Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi kell a tartós boldogsághoz?...

Mi kell a tartós boldogsághoz? Mi a boldogság?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez egy elég filozofálós kérdés lesz, kíváncsi vagyok mindenki véleményére hiszen a boldogság relatív fogalom.


Egy kicsit magamról: 20éves srác, biztos háttérrel, jó tanuló (villamosmérnöknek tnaulok) 4-5jóbaráttal, jó sportteljesítménnyel (aminek köszönhetőleg elég izmos is vagyok mivel szertornázok), kicsit talán átlag alatti arccal megáldott gyerek vagyok. Sajnos az önbizalmammal régen nagy gondok voltak aminek a maradványit még most is hordozom, de már sokat javult a helyzetem, sikerült jópár nagyon jó barátra szert tennem és az utóbbi 4hónapban volt 2 barátnőm is (bár mindegyik elég rövid ideig tartott).


Ha a jövőmre gondolok elég pozitívan állok hozzá mivel mind sportban, mind továbbtanulásban késöbb munkahelyi elhelyezkedésben is jó esélyeim vannak, a barátaimra számíthatok mindig ott vannak ha kell és a családom is támogat mindenben, tehát minden szép és jó mégis boldogtalan vagyok.. és nem is tudom mikor voltam utoljára tartósan boldog.. talán amikor barátnőm volt..

Lehet pont az hiányzik az életemből, egy barátnő, de sajnos (mint írtam is az önbizalomhiány hatásait) még mindig nehezen ismerkedek, az előző barátnőimnél a hölgyek kezdeményeztek, mert ha rajtam múlt volna semmi nem lett volna abból..


Tehát a kérdésem: kinek mit jelent a boldogság? nem a pár perces amikor kapsz egy ajándékot, hanem a tartós ami heteken, hónapokon át tart és midnent örömmel csinálsz mert van életkedved általa.


2015. febr. 4. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
"A boldogság nem más, mint jó egészség és rossz memória.... "
2015. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 piriiiii ***** válasza:
74%

Azokban a művészeti ágakban, amiket szeretek, ha fejlődnék és egyre nagyobb magaslatokat érnék el, nagyon boldog lennék.

És szeretnék egy kicsit stabilabban lenni lelkileg, egy kicsit elhatárolódni az emberektől.

Jó, persze nem ennyi jelenti nekem a boldogságot, de, ha alapvetően nézem, igen.

18/L

2015. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Boldog akkor lehetsz, ha valamiért megküzdesz és azt sikerül megszerezned. Egy ruha, egy bicaj, egy autó, egy egyetemi tanulási lehetőség, egy barát, egy barátnő, vagy akármi.

Hozzám képest (más véleményét nem tudom) neked arany életed van, neked mindened megvan minden téren, és én mégis boldog vagyok neked meg felmerült ez a kérdés.


A boldogság azt jelenti, hogy ne vágyjál mindig többre mint ami van, de azért tegyél, amit el szeretnél érni (én örülök annak a kevésnek is amim van).

Ne hulljon minden az öledbe, mert azt 2 percig tudod élvezni, és már vágysz a következő jóra.


Ne legyél irigy, tudj mások sikerének, boldogságának is örülni, tudj érdek nélkül szeretni, vagy segíteni másnak.


Becsüld meg amid van, és ne panaszkodj, hogy neked "csak" 1 milla zsebpénzed van, míg a haverodnak 1,5 milla. (ez csak egy sarkított példa volt)


Lehet valaki barátnő, barát, férj, feleség, gyerek vagy saját lakás nélkül is boldog. Lehet valaki tolószékes, vagy kéz/láb nélküli, de sokkal boldogabb, mint egy diplomás, gazdag akárki.


A boldogság nem tárgyakban, vagy személyekben nyilvánul meg.

2015. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%
Van aki úgy gondolja, nem az a boldog, akinek mindene megvan, hanem aki abból amije van, a legtöbbet tudja kihozni, és elégedett vele.
2015. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Mivel minden elmúlik, a tartós boldogsághoz semmi sem kell. Azaz a Semmi kell hozzá.


A boldog pillanatokhoz pedig az kell, hogy elérd, amit el szeretnél érni.

2015. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a like mindenkinek :)


megpróbálom értékelni azt amit eddig elértem és a jövőbeli céljaimért megtenni mindent amit tudok^^


Sajnos én olyan vagyok aki nem elégszik meg soha azzal ami van, mindig mindenből a maximumot akarom kihozni legyen az tanulás, edzés, kapcsolatok.. és néha pont ebbe bukok bele, aztán meg jön a letörtség hogy nem sikerült :/

2015. febr. 5. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság az relativ,de egy röpke pillanat is lehet.

Sok embernek az is boldogság ha már kibeszélhet v kit a háta mögött. Egyébként megnézném azokat az embereket akik azt mondják hogy a pénz nem boldogit,mégis azt hajtják egész életükben.

2015. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is villamosmérnöknek tanulok, és amióta idejöttem azóta kb. 180 fokos fordulatot vett az életem, (majdnem) mindenem megvan ^^
2015. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
"Boldogság csak a szenvedés hiánya":) egyébként úgy általában boldogabb vagy ha nincs meg mindened, mert, akiknek mindenük megvan, azok elfelejtik milyen küzdeni és megszerezni valamit, amire nagyon vágytál. Az öröm az, ami lehet pillanatnyi, a boldogság az mélyebb, ezért az alapból nem múlik el, csak néha kicsit háttérbe szorul a többi érzelmünk által. Akkor lehetsz boldog, ha elfogadsz másokat és elfogadod magadat olyannak, amilyen vagy:)
2015. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ember a világot is képes körbejárni, hogy megtalálja boldogságát... mindig keres valamit.. valamit, ami talán teljessé teszi életét. Munkahely, pénz, ház, autó, társ, gyerekek, barátok... ha ezek mind megvannak, tökéletesnek kéne lennie az életünknek, nem igaz? Hisz mindenki erre vágyik!

Akkor miért van az, hogy egyre többet és jobbat akarunk? Csak változtatni és változtatni! Miért van az a sok szomorúság, elégedetlenség, életkedvtelenség? Próbáljuk megtalálni a hibát, elkezdjük keresni, és tele lesz az életünk azzal, hogy csak a rosszat látjuk mindenben.. Miért van az, hogy az egykor szeretett társadat, akinek életre szóló fogadalmat tettél, már nem is látod olyan jónak? Már csak a hibákat látod benne.. Miért van az, hogy mindenben csak a hibákat látod?

Elkezd minden széthullani az életedben.. elhatározod, hogy új életet kezdesz.. Akkor miért maradsz mégis boldogtalan? Miért van az, hogy a sok változás csak ideiglenes boldogságot ad?

Így van ez minden jóval... ezért hajszol az ember egész életében valami még jobb után.. és így megy körbe-körbe, míg rájön, hogy visszaért az legelejére és sosem élt teljes életet. Ott áll annyi évvel a háta mögött és még sincs semmije. Elpazarolta az életét valami remélt dolognak a hajszolására.. és talán így is hal meg. Azt a következtetést vonja le, hogy az élet már csak ilyen, mivel ő mindent megtett, mégsem érte el a teljes nyugalmat és boldogságot..

Sokan ma is így élnek. Látszólag megvan mindenük, belül mégis szomorúak.. Keresik a hibát, hogy min kéne változtatniuk.. vagy csak egyszerűen beletörődnek ebbe és nem is élnek, csak léteznek.

Mindenki szembesül egyszer azzal, hogy a válasz nem emberekben vagy dolgokban rejlik.. akkor mégis miben? Mi az, ami hiányozhat? Mi adhatná meg nekem az állandó boldogságot, a teljes örömöt és nyugalmat? A válasz egyszerű:

CSAKIS ISTENNEL VALÓ KAPCSOLATUNKBAN TALÁLHATJUK MEG!

Nem arról beszélek, hogy benne vagy egy vallásban és próbálod gyakorolni, vagy inkább hajszolni! Annyi vallásos ember él, aki boldogtalan.. járnak a templomba, (csak hogy legyen valami reményük!).. mégis csak panaszkodni tudnak.. MIÉRT?

Talán arra való a hit, hogy valamibe tudjunk kapaszkodni életünk során? Csak hogy legyen egy reményünk és ennyi?

Hát elmondom nektek, hogy Isten ÉLŐ Isten és azért teremtette az embert, hogy személyes kapcsolatba legyen vele. Nem csak fönt van valahol a magasban és reméljük, hogy talán majd találkozunk vele halálunk után.. Nem. Valóságosabb, mint gondolnád.. A levegőt sem látod, mégis körbevesz.. nélküle életképtelen az ember. Hát így van ez Istennel is. Állandóan jelen van, mindig vár rád, várja, hogy át tudja adni mindazt a jót, amit eltervezett számodra. Csakis rajtad múlik, hogy átakarod-e venni, vagy megmaradsz életed állandó, reménytelen körforgásában.

ISTEN AZ ÉLET! Nélküle maximum csak létezhetsz.

2015. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!