Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok magányos?

Miért vagyok magányos?

Figyelt kérdés

Időről időre eszembe jut, hogy jó lenne pár barát, barátnő, sokszor egyedül érzem magam.

Régóta nincsen legjobb barátom, csak haver szinten vannak jelen az életemben.

Egyre jobban zavar és bánt a tudat, hogy nincs kivel megosztani az élményeimet, gondolataimat stb.

Valamennyire visszahúzódó vagyok, de nem túlságosan, nem csinálok olyan helyzeteket, ahol a velem lévők égőnek éreznék azt, hogy velem vannak.

Mégis évek óta nincsenek barátaim.

Valahogy gyerekkorom óta ez az állapot jellemez.

Sosem tudtam hosszabb időn át "magamhoz láncolni" az embereket.

Többnyire 1-2 összejövetel után külön útra indulnak, ezzel én is így vagyok.

Igényem lenne rá, de valahogy úgy érzem teher vagyok mások számára.

Alapvetően nem vagyok bunkó, empatikus fajta vagyok.

A viccelődés sem áll tőlem messze, sem a merészség, mégsem érzem azt, hogy lenne olyan, aki elfogad olyannak amilyen vagyok.

Se barát, se barátnő.

Nem tudom mit kellene változtatnom.

Egyszerűen olyan vagyok, amilyen (itt nem kell negatív jelzőkre gondolni).

Mit tehetnék ez ellen?

Pszichológust, vagy hipno-terapeutát kellene keresnem, vagy gyógyszereket szednem?

Az iskolában és a munkahelyen is elégedettek voltak, és a mai napig is elégedettek a teljesítményemmel, emberileg is kijövök a többiekkel, de igaz barátokat, akikre bármikor számíthatok mégse sikerült szereznem.

Adjatok tanácsot kérlek!



2014. aug. 30. 21:27
 1/4 anonim válasza:

Szia

hát én is így vagyok ezzel, vagyis hát nem pontosan így de hasonlóan, van kedved beszélgetni privátban?

2014. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, én is elég magamnak való vagyok (erősen introvertált), idővel mégis megtaláltam a hozzám passzoló embereket. ennek ellenére belül nemigazán változtam, függeni se szeretnék a páromtól, barátaimtól. békében kell élned magaddal és szeretni az egyedüllétet, csak jó kisugárzással fogsz embereket vonzani magadhoz.

az biztos, hogy ki kell lépned valamennyire a komfortzónádból, ha változást szeretnél.

nyugodtan írj nekem, ha úgy érzed, megértem, min mész keresztül.

22L

2014. szept. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ronda vagy
2014. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen szakemberhez menned. A kifejtésben meg is válaszoltad a saját kérdésed.

Az emberek többsége alkalmatlan a barátságra. Valószínűleg te túl komoly vagy és empatikus, ezért nem kérnek belőled, a legtöbb ember a felszínes vagány bohócok társaságát keresi.


Én is visszahúzódó vagyok, és nekem se nagyon volt még igaz barátom, pont ezért. Tudom, h nem vigasztal, de örülj neki, h empatikus ember vagy, és nem felszínes. Nem nagyon tudsz mást tenni, mint megkeresni azt a nagyon kevés embert, aki még alkalmas barátnak a mai világban.

2014. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!