Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek a magány ellen?

Mit tegyek a magány ellen?

Figyelt kérdés
Totálisan elszigetelődtem. Van munkahelyem, de ott hétszámra alig tudok valakihez szólni, mert olyan a munka jelleget. Egyedül egy irodában. Van párom és ennyi. Nincs társaságunk, nincs kikkel nevetni, beszélgetni. Mintha egy lakatlan szigeten élnék. Egy nem beszélős nap után úgy megyek haza, hogy már a párommal sem tudok beszélgetni, annyira nem tudom már hogy kell. Szófordulatok, vicceskedés, felejtsem el... Ezer éve nem nevettem egy jót. És mivel nincs környezetem, magamat sem tudom meghatározni, mert mihez képest. Kikhez képest? Azt sem tudom mi van a világban. Úgy érzem, egy lakatlan szigeten élek, megőrülök mááááár. A párom mindig kérdezi, hogy mi történt velem. Semmi és nem is beszéltem ma még egy élő emberrel sem, ezt tudom csak mondani, ami az igazság. Szomszédok öregek, bebújnak, kivel beszélgessek?
2015. márc. 17. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2015. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a munkahelyen kell keresned az élet örömeit. Csak rajtad múlik, hogy munka után, hétvégén elmész-e valahova. Menjetek el kirándulni a pároddal, találj ki valami sportot, itt a jó idő.

A virtuális kommunikációt nem részesítem előnyben, de ilyenkor az is sokat jelet, ha tudsz valakivel csetelni. Kereshetsz is hasonló érdeklődési körűeket neten. Most én is magányos vagyok, mert a férjem külföldön van, ezért most sokat csetelek ismerősökkel. Időnként elutazok a családhoz, nyelvet tanulok, zeneórára járok. Így szinte mindig kommunikálok valakivel.

2015. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én 36, a párom 40
2015. márc. 17. 13:45
 4/8 schocko ***** válasza:
Gyerek kell.
2015. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van egy gyermekem, ő is beállt a magányosok sorába... Mivel egyke marad, mert párom nem akar többet. Én meg már öreg vagyok ehhez. 37 leszek.
2015. márc. 17. 13:50
 6/8 schocko ***** válasza:
Az még nem nagy kor...
2015. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dolores55 válasza:
Itt a hiba benned is van! Keress társaságot, vagy kérj segítséget pszichológustól. Ez amit leírsz nem normális dolog!
2015. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami segélyszervezethez menj el önkéntesnek. Ott majd kell beszélni emberekhez.
2015. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!