Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen módszerrel vetnél...

Milyen módszerrel vetnél véget a szenvedéseidnek?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy teljesen kilátástalan helyzetben vagy. A családoddal megromlott a kapcsolatod, az ellenkező nemnél soha életedben semmi sikered nem volt. Magányos vagy, egész nap csak a olyan gondolatok gyötörnek, hogy bárcsak ne éreznék többé semmit. Mostanra olyan mértékű szorongás és gyűlölet alakult ki benned emberek között, hogy ha érintkezel is velük, annyira szorongasz, hogy ez számodra csak egy minél előbb elvégzendő feladat, amiben cseppnyi élvezetet sem lelsz. Nem akarsz már tovább élni...

2014. szept. 28. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

1. Felkeresnék egy pszichológust.

2. Új környezetben új életet kezdenék.


Ennyi.

2014. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Jól beszívnék.
2014. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Tökéletesen leírtad amit sokszor érzek. Rajtam az segített hogy felvettem hobbikat. Például rajzolok és zenélni tanulok. Rengeteget segít mikor rám tör a depresszió.
2014. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Add ki magadból az a gyűlöletet! Rengetegen rászolgáltak.
2014. szept. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Fordulj Istenhez!
2014. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy azt a 3-as is írta, a hobbi sokat segít. Bármi ami érdekel, és amivel egy kicsit is többnek érezheted magad.. Zene, sport, harcművészetek, fotózás, stb...

Van aki havi 12 ezret ad ki cigiért... ebből a pénzből lazán kilehet fizetni pl 2 hónapra wing tsun (kung-fu) oktatásra a részvételt.

Nem kell félni ezektől, ilyen helyeken MINDIG van új ember... tapasztalatból mondom. :)

2014. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én a saját példámat írom le. Ugyan ez a helyzet. Minden nap felkeléstől lefekvésig öngyilkos gondolatok. Egy nap berágtam és leültem gondolkodni. Gondolatban minden nap meghaltam, de először gondolkoztam azon, hogy kinek hiányoznék. Levetítettem a temetést és az utána levő dolgokat. A válasz az hogy senkinek se hiányzol. És ez adott erőt, hogy akkor minek meghalni ha nem sirat meg senki. Elkezdtem írni, kiírtam mgamból a dolgokat és lassan elmúlt az érzés.
2014. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hééééééé ne már, hogy ilyeneken gondolkozol kedves kérdező és kedves kommentelők. Tudom (és higyjétek el, tényleg tudom), hogy van hogy nagyon sz-r az élet. De tegyük fel, hogy féltek öngyilkosok lenni (a "féltek" szót nem negatívként értem..csak gondolom, ha már valaki így érez, hogy öngyilkosság jár a fejében, az már egy hosszú folyamat része, szóval nem csak egyszer gondolta azt, hogy az élet sz-r, de korábban mégse tette meg...vagy mert félt vagy pedig remélte, hogy egyszer jobb lesz minden, legalábbis szerintem). Szóval az életet választottuk a halál helyett. Helyes:) Most megint választhatunk két dolog közül. Vagy elkezdünk pozitívan gondolkozunk vagy folytatjuk a negatív gondolkozást, de ez megint oda fog vezetni hogy eljutunk megint az öngyilkosság gondolatához, szóval most próbáljuk meg a pozitív gondolkodást (tudom, rohadt nagy sablon ez a gondolkodj pozitívan duma és azt is tudom, hogy mondani könnyű...de most muszáj tényleg pozitívan gondolkodni, mert ha negatívan állunk hozzá valamihez, akkor tényleg nincs értelme belekezdeni az adott dologba). Nem vagyok túlzottan vallásos, de sztem ide illik egy idézet "Senki sem csinál zárat kulcs nélkül. Ezért Isten se ad neked problémát megoldás nélkül". Szóval megoldás mindig van. És mivel az életet választottuk, ezért még van holnapunk. Nem hiszek ebben az " akkor holnaptól új életet kezdek" szövegben, mert emlékeink vannak. Akármennyire is szeretnénk pár emlékünket kitörölni, nem tudjuk. Fogadjuk el, hogy oké, volt ilyen, de az élet megy tovább, és minden ami nem most van, az már a múlté. A múlté..és akármennyire szeretnénk, nem tudjuk meg nem történtté tenni a dolgokat. De szerencsések vagyunk, mert itt van a mai nap, meg a holnap, amik esélyek arra, hogy megpróbáljuk újra a dolgokat. És most jön három idézet "A lényeg, hogy TE jól csináld" és "Mindenki azt ad, ami a szívében van" és "Csak azzal foglalkozz, akik törődnek veled". Ha úgy nézzük, mind a háromnak megegyezik a mondanivalója. NE foglalkozz azzal, hogy más milyen ge-i veled, azzal se ki mit mondd a hátad mögött (ő nyílván gyáva, ha nem meri a szemedbe mondani, szóval felesleges az ilyen emberrel foglalkozni, hadd pofázzon rólad, ha annyira szánalmas az élete, hogy csak másokról tud pofázni a háta mögött). Szóval ne foglalkozz holmi jöttment sz-rházi emberekkel, mert szerencsére te nem ők vagy. Mindenkinek megvan a saját élete, és sajnos/szerencsére egyik ember se élte át azokat (pontosan ugyanazokat) amiket te, úgyhogy nem várhatjuk el azt, hogy mások mindig megértsenek. Ezért mondom, hogy a lényeg hogy TE jól csináld, és így ha téged fi-káznak a hátad mögött, nem fog rosszul esni, mert tudod hogy TE jól csináltad az adott dolgot (lelkiismeretesen, mindent beleadva) és akkor nem veszed majd magadra.Fogjátok fel kritikának. A negatív kritikában nem hiszek. Szerintem kétféle kritika van...az építő jellegű és az irigységből fakadó. Örüljetek neki, hogy kaptok visszajelzést, így legalább nem nektek kell azon gondolkozni, hogy mit lehetne még jobban csinálni. És van még a "nekem soha semmi se sikerül" érzés, ami szerintem elég sokunknak ismerős. Háááát igen, az érzés, hogy mi nem érdemelünk többet...a nagy lóf-szt nem:D De ne ezt mondogasd magadnak...bizonyítsd be magadnak. Mondjuk csinálj egy olyan dolgot ma, amit az elmúlt napokban-hetekben-hónapokban-években nem csináltál és nem kell hozzá semmi más, csak te magad. Pl menj el futni, fuss le x kilométert, vagy csinálj felüléseket, fekvőtámaszt vagy akármit. A lényeg, hogy a kétszeresét csináld meg annak amiről tudod hogy lazán megcsinálnád (mondjuk tudod hogy 2 kilométert le tudsz futni lazán megállás nélkül, akkor legyen 4 kilométer). Lehet hogy meg fogsz állni, mert fáj, szúr az oldalad stb de a lényeg hogy fejezd be amit elkezdtél és látni fogod, hogy TE is képes vagy mindenre, csak egy a lényeg, hogy ne add fel, hanem fejezd be. Ne kezdj el alkudozni magaddal,pusztán azért mert lusta vagy, fáradt stb. tudod jól hogy mind kifogás. Úgyhogy minden csak rajtunk áll, tőlünk függ minden. És tudjátok...lentről szép nyerni :)
2014. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

-Milyen módszerrel halnál meg?

-Elmennék pszichológushoz.

-Új életet kezdenék

-Beszívnék.

stb.


Elég béna módszerek... Egyedüliként én tényleg válaszolnék a kérdésre, de ezt tiltja a törvény, vagy legalábbis én meg nem kockáztatom, hogy tanácsokkal látlak el. Sztem senki sem fogja.

2014. okt. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!