Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 18 évesen, végzős középiskolás...

18 évesen, végzős középiskolásként hogy készüljek a nagy betűs ÉLETRE?

Figyelt kérdés

Természetesen igyekszem az érettségit képsségeimhez mérten a legjobbra megcsinálni.

Sajnos eddig mindent a fenekem alá toltak, ez nem azt jelenti, hogy gazdagok lennénk, csak a tanuláson kívül mást nem kellett csinálnom, dolgozni sem dolgoztam még. Ennek ellenére érettségi után szeretnék fejest ugrani az önálló életbe, és messzi egyetemre menni továbbtanulni, ami egyet jelent a kollégiummal.


2014. nov. 29. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem árt, ha kérsz otthon pár gyakorlati oktatást. Értem ezalatt, hogy hasznos dolog, ha tudod hogyan kell mosni, vasalni, mosogatni, takarítani, meg ilyesmik. Nem kell, hogy átvállald ezeket a dolgokat a szüleidtől, csak kérd hogy mutassák meg, mondják el hogyan csinálják és esetleg te is próbáld meg. Mert ilyesmikre elég gáz akkor rádöbbenni, amikor már csinálni kéne de te nem tudod hogy hogyan.

A pénzügyi dolgokkal is érdemes jobban foglalkozni, mert ezután fontosabb lesz mire mennyit költesz, hisz a kiadások nagyobbak lesznek, olyasmire is kell költened amire eddig nem.

De amúgy az élet nagy tanító mester. Amit most nem tanulsz meg, azt majd kitalálod/megkérdezed mástól akkor, amikor már "élesbe megy". De pl ha tudsz egy kicsit főzni, azzal elég sokat nyerhetsz később.

2014. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Az egyetemnek köze sincs az ÉLEThez. Az élet ott kezdődik, hogy elkezdesz dolgozni. Az egyetem a fiatalok többségének arról szól, hogy zéró felelősség mellett szabályok nélkül, állat módjára lehet viselkedni, és tovább lehet apucin-anyucin élősködni. Tisztelet a kevés kivételnek. Ó és ezt végzős egyetemistaként mondom.
2014. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyetem lol. Mindenki arra panaszkodik, hogy nincs semmire ideje.. érdekes módon a piálásra és bulizásra mindig jut idő
2014. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Síkosítóval, hogy kevésbé fájjon.
2014. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kolesz meg az egyetem nem nagy szám, nem nafybetűs élet.. :D annyi, hogy pár dolgot magadnak kell megcsinálnod, és ennyi. pl a kaját. de jó kis közösségi főzőcskéket lehet csinálni :3
2014. nov. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1. lépés: Amilyen hosszú ideig tart egy átlag hétköznapi napon a tanítási nap, olyan szorgalmasan el kell kezdened állást keresni. Megírod a saját önéletrajzodat. Szakmailag el kezdesz gyakorolni. Amit az elméletben megtanultál, azt el kezded gyakorolni. Van egyáltalán szakképesítésed? Ha nincs, akkor szakmát kell tanulnod.
2014. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 szerintem nem olvastad végig a kérdést. Azt írta, hogy egyetemre megy :)
2014. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Manapság azt jelenti a "fejest ugrani az önálló életbe kifejezés", hogy megy a messzi egyetemre tovább tanulni? Ez valami vicc, ugye? Mert ha nem vicc, akkor nagy pofára esésre lehet számítani.
2014. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!