Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon magányos vagyok. Mit...

Nagyon magányos vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval én egy 19 éves fiú vagyok és nincsenek barátaim. Tavaly fejeztem be a középiskolát. Néhány "barátom" volt, de őket természetesen el is veszítettem. Ők sose kerestek engem, csak én őket. Néhány mondat után leráztak.

Most Budapesten élek, suliba járok, de még magányosabbnak érzem magam. Itt nincs senkim se. Az új suliban összeismerkedtem pár emberrel. Rájöttem, hogy megérezték a kényszeres barátszerzési hajlamomat, így a barátkozással eltöltött idő csak a suli időre korlátozódik. Tanulnom is kellene, de egyszerűen hiányzik az, hogy emberekkel legyek. Egy darab semminek érzem magam. Mégis mit tegyek?



2015. márc. 29. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélj egy pszichológussal, aki feltárja az okokat, hogy miért nem sikerül barátokat szerezned. Én úgy érzem, benned van a hiba.
2015. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem bennem van a hiba, egyszerűen így hozta ez élet, hogy nem kerülök sohasem társaságba. Csak már elértem egy kort, amikor a legtöbb embernek már megvan a maga baráti köre és nehéz új barátságokat kötni szerintem
2015. márc. 29. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
ne görcsösen keresd más emberek társaságát. ezt Ők is megérzik, csak kellemetlen leszel a társaságban. engedd el magad, majd kialakul valami.
2015. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Tényleg nem szabad rágörcsölnöd a dologra, annál kevésbé fog menni a barátszerzés. Szerintem is jó lenne ha felkeresnél egy pszichológust ő észrevehet olyan tényezőket a személyiségedben,viselkedésedben amik megnehezítik a barátkozást és neked fel sem tűnnek de másoknak igen.
2015. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, munkahelyen később úgyis lesznek barátaid. Ha a napod felét ugyan abban a társaságban töltöd, akkor előbb-utóbb összecsiszolódtok. Suliban nekem se nagyon voltak barátaim. Nem is igazán van az embernek lehetősége beszélgetni, mert az ismerkedésre a 10-15 perces szünetek kevesek. Nem is kell feltétlenül sajnálnod, hogy az osztálytársakkal nem alakul ki szoros barátság, mert suli után sokfelé sodorja az embereket a szél és gyakran megszakadnak a barátságok. Nekem manapság sincs sok barátom. Nem azért, mert ne lenne, aki közeledne hozzám, haverkodni akarna, hanem azért, mert én nagyon kritikus vagyok az emberekkel és ha valaki fellengzős, kicsit is nagyképűsködik, vagy esetleg azon kapom, hogy valamiben hazudik, akkor hipp-hopp 3 lépés távolságot tartok. A párom a legjobb barátom és ezen kívül sokkal többre nem is vágyom. Szóval ne agyalj ezen sokat, majd hozza az élet a barátságokat. Nem szabad keresni/kutatni az embereket, mert abból csak felszínes, kényszerbarátságok alakulhatnak ki. Hosszú távon te se éreznéd jól magad, ha csak azért kellene jó pofát vágni másoknak, mert nincs más, akivel barátkozhatnál.
2015. márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha szeretnél beszélgetni írhatsz nyugodtan:)
2015. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!