Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, lány. Nagyon kicsi az önbizalmam, nem tudok rendesen kommunikálni az emberekkel, mert egyszerűen annyira ideges leszek, hogy belezavarodok és mindent elfelejtek. Úgy érzem, hogy tehetségtelen vagyok, undorító, kövér, egy olyan ember aki soha nem lesz sikeres. Próbáltak meggyőzni arról, hogy ez nem így van, én pedig próbáltam nekik hinni, de nem tudok. Kezdem feladni..és ez így nincs jól! Valamit tennem kell, de nem tudom hogyan változtathatnék ezeken...
2014. okt. 30. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is el kell fogadnod önmagad. Amíg ez nincs meg, addig akárki akármit mondhat.

Legyél egy kicsit optimistább, találd meg azt amiben jó vagy.

Ha kövérnek látod magad sportolj kicsit, ez még önbizalom növelőnek is jó.

20/f

2014. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok. Ilyenkor hírtelen nem lehet senkire se számítani legtöbbször. Magadnak kell kiutat találnod a helyzetből. Egy célt tűzz ki magad elé, és állj neki megvalósítani. A dolgok előbb utóbb megoldódnak, ha önbizalmat nyersz abban, amit csinálsz és megleled az értékeid. Az hogy undorító tényleg igaz, vagy csak a médiatrendnek való nem megfelelés? Minden embernek soványnak kell lennie? Mi a siker kulcsa, a pénz talán, vagy az, ha megleled az utad, legyen az bármilyen kanyargós? Ezeket a kérdéseket tedd fel magadnak és rájössz, minden rajtad áll.
2014. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1)Igyekeztem elfogadni magam, egy ideig ment is...vagy is azt hittem hogy megy. Próbáltam magamon olyan dolgot keresgélni ami elfogadható, de akaratlanul még abba is belekötöttem.

Rengeteg hobbim van és mindenki azt mondja, hogy de ügyes meg tehetséges vagyok, de egyszerűen ha agyon dicsérnek ha nem, én nem látok magamban tehetséget.


2)Az a baj, hogy hiába tűzök ki egy célt, kicsit mindenkinek meg akarok felelni és így nagyjából senkinek se felelek meg. Amikor rám néz valaki, rögtön az jut eszembe, hogy most azt nézi mekkora hájam van, vagy hogy milyen a fejem és magában öklendezik, vagy hogy mi van ha büdös vagyok ha van valami az arcomon, ha nem jól áll a ruhám...? Ezért is nem merek emberekkel szóba állni. Van egy megszokott kis baráti köröm, és ebből nem merek kilépni..

2014. okt. 30. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is meg kell nézni hogy minek van értelme és minek nincs.


Ha hájas vagy akkor napnál világosabb hogy le kell fogynod.

Nem csak azért mert mi fiúk a formás idomokat szeretjük hanem az egészséged miatt is.Arról nem is beszélve hogy ha most nem orvosolod ezt a problémát később még nehezebb lesz.


Én több embernek segítettem lefogyni,feledzeni magát és szemmel látható volt az önbizalom növekedés.

Szóval ez az a része a dolognak amit a testen keresztül meg tudsz fogni: ha szépen formálódsz nő az önbizalmad, ez ilyen egyszerű. Ezen kívül nő az önfegyelmed és az akaraterőd mivel ezt a dolgot folyamatos kitartással lehet elérni.


A testi részen kívül a szellemi résszel is foglalkozni kell. Ez pofon egyszerű dolog, csak ki kell mondani amit szeretnél és folyamatosan egyre jobban és jobban fogod magad érezni. Napi két alkalommal mikor van kedved és le tudsz ülni 2 percre nyugodtan mehetnek a megerősítések.


Ezek lehetnek a következők: Szeretem magamat, bízom magamban, magabiztos vagyok, önbizalmam napról napra növekszik, biztonságban vagyok az emberek között, senki sem fenyegeti személyiségemet, az emberek a barátaim, sikeres vagyok, beállok a nyertesek sorába stb. amit csak ki tudsz találni.

Nem kell egész nap mormolni ezeket csak napi kétszer megerősíteni magadban hogy kinyílvánítsd magadnak és az életnek hogy márpedig az történik amit te mondasz.


Ezen kívül vannak olyan dolgok amiket csak meg kell érteni.

Látom azt írod hogy vannak hobbijaid és mások azt állítják hogy ügyes vagy.

Hogyha valamit megcsináltál és az jó és a többiek is megerősítenek ebben akkor minek gondolod az ellenkezőjét ?

Látod hogy jó, a többiek is látják és te meg bénának gondolod magad, ez egy baromság ilyen nincs, látod hogy ügyes vagy és kész.


És még valami.

Fiatal vagy, ráérsz még, adj időt magadnak a fejlődésre és ne türelmetlenkedj:-)

2014. okt. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Igazából én is azt hiszem, hogy ha fogynék, megnőne az önbizalmam. Nem kellene sok, csak tíz kiló, de olyan elérhetetlennek tűnik, hogy 58 kg legyek... Persze meg kell próbálnom, mert nem hiszem, hogy más segíthet.

Az igazság az, hogy elismerem: a hobbijaimban egy oké vagyok. De nekem ez nem elég, mert csak azt látom, hogy mindenki más jobb nálam. Igyekszek hogy úgy lássam a dolgot, hogy a jobbaktól tanulhatok, de nagyon nehéz változtatnom a gondolkodásomon mivel már évek óta benne vagyok az önutálatban..

2014. okt. 31. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Szeresd magad a hibáiddal együtt! Lehet, hogy pont az lesz a vonzó benned... Nem gondolod? :)
2014. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annyi hibám van, hogy nincs is annyi szeretetem.:D de már dolgozok az ügyön, csak nagyon lassú folyamat lesz ez..
2014. nov. 2. 00:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy érzem néha, hogy több a hibám, mint erősségem, de ez nem igaz. Hajrá, hajrá! :)
2014. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!