Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan építsem fel az életem?...

Hogyan építsem fel az életem? Teljesen elölről akarom kezdeni!

Figyelt kérdés

Visszaeső depresszióban szenvedek. Ez olyan, hogy néha jól vagyok, néha nem. Mindezt egy fiú miatt, akit nagyon szeretek és nem bírom elfogadni, hogy ő nem. Sokszor kinyaltam a kicsi seg_gét, amit nem érdemelt meg, mert mindig visszaélt vele és csak bántott. Tettleg és lelkileg is. Most ő párkapcsolatban él. A barátnőjével persze emberi lényként bánik, a csaj a minden. Előző barátom szakított velem - nem tudta megindokolni döntését - és 1,5 hónappal később menyasszonya lett, akinek saját családi háza és gyerekei vannak. Exemnek nem lehetett gyereke, szerintem ez is benne volt, mikor eldöntötte, hogy kit választ. Megszólalt benne a vészcsengő. Én már nem hibáztatok senki. Sem ezt a fiút, sem exemet, sem magamat. Csak szeretnék mindenen túllépni, mert ez így nem okés. Elméletben tudok mindent, hogy hogy kell. Fel kell építeni magamnak a boldogságot, hogy ne mástól várjam! Úgy, mint egy házat. Az alapot, a gerendát és a tetőt. Aztán, ha ez megvan, jöhet a megfelelő partner, aki nőként bánik velem. De míg nincs a boldogságom, nincs egy házam, hova fogadjak be bárkit is? Amíg én magam nem vagyok kibékülve a testemmel-lelkemmel? Szeretnék kicsit elbújni a világ elöl. Ezt lehet? Bezárkózni a szobámba, ha épp nincs semmi kötelezettségem és nem beszélni senkivel csak elmélkedni? Közben persze végezni a tennivalóimat is...Egy boldogabb, élhetőbb életet akarok teremteni magamnak. A külső változtatás csak ez után jön majd.

Tudja esetleg valaki a választ a kérdésemre? Gyakorlatban hogy valósítsam meg a boldogság felépítést, az életem sikeresebbé tételét?


2015. jan. 6. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Új élet:

Régi élet törlése:

--Kapcsolatok végleges megszakítása.

-(lakó)Hely megváltoztatása?-nem/-igen (igen recommended)

--Negatív gondolkodásmód törlése.

Régi élet törölve.

Új élet létrehozása:

--Új kapcsolatok létrehozása.

--Új szeretett hobbik indítása.

--Új helyek feltérképezése.

--Pozitív gondolkodásmód aktiválása.

2015. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. hozzászólónak nagy részben igaza van, de véleményem szerint egy fontos lépést kihagyott. Magát a személyiségedet is törölnöd kéne és újraépíteni az egészet. Erre az ember csak nagyon korlátozottan képes, de ez a lépés mindenképp szükséges.
2015. jan. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Első vagyok

Ha nem személyisége okozza a depressziót(persze tudat alatt mindenki magának okozza, de ez most nem számít), hanem (csak) a külső ingerek, akkor nem feltétlen szükséges a személyiség változtatás.


Akkor kell személyiségen változtatni, ha az a gyökere a depressziónak, ahogy olvastam a kérdező 100 oldalas életrajzát, arra tudok következtetni, hogy egy szép, boldog helyen, ő is boldog lenne, még ezzel a személyiséggel is. Persze az érzelmi hullámvasutas dolog felvet pár kérdést, de ezt neten keresztül nem próbálom meg megfejteni.

2015. jan. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shadee ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, bár én pasi vagyok. Én azt tudom mondani, minden kapcsolatot meg kell gyászolni, elég időt hagyni magadnak, lehet épp ezt hívod depressziónak. Az idő megoldja, de nyoma marad, viszont ha nem szeretnéd hogy az elkövetkezendő kapcsolataidat is tönkretegye a múlt, viseld a fájdalmat, igyál belőle, majd kelj új életre. Külső... Én már rég nem foglalkozom a külsőmmel, nem érdekel mások mit gondolnak, elegem van abból, hogy amióta az eszemet tudom, másoknak akarok megfelelni. Magadnak felelj meg, ne pedig másoknak (recommanded) [Bocsi 1eske lenyúltam megtetszett XD] , ha nem fogad el a párod olyannak amilyen vagy, nincs helye melletted, kezeld is úgy. Ha van barátod, oylan igazi fajta barát, beszélj vele szervezzetek közös programokat, buli stb amit szeretsz. ha nincs, őő nemtudom, egy barát táncsak akad.


Nr.1 Hozzászóló: a lakóhely változtatás, ajánlott, de van akinek van rá lehetősége, van akinek nincs vagy anyagi avgy családi vagy egyéb körülmények miatt, és az ismeretlenbe csöppenni búskomoran majdnem "öngyilkosság" Szerencsére nekem megoldható, és van aki vár és élni is fogok a lehetőséggel, de önmagamtól nem mennék sehova, mert ugyan úgy egyedül lennék, mint ahogy most szingliként. Az egyedüllétben nem az a rossz hogy egyedül vagy, hanem a tudat hogy magányos. ha tudod hogy xy 100km-el odébb vár rád, akár barát akár más, akkor érdemes mozdulni.

2015. jan. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha új életet akarunk kezdeni, akkor az előzőt porrá kell zúzni, legalábbis azt a részét ami okozza a problémánkat.

Ha nem vagy jóban az ismerőseiddel barátaiddal->szakítsd meg a kapcsolatot.

sz*r a környezet körülötted->menj el

stb.

Persze ott van az az opció, hogy "tagadás" helyett javítani próbálunk a helyzeten, de ehhez erős, határozott, magabiztos személyiség kell.

Sőt ott van még a figyelem elterelés, hiszitek vagy sem, a legtöbb ember a semmittevéstől depressziós, nem csinál egész nap semmit és csak gondolkodik, persze ennek van pozitív hatása is, de a legtöbb esetben kikészíti az embert. Na de mindegy a lényeg az, ha bajod van pl. az emberekkel akkor fordíts nekik kevesebb figyelmet, helyette összpontosíts a munkára/hobbira, amit szeretsz, vagy szeretnél csinálni.

2015. jan. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!