, meg ilyen csoportos rehabilitációs izére kellene járnom, különben nagy baj lehet.
2015. szept. 24. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Agresszív nevelőapa?

Az mit jelent?

Bántalmazott?

A gyerekkorod lehet a probléma gyökere, ha egy pszichológus azt mondta terápiára lenne szükséged,akkor menj el terápiára.

Indulataid hogyan tudod kezelni?

Dühkotörések, ilyesmi?

2015. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is nagyon hasonló a helyzet, egyszer jól érzem magam, minden rendben, utána jön valami, ami miatt élni sincs kedvem, csak nálam már 8 éves korban kezdődött az egész. Most szintén 18 vagyok egyébként, és folyamatosan azon vagyok, hogy kikerüljek ebből a körből, csak nem mindig adottak hozzá a feltételek.
2015. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1

Nekem is nagyon sokszor visszajött minden előzmény nélkül.


Belegondoltam példáuo abba hogy egyedül vagyok és nem merek ismerkedni és máris megvolt a rossz.

2015. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Neked is voltak gondjaid gyerekkorban?

Bántalmazó környezet, mérgező szülők?

Az ember alapvetően társas lény,el tud keseredni,le tudja saját magát húzni,ha egyedül van,sajnos ez ilyen.

Meg kell találni az életben azokat a dolgokat,amik egy párkapcsolaton kívül is boldoggá tesznek.

2015. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!