Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti segít-enétek a barátotok...

Ti segít-enétek a barátotok szülein?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom, aki egyetemista, itt él kollégiumban. Nincs sok pénze, pont annyi, ami havi szinten kell a megélhetésre, néha én segítem ki étellel.

A szülei vidékiek, apja alkoholista, anyja munkanélküli, nagyon nagyon szegények, segélyből "élnek"


2014. nov. 16. 15:56
 1/8 A kérdező kommentje:

A barátom nagyon szereti a szüleit, próbál hazaküldeni valamennyit, de nem tud sokat mert ugye ők diákmunkázik az egyetem mellé, és neki is vannak kiadásai.

Én tudnék kölcsön adni, hogy adjon haza, de most őszinte leszek, félek, hogy nem tudják visszaadni, de nekem is kell majd ez a pénz, azért spórolok.

Ti mit tennétek?

Ő is 25 éves és én is, férfiak vagyunk, mindkettőnknek van kapcsolatunk, szóval nem "úgy" barát!

2014. nov. 16. 15:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne adj, mert nem is neki kell hanem a szüleinek akik elég link alakoknak tünnek, ők biztos nem fogják megadni a barátodnak sincs és te sem tudod sokáig nélkülözni, csak rá menne a barátságotok.
2014. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se adj. Barátságotok tönkre is mehetne, hiszen

azzal, hogy segítenél a szülein, esetleg lekötelezve érezné magát. Ha meg nem tudnák megadni, az szintén nem használna a barátságnak.

De nem valószínű, hogy megadnák.

2014. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Apja alkoholista -> nem inna akkor maradna pénz
2014. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Segíts neki úgy, hogy képes legyen ellátni magát, nem muszáj pénzt adnod, rengeteg módon tudsz segíteni rajta.
2014. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam, nem szeretném a barátságot feláldozni.

Igen, ha az apja nem inna nem lenne gond.

A barátomnak már mondtam, hogy főzzünk együtt a koliba úgy, hogy én veszek egy kicsit több dolgot, pl húst ami drágább és akkor amit megspórolna akkor oda tudná adni a szüleinek, de ezt meg ő nem akarja, mert azt mondta, hogy 25 éves férfi létére megalázónak tartaná.

2014. nov. 16. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehéz jól adni. Valóban megalázó egy 25 éves férfinak, hogy elfogadja így még az etetést is.

Ügyelj a barátságotokra, találtál egy jellemes embert.

Szülőknek pénzt, és semmit ne adj.

2014. nov. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meleg vagy
2014. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!